eBay (официјална тема)

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004


Вака ми пишува
Brojot za sledenje na kraj treba da ja ima kratenkata od drzavata od koja se ispraka.
RE588782507DE
Ako postapkata e zavrsena i ne treba da se plati carina denovive treba da ti se pojavi deka pratkata e vo posta 1003 ili 1004.
Posle ova treba da ti pisuva send item to domestic lokation ili kako na slikata (reonsaka posta kade sto zivees)a od tamu treba da ti ispratat izvestie za pristignata pratka odnosno sledniot raboten den da otides vo posta i da si ja podignes pratkata


pak.PNG
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не е лажен тракинг број туку се работи за некоја поефтина пратка и ја имаат пратено преку обична пошта каде ретко можеш да го следиш тракингот .
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Не е лажен тракинг број туку се работи за некоја поефтина пратка и ја имаат пратено преку обична пошта каде ретко можеш да го следиш тракингот .
евтина пратка е од 1 долар..
Сега лажен или не е лажен тракингот?

Ова погоре ти е лажен тракинг број, пратката не ти е на аеродром.
Brojot za sledenje na kraj treba da ja ima kratenkata od drzavata od koja se ispraka.
RE588782507DE
Ako postapkata e zavrsena i ne treba da se plati carina denovive treba da ti se pojavi deka pratkata e vo posta 1003 ili 1004.
Posle ova treba da ti pisuva send item to domestic lokation ili kako na slikata (reonsaka posta kade sto zivees)a od tamu treba da ti ispratat izvestie za pristignata pratka odnosno sledniot raboten den da otides vo posta i da si ja podignes pratkata


Прегледај го приврзокот 162219
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
евтина пратка е од 1 долар..
Сега лажен или не е лажен тракингот?
Лажен е 100%.

Бил пратен преку евтина пошта каде било невозможно да се следи бла бла муабет, или има тракинг и се следи или нема и неможе да се следи.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
евтина пратка е од 1 долар..
Сега лажен или не е лажен тракингот?
Знаеш како ке дознаеш на крај краева? Ако ти дојде поштарот на адресата која си ја навел и бара од тебе да се потпишеш тогаш тракингот не бил лажен. Се во спротивно е надвор од системот за следење, аеродроми, препакувања и слично. Иако за 1$ никој не ти дава тракинг ама ај.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не викам не, јасно ми е мене се, но он според тракингот вели дека пратката му е на аеродром :) Никој од нас според системот за следење на дадена локација не знае каде му е пратката, дали е тоа аеродром, канцеларија или веќе не чека во пошта. Пошта 1003 не значи дека е на аеродром.

Неговото е пандан на ова:



Macedonia airport? :)
moze i da e broj na cel kontejner koj odi do ceska,tamu se prepakuva i prepraka do navedenata adresa
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Во никој случај не е лажен тракингот .. транспортната фирма е Yun Express такви се нивните тракинзи кај и да е утре најсила понеделник очекувај поштарот да ти донесе известие .
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Неам некое искуство со ова онлајн шопинг па ме интересира дали може со дебитна (Mastercard) на Стопанска да се купи било што ако некој има искуство со банкава од тутнска знам дека може незнам од кај овие копуци
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Во никој случај не е лажен тракингот .. транспортната фирма е Yun Express такви се нивните тракинзи кај и да е утре најсила понеделник очекувај поштарот да ти донесе известие .
Која неажурност ја имет нашиве, значит то е нешо неопишливо. Многу работи ми се десиле, ево шо ми се случвит последно.
Купвам производ од ибеј 7 фунти од УК на 11.11.2016, до 10.12.2016 не е стигнато.
Во тој период, прашвам кај нас в пошта два пати нишо, вртам број горе никој не креват.
Видов шо не видов, нек си ебит мајката све, контактирам продавач и истиов ми го препраќат со иста пошта ама priority express на 12.12.2016 и двеве стигвет на врата со поштаров на 22.12 сабајлето:facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Која неажурност ја имет нашиве, значит то е нешо неопишливо. Многу работи ми се десиле, ево шо ми се случвит последно.
Купвам производ од ибеј 7 фунти од УК на 11.11.2016, до 10.12.2016 не е стигнато.
Во тој период, прашвам кај нас в пошта два пати нишо, вртам број горе никој не креват.
Видов шо не видов, нек си ебит мајката све, контактирам продавач и истиов ми го препраќат со иста пошта ама priority express на 12.12.2016 и двеве стигвет на врата со поштаров на 22.12 сабајлето:facepalm:
Абе сите се ненормални .. ти кажвев ко се расправав со таја кравата од царина што ми се заканвеше на црна листа ќе ме стаела после во нејзино име шефот се извинвеше ..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Неам некое искуство со ова онлајн шопинг па ме интересира дали може со дебитна (Mastercard) на Стопанска да се купи било што ако некој има искуство со банкава од тутнска знам дека може незнам од кај овие копуци
Само да има пари на нејзе може што ти душа сака :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ima uste pokvareni kupuvaci sto lazat deka ne go dopile paketot/proizvodot so cel da bidat refundirani ili se osvestija deka nema nisto bez pari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom