EKV (Екатарина Велика)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Не знам што ти е чудно, ЕКВ имаа гостувано во Македонија повеќе пати. Јас сум ги гледал во Битола.
Me изненади годината 93-та. Очекував барем да биди барем нешто порано....
Но мој пропуст во пресметките е тоа што мислев дека Милан боледувал подолго време(година дена), а всушност еве сега проверив, констатиран му е рак во август, умира 5 ноември.
Инаку запознаен сум од постарите за почестите свирки во Македонијава. Сега ништо нема...и тука ми паѓа маката.
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
И после зошто не сум листала форумов. Па Каролина Гочева и Еминем се коментираат(n)
Штета стварно. Дај некој нека каже дека ова е дупла тема :(
Многу ги сакам и страшно е фрустрирачки фактот шо имам забележано како луѓе ги слушаат кога се емотивно сјебани у последно време. Единствено добро е што само две песни од нив слушаат. Или па не е ни тоа, не знам:unsure:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Статус убав, морав да го копирам овде, иако не пишав крадааааааааааам.

"Postoje tako te neke pesme zbog kojih čovek poželi da se izgubi u lutanju dok ih sluša.
Prosto te raznesu jačinom svoje emocije, čine da ćutiš, žmuriš, lelujaš kroz noć poput siluete plamena sveće po zidu.
Kad krenem ka...gupe Ekv je jedna od takvih.
Slušajući Megi kako peva, mogu da je zamislim kako šeta, kako svojom pojavom osvaja ovaj i sve gradove sveta u koje bi zašla. Jedna pesma, ne tako dugačka, a ko film.
Ekv emocija koja ždere i nosi, bez da pitate kuda."

Знам беснеам со српскиов, али шо да праам ко сФе кул Срби познајем :D
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Сигурно не е најдобрата изведба, али е најслатката дефинитивно. Ги гледаш и убаво ти иди на душичката. Далеку од целата шабанарија и примитивизам, само квалитетна музика уште од мали нозе.

Браво деца!

 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Необјавен текст од ЕКВ - омилено делче
ne slutis koliko
volim te danas
ni sta se iza moga
i tvog lica krije
vekovi se tope i
umiru za nas
secanje na nesto
sto bilo je a nije...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Не знам дали сте го прочитале интервјуто , не знам ни што би искоментирале. Јас ќе направам само копи пејст на коментар со кој потполно се сложувам:

„Екв постоеја, за да не им се верува на монасите."

P.s:


''A za kraj bih rekao samo to da mi ni u kom slučaju nije žao što sam sve ove godine protraćio na tako neozbiljne stvari kao što je rock 'n' roll.I mislim da poštenije i iskrenije nisam mogao da potrošim sve te godine...''
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom