eJahan - помогнете на еМакедонија

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ај и ја почнав ова чудово пак да го играм.
Имав веќе еден акаунт али починал тој :(
Нов напраив

Ник : KoljoKrsikoski
Пасворд : netikazuvam

Ваљда нема да ја усерат и играва ко еРепаблик шо направија....
 
М

Мартин`

Гостин
Ваљда нема да ја усерат и играва ко еРепаблик шо направија....
Нема шанси да ја направат како Ерепублик што ја зафркнаа инаку не е лошо прв ден откако е објавена темава а веќе 15-тина нови играчи и 4 ако добро памтам оживеани. Барем до крајов на неделава да успееме да дојдеме до 100-ка, инаку од школо сите по 1-2 мулти од различни училници ако имаат различен ип преку ваш реферал а останатите 5 што ќе ги земе мултито земете донирајте ги во Economy на државата и после пишете бројка не ги праќајте кај вас директно да не ве банираат.
 
М

Мартин`

Гостин
Дај предожете име во кое да го смениме повеќето држави имаат и префикси да речеме кај Србија е Kingdom of Serbia, кај Турција е Republik of Turkey, кај Полска Cheaters of Poland, кај Русите имаат Empire of Russia.

Да го промениме во Empire of Macedonia ? Инаку само во главното мени ќе се гледа тоа инаку се друго е само Macedonia ?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не приметив тој дел. Со of не ми текнува ништо. Ај да се подсобереме малце па ќе решиме за тоа. А зашто тука во школо нејќе да отвори My Places? Не ми ги дава тие малите менија што се.

p.s. дај ми директен линк за армија.
 

Flapjack

-The Dungeonator-
Член од
21 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ме заебава, се регистрирав, но не ми праќа линк, за да завршам со регистрацијата.
 
М

Мартин`

Гостин
Не приметив тој дел. Со of не ми текнува ништо. Ај да се подсобереме малце па ќе решиме за тоа. А зашто тука во школо нејќе да отвори My Places? Не ми ги дава тие малите менија што се.

p.s. дај ми директен линк за армија.
Не ги отвара оти интернетот е бавен и мене така ми правеше, инаку еве директен линк http://www.ejahan.com/army.html

Ме заебава, се регистрирав, но не ми праќа линк, за да завршам со регистрацијата.
Хмм со што мејл проба ? гледам тие што ставиле на јаху и хотмејл немаат проблем.. излеа гмаил имаат ?
 

Flapjack

-The Dungeonator-
Член од
21 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Не ги отвара оти интернетот е бавен и мене така ми правеше, инаку еве директен линк http://www.ejahan.com/army.html



Хмм со што мејл проба ? гледам тие што ставиле на јаху и хотмејл немаат проблем.. излеа гмаил имаат ?
Да со Gmail се регистрирав...
 
М

Мартин`

Гостин
Да со Gmail се регистрирав...
Епа има проблем на гмаил пробај со јаху или хотмејл ќе ти стигне обавезно. И гледај со линкот во првиот пост што е да се регистрираш ако сакаш да добиеме 10 тала (ти 5 и јас 5) инаку тие јас што ќе ги земам преку реф одат во банката наша директно.
 
М

Мартин`

Гостин
Law Approval -> Change prefix
Proposed by Martin Davitkovski

Do you agree to change the name of country from Macedonia to Empire of Macedonia?
Note: This law needs %75 approval to be accepted.

Time until voting: 23:57:19
Pending: Are you agree?
Y (1) N (0)

http://www.ejahan.com/law-3594.html

Го чекаме само уште Vizantios да гласа ЗА! :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
You must reach the Social Puberty Level 1 to enable sending invites. Ова како бе? Мисли на 1 левел или? И као да дигнам левел, на колку ќе ме дае прв? Само 9 xp поени имам:/ И стигнав до 1 левел за работа, да напуштам сега кај шо работам да идам во некој фирма повеќе што плаќа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom