Eден на еден со Жарко Димитриоски

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Уште еден саат
https://www.facebook.com/edennaeden напиша:
Гледајте не на Алфа во 20:30h. Комуницираме на Fb и Twitter со #1на1, цело време ќе сме онлајн
Гости - Влатко Стефановски за синот и неговиот необичен талент, за стоте солажи што ги снима за секоја песна, за интересните случки поврзани со популарноста. Ацо Поповски за неговиот нов филм Балканот не е мртов, за Раде Шербеџија и Никола Ристановски, за неговото познанство со Џорџ Клуни и тоа каква е ѕвездата приватно...
Сосема нова Еден на Еден! Вие гледајте, а ние ќе ве чекаме да промуабетиме за тоа како ви се допаднало шоуто.

Добра ќе им биде новава сезона. Со Пеперминт, со кауч...ко американските ток шоуа





 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Тапа атмосверата во студиото ,нема никаква публика а за у вакво студио интересно направено налик на познатите шоуа од светот вреди да има маце поголема публика која ќе дава аплаузи ,ќе крева повеќе атмосвера .

Исто многу лошо им е кај бендот Пеперминт што ги ставиле да седат на обични столчиња ,наместо фино убаво да им направиле мала бина со осветлување и да им дадат и тапани ,а не само Cajon (или како и да се вика точно тој иструментот дрвен што се седи на него и се удиа пошо не сум многу по иструемтите видов на google како се вика).

А гостите го фатив почетокот со Стефановски Влатко стварно добар избор ,другиот Александар Поповски режисеров на Балканот не е Мртов филмот не го ни гледав .
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
мислам дека не можат да имаат многу добро студио, немаат пари...
спонзорите види им ги
Т-хоме да им се спонзори или некои подобри...


сепак тука само материјалот и шегите треба да се гледаат, батали изгледот
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Добра идеа ама се мислам дека ќе треба спонзори за да испадне шоуво многу поквалитетно, на моменти изгледа и аматерски во споредба со Конан, Кимел и компанија.

Ама добро рано е за такви споредби. Сега за сега добар е ама има простор за напредок.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Под итно да го исфрли тој исфорсираниот дел со поштарот (демек шегобијци низаедни кои спонтано ги пикираат пукнатините на сивилото кое не зауздало. Категорично НЕ!). Ептен е извештачено и исфорсирано. Некако малце ми доаѓа муабетењето со гостите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Ова на почетокот со поштаров и пеперминт зезанцииве им се заникаде и тоа со ексра гига мега ексклузив ,не им е ич тоа смешно .
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Под итно да го исфрли тој исфорсираниот дел со поштарот (демек шегобијци низаедни кои спонтано ги пикираат пукнатините на сивилото кое не зауздало. Категорично НЕ!). Ептен е извештачено и исфорсирано. Некако малце ми доаѓа муабетењето со гостите.
Солидна му е идеата ама ептен е лоша реализацијата.
Не знам од кај ги бирал луѓево за "скечевиве" ептен сето тоа изгледа вештачки.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ептен трема го тепа тој поштарот и затоа изгледаше глупо тоа, може ќе се среди. Мене замерка ми е за Пеперминт, особено овој пеачот, пренајодбивен ми е, кај па му дава уште и шанса да збори. Остај ги нека свирцаат таму и готово. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Се сложувам за поштарот но не и за второво :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
И дај бре нека им дадат на овие ПЕПЕРМИНТ да си исвират и исепајт една песна цела ,а не вака ги кратат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Другар го прати Крег Фергунсон на јутубов стандард, скоро све има изглеано и сеа баш праиме муабет на работа ми вика дека шоуво е чиста копија на Крег, буквално све украл, ја иам изглеано неколкју епизоди, овој има поштар, Крег има костур, делот со твитот, со мејловите, писмата и остало, све тоа е копија од Крег, очигледно е и за мене шо иам изглеано 2-3 емисии од него.Биваше ли све да украде, јесда Крег не е исфорсиран многу кај нас али има луѓе што го пратат, не го рачунав за таков чоек, мада чат пат ако ја начекам емисијава ќе ја глеам најмногу ради бедниот репертоар на нашиве телевизии, у секој случај повеќе ги преферирам овие од Опуштено, мада незнам као ќе тераат сеа, до сега ми се допаѓа нивниот концепт на емисии.


За поштаров, за наредна емисија коа ќе снимаат со себе нека ја донесе и смислата за хумор, за Пеперминт, нек се носат у три лепе, и они, и точакот, и таа кацата на него, ебате наркоманскиот бенд.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Одлично, мило ми е што повторно започна :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Крег Фергусон, Конан, Кимел, Фалон... тоа е тој концепт. Украл.. тоа е исто како да кажеш овие од Вардар го украле концептот од Милан. 11 играчи играат фудбал, еден фудбал шутираат уште и голман имаат па и исти дресови имаат.

Тоа е концептот на ток шоу. Така се прави успешно ток шоу, и мило ми е што Жаре почнал да користи делови од странски ток шоуа. Е сега емисијава треба мнооооогу фурни леб да јаде за да стигне до некое високо квалитетно ниво ама барем Жаре знае што прави со емисијава.

Само нека се ослободи од такви аматери како поштарот и тој другиот со емисијата пошто тежок cringe ме фаќа од нив. Стварно бе не можел некои подобри луѓе да најде ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Изгледот на студиото е најслично со Фергусон и други работи има џапнато од него, но сепак така и изгледаат ток-шоуата во САД. Ваљда со тек на време ќе се пронајде самиот.

П.С. Пеперминт се полоши од сите можни работи на шоуво.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Крег Фергусон, Конан, Кимел, Фалон... тоа е тој концепт. Украл.. тоа е исто како да кажеш овие од Вардар го украле концептот од Милан. 11 играчи играат фудбал, еден фудбал шутираат уште и голман имаат па и исти дресови имаат.

Тоа е концептот на ток шоу. Така се прави успешно ток шоу, и мило ми е што Жаре почнал да користи делови од странски ток шоуа. Е сега емисијава треба мнооооогу фурни леб да јаде за да стигне до некое високо квалитетно ниво ама барем Жаре знае што прави со емисијава.

Само нека се ослободи од такви аматери како поштарот и тој другиот со емисијата пошто тежок cringe ме фаќа од нив. Стварно бе не можел некои подобри луѓе да најде ?
Kласична копија праи он, а ко и секоја копија, тиња е, потребно е освежуење на тв етер, не копирање на нешто што веќе го има на нетов и е веќе видено. Гостите само може да го вадат, иначе ако тера со вакво темпо, хорор ќе е ова за гледање а го има Жаре потенцијалот да успее на овој план, само треба одредени работи да ги промени, немам ништо против дечкото туку сум против ова класично копирање на концепти од луѓе кои се Класа у овој бизнис.

Вардар може концептот и на Барса да го краде, али пак ќе остане со 50 гледачи на трибини и ќе делуваат бедно на теренот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom