Elden Ring

Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Искрено, графички за нијанса ми делува побајато од Секиро, баш како ДС3. А можеби и грешам.
Али ху факинг керс... иц ФромФакингСофтвер гејм! :cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Искрено, графички за нијанса ми делува побајато од Секиро, баш како ДС3. А можеби и грешам.
Али ху факинг керс... иц ФромФакингСофтвер гејм! :cool:
И мене тоа ми беше мала замерка, затоа што си сакам убава графика, а и римејкот на Демонс Солс изгледа подобро. Ама сепак не е тоа најбитното во овие игри и дефинитивно ќе ја пробам кога и да излезе. До тогаш ќе се мачам со Бладборн.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.236
Графиката никогаш не е пресудна гејмплејот и приказната се клучни за сингалплеери.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
И мене тоа ми беше мала замерка, затоа што си сакам убава графика, а и римејкот на Демонс Солс изгледа подобро. Ама сепак не е тоа најбитното во овие игри и дефинитивно ќе ја пробам кога и да излезе. До тогаш ќе се мачам со Бладборн.
Ауу воопшто не би им замерил за графика.
Во овие игри на ФС графиката е најспоредната свар на која би можел да ставам забелешка.
Ок, сепак да не е ДС2 копи - пест.

Доста потсеќа на ДС3 графички, затоа го искоментирав тоа.

Моментално играм Odyssey. Графиката е тука и е врв, али сепак нешто фали... (n)
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Искрено, графички за нијанса ми делува побајато од Секиро, баш како ДС3. А можеби и грешам.
Али ху факинг керс... иц ФромФакингСофтвер гејм! :cool:
Ја само констатирав :) бе векам дека ќе е лоша играта во никој случај. Добро е излага и за ПС4 :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952

Штета што уште немаме гејмплеј видео, но верувам наскоро и тоа ќе пуштат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.236
Ocigledno treba da pocnam berserk. Citam site od tamu crpale inspiracija.
Една од подобрите фантазии манги инаку како фан на Берсерк одлучив да ги пробам Дарк соулс и не погрешив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom