Erepublik - помогнете на еМакедонија

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Добро бе,не е 1 ден,во прашање е една недела...Не можам да отворам World Map...Го има некој истиов проблем??
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај ве молам кажете како да го вратам акаунтот ми го хакнаа во понеделникот...
Пишав тикет до админите преку другар и му вратија дека треба да им пишам на support@erepublik.com
Овие 6 дена таму им пишав 4-5 пораки и ништо, а можам да докажам дека е мој акаунтот зошто иам скриншот од пин кодот и го чувам account verification мејлот.
Стаив и тема преку другар на форум ми ја избришале.

ЧАРЕ ?
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Претпоставувам ја имаш инсталирано erepublik advanced скриптата, а пред тоа greasemonkey. Значи одиш во фирмата кај некого што сакаш да купиш стегаш на тоа копчето see this offer in the market (долу десно) и ти се појавува понудата на маркетот, па горе десно имаш опција да смениш наместо твојот акаунт акаунтот од фирмата (како combo box) и кога ќе ја смениш фирмата ти се појавува копчето BUY.

Поздрав, не знам колку е јасно објаснато ама пробај чекор по чекор не е тешко :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.123
Поени од реакции
4.770
Претпоставувам ја имаш инсталирано erepublik advanced скриптата, а пред тоа greasemonkey. Значи одиш во фирмата кај некого што сакаш да купиш стегаш на тоа копчето see this offer in the market (долу десно) и ти се појавува понудата на маркетот, па горе десно имаш опција да смениш наместо твојот акаунт акаунтот од фирмата (како combo box) и кога ќе ја смениш фирмата ти се појавува копчето BUY.

Поздрав, не знам колку е јасно објаснато ама пробај чекор по чекор не е тешко :)
Ааа, шо било финтата, значи ми треба скриптата. :)
Да не е забрането то чудо? :)
Да не кркам бан...

--- надополнето ---

еве туторијал од министерството за образование...
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1681327/1/20
Вака е подобро. :) Фала.


Уште едно прашање;
Никако не можам да си генерирам пин-код.? Во што може да биде проблемот? Пробав со различни пребарувачи, но ништо. Кога ќе кликнам Generate code ништо не се случува.
Решение?
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Кој има фирма за леб нека пише по пп да се договориме од мене да купува на ден можам да му дадам по 1100 жито.

--- надополнето ---

1600 на ден било :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Станете државјанин на еМакедонија


Ајде луѓе, уште 5мина ми требаат... :):):)
мене уште 8 ама ај може ќе дојде некој денес на сите страни на фаце што се над 100.000 челенови што ги најдов спамав со мој реферал :)

--- надополнето ---

пс. facebook ми даде mute заради спам и сеа неможам да пишувам
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
мене уште 3 ми фалат :D
иам преку 20 реферали али се мртви...
само 7 играат
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Никако не можам да си генерирам пин-код.? Во што може да биде проблемот? Пробав со различни пребарувачи, но ништо. Кога ќе кликнам Generate code ништо не се случува.
Решение?
Не знам што може да биде работата, немам пин код, затоа што сегде ќе прашува по сто пати да го внесуваш
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.123
Поени од реакции
4.770
мене уште 3 ми фалат :D
иам преку 20 реферали али се мртви...
само 7 играат
И јас имам преку 30 реферали... кој стасал до втор левел, кој до трет... само тројца стасале до десетти. :)

--- надополнето ---

Не знам што може да биде работата, немам пин код, затоа што сегде ќе прашува по сто пати да го внесуваш
А бе не е лошо да имаш, ама кај мене никако не го генерира... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom