eBay (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од corpz, 23 август 2007.

 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.161
  Допаѓања:
  821
  Различни теми = различни луѓе кои што ги отвараат = повеќе одговори на моето прашање. Сакам одговор од администратор за тоа дали смеам да поставам исто прашање во различна тема (впрочем сите теми се за таа тематика т.е. порачки онлајн.)
   
 2. Човек123

  Човек123

  Член од:
  18 мај 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  да ве прашам,дали ви стигнува од ибеј,мене последни три нарачки не ми стигнаа,се разочарав,дали ги џопаат у пошта
   
 3. 'DIABLO'

  'DIABLO'

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  12
  Ја ногу често порачувам од eBay, порачките стигат ама има и некој шо не стигат..
  Овие у пошта видат ако е нешто шо тука го нема и шо можат да ги продадат скапо го зимат за себе..
  Кога порачуваш кажи на селеро да пише тракинг број.
  Кога имат тракинг број несмеат да го земат пакето овие гнасите у поштите
  --- Споено дупло мислење, 16 јули 2017 во 21:23 ---
  немора тракинг бројо да е точен или вистински битно е овие у поштите да видат дека има
   
 4. Човек123

  Човек123

  Член од:
  18 мај 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  јас нарачувам евтино,до 15долари
   

Сподели преку: