Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
FC Schalke 04=3.1
X=3.0
Manchester United=2.0
ајде кладете се !!!!
мкс: 100 денари
мин:1 денар
пишете ми пп и донирајте колку денари ставате
линк од профил
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
момци..ај ако сакате проверете каков ми е аватарот и ставете принт скрин на форум..пошо вчера влегов во паравоена единица и го сменив..но кога одам на ХОМЕ ми го дава стариот а кога кликам за на Профилот..ми го дава новиот..(од дома ова) а пак од кај едно другарче..ми даде све нормално ..сменето..де да видам шо ќе каже од кај вас:toe: specanz
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
момци..ај ако сакате проверете каков ми е аватарот и ставете принт скрин на форум..пошо вчера влегов во паравоена единица и го сменив..но кога одам на ХОМЕ ми го дава стариот а кога кликам за на Профилот..ми го дава новиот..(од дома ова) а пак од кај едно другарче..ми даде све нормално ..сменето..де да видам шо ќе каже од кај вас:toe: specanz
Повели брат.

 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ајде одговорете ми.

Смеам ли на една IP адреса ,т.е. од ист компјутер да играм два или повеќе акаунта ? Дали со тоа ги кршам правилата на еРепублик ?

Ќе се надоврзам на ова со уште едно прашање...

Дали можам на иста IP-адреса да играм со акаунт кој ми е реферал ? Значи преку мојот линк да се регистрирам и да играм со тој и да ми дава бонус ,дали тоа ќе биде проблем или не би требало да преставува проблем ?
И веројатно не смеам да работам во фирмата на другиот акаунт...?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ќе се надоврзам на ова со уште едно прашање...

Дали можам на иста IP-адреса да играм со акаунт кој ми е реферал ? Значи преку мојот линк да се регистрирам и да играм со тој и да ми дава бонус ,дали тоа ќе биде проблем или не би требало да преставува проблем ?
И веројатно не смеам да работам во фирмата на другиот акаунт...?
Ја шо читав на официјалните форуми, не смееш никаква допирна точка да ти имаат 2та акаунти, ниту за ист човек да гласаат на избори дури.
Ако го почитуваш ова правило, не е битно дали ти е преку реферал, моеш да играш 2 акаунта.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ја шо читав на официјалните форуми, не смееш никаква допирна точка да ти имаат 2та акаунти, ниту за ист човек да гласаат на избори дури.
Ако го почитуваш ова правило, не е битно дали ти е преку реферал, моеш да играш 2 акаунта.
Aхa...јас планирам да го земам последниот медал што се потребни десет реферали да постигнат 10 левел и од кога ќе го зедам голдот да си го пратам на мене преку друг акаунт :)

Се надевам дека е изводливо ќе видиме....и не е проблем мислам над два акаунта.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Aхa...јас планирам да го земам последниот медал што се потребни десет реферали да постигнат 10 левел и од кога ќе го зедам голдот да си го пратам на мене преку друг акаунт :)

Се надевам дека е изводливо ќе видиме....и не е проблем мислам над два акаунта.
Ако сакаш и преку 10 акаунти префрли ги - можат да ги следат.
Порано donation page-от беше јавен, т.е. сите трансакции се гледаа јавно.
Замисли они колку гледаат сеа :)
едит: моеш да ги направиш у денари, да шиткаш нешто со огромна цена на маркет со едниот - а да го купиш за енормна цена со другиот.
Така барем моеш да се вадиш дека не било планирано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom