eBay (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од corpz, 23 август 2007.

 1. bngj45

  bngj45

  Член од:
  11 ноември 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  59
  А dispute има на ebay како на али што има да ми ги врати парите на визата картичка?
   
 2. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.862
  Допаѓања:
  6.487
  Имат.
   
 3. bngj45

  bngj45

  Член од:
  11 ноември 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  59
  Зошто pay now ми пишува кога веќе го платив а на НЛБ страната го нема дека ми е платено на ebay?
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 6 февруари 2017
 4. Kris_GT

  Kris_GT

  Член од:
  16 јуни 2013
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  136
  За колку време стига пратка од ebay отприлика? на пример од UK?
   
 5. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.862
  Допаѓања:
  6.487
  Зависит со каков тип на пошта е испратено и од ажурноста на истите.
  Од УК ми се случило да довијам пакет за 5 дена и за месец и нешто... Но главо голем дел сум ги добивал од 12 до 18тина дена.
   
 6. Big Bull

  Big Bull ОК

  Член од:
  23 август 2008
  Мислења:
  535
  Допаѓања:
  370
  Од UK стигат најбрзо, за околу 2 недели.
   
 7. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  6.615
  Допаѓања:
  2.838
  Tuku denes praev muabet so eden dečko što ima firma, toj vika ne smeel toj da prodava preku ebay ?? ... Dali problem e što firmite ne smeat da primat pari preku PayPal ??
   
 8. paraglajder

  paraglajder

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  2.149
  Допаѓања:
  800
  Се извинувам ако не сум во тек со темава, али имам словенски PayPal, и до пред пола година најкултурно си купував од eBay.

  Од пред неколку месеци ми дава ерор.

  Дали сеуште купува некој од eBay со македонски или словенски PayPal?

  Благодарам однапред.
   
 9. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  7.745
  Допаѓања:
  4.775
  Прашај паталец не гаталец :)
  Ај после ке ти пишам, ќе средиме.
   
  На paraglajder му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Big Bull

  Big Bull ОК

  Член од:
  23 август 2008
  Мислења:
  535
  Допаѓања:
  370
  Купувај од телефонот од eBay апликацијата.
   
  На paraglajder му/ѝ се допаѓа ова.
 11. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  7.745
  Допаѓања:
  4.775
  Да можи и така а можи и преку ПЦ.
   
 12. sasemkd

  sasemkd

  Член од:
  31 декември 2009
  Мислења:
  437
  Допаѓања:
  83
  Dali moze da prodavam na eBay so makedonija PayPal?
   
 13. Big Bull

  Big Bull ОК

  Член од:
  23 август 2008
  Мислења:
  535
  Допаѓања:
  370
  ne
   
 14. sasemkd

  sasemkd

  Член од:
  31 декември 2009
  Мислења:
  437
  Допаѓања:
  83
  a da koristam paypal od grcija od drugar dali bi imal nekoj problem dali taka ke moze da se prodava od ovde?

  parite normalno bi se vadele od grcija.
   
 15. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  689
  Допаѓања:
  250
  Something went wrong. Please try to check out again.

  Овој проблем ми се јавува скоро со се што имам пробано да купам,да не знае некој што е проблемот ? иначе користам Visa на стопанска банка
   

Сподели преку: