Elden Ring

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Без чиз, мимик или самонс. :rolleyes:
Аш ? :)
Автоматски споено мислење:

Ne mi e kutnat, ne sum igral od koga pisav... :(
Криво ми е што го тепав со спешл скил, али сабајлево во 2 баш немав живци да му учам движења...
Плус тенк играм (60+ стр), користам хамер и сум спор, се плашам дека ќе морам да прелоцирам поени за ваа цурава... Мелани, ор ватевер :rolleyes:
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Аш ? :)
Автоматски споено мислење:


Криво ми е што го тепав со спешл скил, али сабајлево во 2 баш немав живци да му учам движења...
Плус тенк играм (60+ стр), користам хамер и сум спор, се плашам дека ќе морам да прелоцирам поени за ваа цурава... Мелани, ор ватевер :rolleyes:
Пошто го користам може. :D
Автоматски споено мислење:

Плус тенк играм (60+ стр), користам хамер и сум спор, се плашам дека ќе морам да прелоцирам поени за ваа цурава... Мелани, ор ватевер :rolleyes:
Стави си повеќе ендуренс да можеш да бегаш.
bd8.jpg
Автоматски споено мислење:

Sure thing. Ама без бафирање, без хилинг, без магија и без медаљони.
Ако и го научам ватерфлоу и без оружије ќе ја бутнам. :pos:
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Со сите ресурси што ги нуди играта, нема лимит. Се додека не е некој чиз од типот на застани овде, скокни онде и босот сам ќе умре. Ама не сум видел да има такви.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Со сите ресурси што ги нуди играта, нема лимит. Се додека не е некој чиз од типот на застани овде, скокни онде и босот сам ќе умре. Ама не сум видел да има такви.
Има Радан го чизаат така.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Играта завршена 110 левел.
Маленија ме направи незина кучка на крај мислам дека ми попушти затоа што користев два камшика и блодхаунд степ. :D
Инаку одамна немам играно оволку добра игра што ќе ме понесе сторијата е маестрална гејплејот перфекција не е ни чудно зашто плачат од ривалски компании за успехот на играва. :pos:
За негативните работи може да ги спомнам гилиптерите кои седат AFK за да фармаат рунови затоа што обично научиле штракнат дугме и се да е мртво пред нив и корисниците на Moonvale и Rivers of blood кои исто така наместо да научат како оди мехаиката на играта и да дигнат скил ќе ги користат наведениве катани и мислат дека се добри во играва. :gjavol:
Исто така баговите ми уништија две борби со босови Fire giant и Godskin duo не им одете со блид.
Најдобри борби во играва се Годфреј, Радагон, Малилет, Могх, Радан и број 1 Маленија.
Најоши Гидеон, Ред вулф радагон, Рајкард, Ренала, Џинот и Годскин дуо.
Пвп играта треба малку да се избалансира али задоволем сум има да не тупам повеќе за оваа зошто не сте заинтересирани за пвп. :(
Ја завршив на 250 часа и нешто ситно од кои на 100 часа се поминати во пвп.
За крај може слободно да ја ставам играва во ремек дело од 1 до 10 би и дал 9.5.
Се надевам дека че има уште контент и дека ќе не изненадат со ДЛЦ.
Ликов со блед блид го пензионирам почнувам или Magic only или only incantation деновиве.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Screenshot_2022-06-06-10-24-47-530_com.scee.psxandroid.jpg

Ja zborev Loretta nazad ama toa bilo samo inkantacija(?) Vistinskata ili vistinskiot knight padna denes easy i ni otvori porti do...

...Malenia

Ne znam sto ke potrae podolgo, ona ili Maliketh. :place:

Fury napadot mi e probien, begas od prviot a posle rolas u nea kontra 2x. Ama damage sto pravam e smesen a ona so mi go prai e smesno ama u druga smisla. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Малик
Прегледај го приврзокот 334590

Ja zborev Loretta nazad ama toa bilo samo inkantacija(?) Vistinskata ili vistinskiot knight padna denes easy i ni otvori porti do...

...Malenia

Ne znam sto ke potrae podolgo, ona ili Maliketh. :place:

Fury napadot mi e probien, begas od prviot a posle rolas u nea kontra 2x. Ama damage sto pravam e smesen a ona so mi go prai e smesno ama u druga smisla. :D
Маликет го тепав од прв обид за Маленија не сум сигурен колку беа али се намачив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266

Оваа е интересен предизвик.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Поглуп бос од Елден Бист - ЗДРАВЈЕ!
Убедливо најглуп во цела соулс галаксија!

 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Маленија те гледа и трља руке. :ROFLMAO:
Не брат, не дека е ОР.
Како прво дизајнот му е прост, глуп, без никаква креативност.
Изгледа како некој...
кур издркан 6 пати
А гледав и критики онлајн... копиран бил од некој бос во Бладборн, така да тури му го тоа како хејт-сос.

Само што го убив Радагон и си реков - „бреј ама мадлест бос, перфекција дизајн, комба и тако даље... и ООП, ете го ова
куриштево
.

Ништо, не се ни пробав по вторпат синоќа. Само што се појави се размавта наоколу и ме уби без никаква компетитивност.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Не брат, не дека е ОР.
Како прво дизајнот му е прост, глуп, без никаква креативност.
Изгледа како некој...
кур издркан 6 пати
А гледав и критики онлајн... копиран бил од некој бос во Бладборн, така да тури му го тоа како хејт-сос.

Само што го убив Радагон и си реков - „бреј ама мадлест бос, перфекција дизајн, комба и тако даље... и ООП, ете го ова
куриштево
.

Ништо, не се ни пробав по вторпат синоќа. Само што се појави се размавта наоколу и ме уби без никаква компетитивност.
Someone is getting salty. :rolleyes: :gjavol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom