EHF Champions League - VELUX Handball Manager

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Capture1.JPG

http://manager.handballenergy.com

Како што имаше фантази игра за ЕП (и покрај малиот интерес, нормално :X3: ), да отворам тема и за Фантази играта за Лигата на Шампионите во ракомет. Играта започнува со почетокот на нокаут-фазата во ЛШ, односно од 13. март.

Значи принципот на овие игри е секаде сличен. Бирате тим (тука од 7 играчи) кои ви носат поени од нивните настапи.

Но тука, поените нема да бидат буквално поени, туку ќе се смета „паричната вредност“ на вашите играчи. На почетокот имате на располагање одреден буџет, со кој треба да купите 7 играчи. Понатаму, нивната цена ќе се зголемува по следниве правила:

Capture.JPG

Победник во играта е оној тим чија цена најмногу ќе се зголеми за вкупно 6. рунди, до самото финале на фајнл-форот.

На располагање имате две формации, стандардната 3-2-1 (3 бека, 2 крила и 1 пивот) и 2-2-2 ( 2 бека, 2 крила и 2 пивота).

Во изборот кај голманите не избирате поединци, туку „тимски“ голман (пр. Goalkeepers of HC Metalurg). Тоа е така, затоа што поените на голманите не им се одредуваат преку индивидуалниот број на одбрани туку по бројот на примени голови. Со други зборови, наместо индивидуален голман ја бирате целокупната одбрана на тимот. :)

За најдобриот следуваат вредни награди, барем така викаат овие. :icon_lol:

Некаде налетав на purchase, каде што бара пари за некои услуги, но мислам дека е free за „нормално“ играње. :D

Напомена: Моментално во изборот имате 20 тима. Од нив 15 се со обезбеден пласман, а остантите 5 се во борба за трите последни позиции за кои има теоретска неизвесност.

За останатите правила, имате тука.

http://manager.handballenergy.com/en/ehf-champions-league-knockout-2013/gameplay

Е сеа, „дрим тим“ со јаки играчи е ептен скапо да склопиш, барем мене ми беше. Скроив провизорен тим кој сигурно ќе притрпи промени до почетокот.

Направив Кајгана лига:

http://manager.handballenergy.com/en/ehf-champions-league-knockout-2013/leaderboards/kajgana_league

Name: Kajgana League
password: kajgana

Се надевам дека ќе се присобереме барем 7-8 души. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Зошто неможам да влезам у лигата?

П.С. Еве и мој тим
Untitled.png
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас па мислев темава е за завршницата за најдобрите 16 екипи во светот, тоа за игра....
Зошто би имало нова тема, кога веќе има тема за Лигата на Шампионите? Таков „тренд“ на отварање теми нема ни у фудбал, а па камоли овде каде што е сто пати помал интересот. :)


Зошто неможам да влезам у лигата?
]
како ти е никот? Patriot? Ако си тој, те има. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Зошто би имало нова тема, кога веќе има тема за Лигата на Шампионите? Таков „тренд“ на отварање теми нема ни у фудбал, а па камоли овде каде што е сто пати помал интересот. :)




како ти е никот? Patriot? Ако си тој, те има. :D
Тој сум, влегов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Ја ќе гледам да се придружам кога ќе почне нокаут фазата, подобро би било од тогаш да почнеше лигата според мене :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Еве ме и мене, си напраив тим
let the games begin :D
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Drugar, fina taktika imash, ali ako primash sovet, mislam deka Gaber i cela bekovska linija kje te iskinat so negativni poeni t.e. minus pari vo sluchajov. ZHolti kartoni dobivaat site sigurno na sekoja utakmica, a iskluchuvanja e isto taka mnogu verojatno osobeno Gaber i Zelenovich. I Manaskov smeni si go. Imash ushte malce vreme za promena.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Слабо темава а? 2188 поени колово :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Уште не ги пресметале денешните натпревари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom