EKV (Екатарина Велика)

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Толку намерна, толку сигурна грешка:
Затварам очи и кажем одлазим..
'94та

Вечна слава..


Жалам што никогаш нема да можам да зборувам за него со тој восхит како Анне за Трент..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Marko Alexandar Gajic - Nevolje

Малку офтопик, за да ве заинтригирам тро. Има нешто Екавевско во песнава, пошто од таа Белградска школа иди братов.

А сега он:

EKATARINA VELIKA - Budi sam na ulici (lyrics)

На песнава си ги имам фрлено гласниве жици во неповрат :D на два три наврати.
 
Последно уредено:

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Marko Alexandar Gajic - Nevolje

Малку офтопик, за да ве заинтригрирам тро. Има нешто Екавевско во песнава, пошто од таа Белградска школа иди братов.
Во право си, само што има огромен недостаток на револт во гласот, што кај Милан можеби е виновен славниот во нивните кругови - weltschmerz. Ѕирнав и друго од дечкото, бледо ми изгледа, не изгледа дека се соживува. Сепак, за денешнава музика на балканот, мала боја во сивилото на шундот, океј е. :)

Оф и јас, морав :D


Он:
Америка
Нешто што последниов месец многу ме асоцира на овдешниве случувања..
 
Последно уредено:

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
Мики ја окупиравме темава :D

Мини документарец, би го нарекла, направен по повод роденденот на Милан. Исечоци од постари документарци, исечоци од спотови, ново снимани фрагменти. Ако некој го интересира:
http://www.prva.rs/web-tv/info/exploziv/15098/exploziv---05112014/46094/decak-iz-vode.html

Dolce vita
Кога веќе ја окупиравме... дај нека го поправат името, не е ЕкатЕрина :|
 

Kajgana Shop

На врв Bottom