eJahan - помогнете на еМакедонија

М

Мартин`

Гостин
Како што гледате моментално на мапава ние сме она црвеното односно регионот Скопје останатите ги држи Романија и моментално преговараме за ослободување и мислам дека ќе ни дозволат на мирен пат да го направат тоа ако не ќе го земеме по воен пат :)



Се работи за browser game (се игра преку пребарувачот и не одзима повеќе од 2-3 минути за нормално играње) во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. Со секое работење се зголемува skill-от по што откако ќе достигне одредено ниво, може да се пријавите за повисоко работно место, што значи и повисока плата. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемувате strength, што многу е битно во случај на војна.
Битно е да се напомене дека со секое работење или тренирање ви се намалува wellness, кој се зголемува со јадење на храна. Сите овие активности (работење, тренирање, копање во рудник + храна) носат по 2 experience point, кои служат за фаќање левел. Со секој кренат левел имате можност да правите нешто ново, како на пример да се зачлените во политичка партија, да гласате на избори, да отворите своја фирма итн.

Сите коишто ќе се регистрирате изберете држава Macedonia регион Skopje кој е моментално само он слободен и има Q5 болница каде што може да ја вратите својата дневна сила. Наскоро ќе ги вратиме и останатите региони откако ќе добиеме повеќе играчи, инаку останати наши региони се Eastern Macedonia, Prolog и Pelagonia and Vardar.

За новите играчи обавезно регистрирајте се преку линков, за кога ќе добиете вие т.н Social Puberty Level 2 да јас добијам 10 тала (или злато) а вие добивате 5 секако сите пари што ќе ги добијам ќе идат искористени за ослободување на Македонија и унапредување на државните фирми затоа модератори не го бришете реферал линкот само така можеме да ја управиме држава.

За играчите кои веќе имаат искуство во ваши игри еве што треба да правите откако ќе се регистрирате.

1. Купете храна (Economy -> Market изберете во првиот прашалник Food потоа пишете сума и кликнете Buy).
1. Најдете работа (Economy -> Job offers) и кликате Apply.
2. Работете со обичен Normal work (My Places -> Company -> Normal work).
3. Тренирајте (My Places -> Army -> Normal Train).
4. И секогаш на крај копајте руда во рудник (My Places -> Explore mines) на почеток само 1 час ништо повеќе! со тоа откако ќе направите 1500 поени имате можност да добиете тала (злато).

Еве ви и детален туторијал тука, за отварање на сликите во поголема форма.. десен клик -> Open image in new tab. Исто така ако имате било какви прашања слободно прашајте ќе ви одговорам штом видам. Наскоро откако ќе ги ослободиме регионите ќе одиме да ја освоиме и Грција тоа ви гарантирам. Инаку моментално Србија има 886 играчи, потоа следуваат Полска 746 играчи, Романија 406 играчи, Хрватска 346 и Словенија 107.

И да моментално имаме потпишано алијанса (МПП) само со Србите за да би имале редовна војна (тренинг војна).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
трииии... чеее....тииии... РИ!!
АХХАХАХАХХА!! xD
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Бројче од дилерот ако може ? :pos2:

Не се зафркавајте во темава кој му се игра нека дојде кој не нека мавне игнор :)
Играше еРепаблик?
ако да знаеш зашо ја ребрам темава...
ако не, ќе вииш као ќе почнат екс-ерепаблик гејмерите да флејмаат :)
 
М

Мартин`

Гостин
Играше еРепаблик?
ако да знаеш зашо ја ребрам темава...
ако не, ќе вииш као ќе почнат екс-ерепаблик гејмерите да флејмаат :)
Ај ќе ти пишам на профил, инаку барем тука ја има Македонија и е бајги побрза за разлика од порано :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Јас ќе ја играм играта сериозно..
GameMasteR ми е никот..
 
М

Мартин`

Гостин
Јас ќе ја играм играта сериозно..
GameMasteR ми е никот..
Добро е засега имам 27 играчи од кои повеќе од пола се Срби од групата „Пиратес“ кои сакаат да си зимаат медали тука. Еден од нив веќе банираа за мулти се надевам наскоро и останатите и ајде да се одбраниме после е полесно.

--- надополнето ---

Ќе се спојат мислењава туку ставете си и аватар (My Places -> Profile) кликате на иконката што е молив со ливче и избирате некоја слика jpeg. Еве ви предлози направени од Eddie Rebel само променете ги во јпег :)

http://i-macedonian.blogspot.com/2010/09/blog-post_18.html
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе тапа е играва имав профил го окапав сеа незнам дали е поправено од тогаш
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ете и јас се регистрирав. Буквално е истото од иребаплик?
 
М

Мартин`

Гостин
Абе тапа е играва имав профил го окапав сеа незнам дали е поправено од тогаш
Сега имаат побрз сервер порано знам ептен бавна беше јас прекинав сеа пак почнав.

Ете и јас се регистрирав. Буквално е истото од иребаплик?
Па скоро иста како v1 само наместо гифтови има џусеви за надополнување на силата, другото е тука некаде само што има многу повеќе држави. Друго не ми текнува баш ама наместо злато има тала.. и полесно е водењето на компании итн.. сега ни требаат барем 10+ нови играчи што на следните избори за конгрес ќе можат да гласаат да се одбраниме после ќе биде многу полесно и за организирање да донесеме повеќе играчи со 200-300 ќе имаме солидна држава.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ајде ќе не биде тука. Че ги побе..поте...победиме грците.
 
М

Мартин`

Гостин
Ајде ќе не биде тука. Че ги побе..поте...победиме грците.
Мора да не биде инаку Грција моментално има само 40 играчи од кои незнам колку активни ама не се повеќе од 10-15 така да брзо ќе ги окупираме, имавме договор со Турскиот претседател заедно да ја поделиме ама не е активен баш он... инаку имаме 2-3 Бугари во нашата држава со наше државјанство оти они се окупирани и може да се каже дека до сега ни помагаа против војнава единица „Пирати“ да не направат ПТО :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
ОК и јас ќе се регистриам али да ми најдете работа за да ми остане профилот да не ми цојса одма.
 
М

Мартин`

Гостин
ОК и јас ќе се регистриам али да ми најдете работа за да ми остане профилот да не ми цојса одма.
Оди Economy -> Job offers има 22 моментално ќе отвориме нови во Бунарџик ако треба :pos2:

Сите што сте се регистрирале пишете ник во темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom