EKV (Екатарина Велика)

Џ

Џонтра Волта

Гостин
На денешен ден, 18 септември 2002 година во Белград на 43 години почина легендарната клавијатуристка на култната Екатарина Велика, неповторливата Маргита Стефановиќ-Маги.

 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
[DOUBLEPOST=1411258411][/DOUBLEPOST]На денешен ден починал еден од најголемите уметници во бившата ни држава.
[DOUBLEPOST=1411258891][/DOUBLEPOST]Роден е на дене
[DOUBLEPOST=1411258411][/DOUBLEPOST]На денешен ден е роден еден од најголемите уметници во бившата ни држава.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На денешен ден, 21 Септември 1958 година во Загреб е роден еден од предводниците на `новиот бран` на Југословенската музика, фронтменот на Лимуново Дрво, Шарло Акробата и Екатарина Велика, Милан Младеновиќ.

 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Decki, edno prasanje za pesnata " Jadransko more". Eden drugar veli deka pesnata ne e od EKV, tuku deka toa e nivna prerabotka, dali e toa vistina ?


Za mene preiskrena i pretazna pesna...
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
41
Многу се волшебни, некако длабоки и мистични. Ми се свиѓаат ептен, топ пет омилени песни:
1.Pored Mene
2.Par Godina za Nas
3.Ti si sav moj bol
4.Srce
5.Krug
 

Kajgana Shop

На врв Bottom