eМакедонска Фаланга

Дали сте за создавање Македонска Фаланга?


  • Вкупно гласачи
    82
П

Паган-др

Гостин
По 3-ти пат прашувам дали може во фалангата но никогаш не ме примафте па сега пак да си ја пробам среката.14 лвл 4.8 стренгт ник Gadze па да видиме како ке поминам овој пат :helou:
Сега за сега нема примање нови членови во фалангата. Буџетот не одобрува.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Има и многу послаби од тебе во фалангава, не е тоа проблемот.....
Буџетот и така е смален од тој што првобитно беше изгласан од русите, па така регрутирањето е стопирано......
Проблемот е што ги цедиме русиве на тренинг војни а коа ке има некоја акција во друга земја, само 5-6 "будали" се борат а другите си ги чуваат парите за бољи живот :toe:
Дел е точно но дел причината е што не можат да добијат отказ од фирмата за да се преселат. Ова може да се реши на начин ако има некој фирма во Русија па да им врши услуга т.е да им дава отказ кога има акции.
Има неколку со мануфактура ама не сум сретнал за raw материјали инаку би се вработил.

Исто така во врска со "оволку плати зедов, онолку" на erepmacedonia ќе си оставите е-маил гугл акаунт на таа темата што е одамна отворена и лион ќе ви одобри и ќе можете да гледате што како и зашто.

И навистина е точно дека некои не се борат со оружје значи не дигаат чинови тогаш зашто ја играат играта? за да станат богати? Колку RL мастики за џвакање (да не збориме за повеќе) можат да се купат со 100 голд? со 1000 голд? со милион голд? Ниедна.

Иако ви објасни Мартин погоре, да си кажам јас точно како се борам:
Сработувам, тренирам, после ова имам отприлика 94-5. Се лечам со гифтови до 99, па се борам пет пати, значи до 49. Ја посетувам болницата, 99 пак. Се борам уште еднаш, и со останатите гифтови се лечам пак до 94-5.

Инаку, да, се сложувам со Ајс, подобро да има помалце војници кои прават повеќе штета, него илјада, кои прават по 100-200 штета. Зборувам за посилните единици, нормално.
Тебе не сум те видел во ниедна акција надвор од Русија.

По 3-ти пат прашувам дали може во фалангата но никогаш не ме примафте па сега пак да си ја пробам среката.14 лвл 4.8 стренгт ник Gadze па да видиме како ке поминам овој пат :helou:
Моментално не се примаат нови членови. Ако си замине некој или некој ако биде отпишан од МФ, тогаш ќе се отвори место за нови членови.
Инаку ти треба најмалку 5 сила.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дел е точно но дел причината е што не можат да добијат отказ од фирмата за да се преселат. Ова може да се реши на начин ако има некој фирма во Русија па да им врши услуга т.е да им дава отказ кога има акции.
Има неколку со мануфактура ама не сум сретнал за raw материјали инаку би се вработил.

Исто така во врска со "оволку плати зедов, онолку" на erepmacedonia ќе си оставите е-маил гугл акаунт на таа темата што е одамна отворена и лион ќе ви одобри и ќе можете да гледате што како и зашто.

И навистина е точно дека некои не се борат со оружје значи не дигаат чинови тогаш зашто ја играат играта? за да станат богати? Колку RL мастики за џвакање (да не збориме за повеќе) можат да се купат со 100 голд? со 1000 голд? со милион голд? Ниедна.



Тебе не сум те видел во ниедна акција надвор од Русија.



Моментално не се примаат нови членови. Ако си замине некој или некој ако биде отпишан од МФ, тогаш ќе се отвори место за нови членови.
Инаку ти треба најмалку 5 сила.
Ја посетив Унгарија еднаш. :)
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
абе ја сум нов у играва поточно почнав пред 2 дена и сеа гледам нешо се збори македонија да се формира како суеверна држава..јас сега сум у русија и прашањето ми е дали после ке може да се "преселам" у Македонија да си играм ко Македонец или не??
 
А

Ајсшутер

Гостин
абе ја сум нов у играва поточно почнав пред 2 дена и сеа гледам нешо се збори македонија да се формира како суеверна држава..јас сега сум у русија и прашањето ми е дали после ке може да се "преселам" у Македонија да си играм ко Македонец или не??
Ќе можеш, секако.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
абе ја сум нов у играва поточно почнав пред 2 дена и сеа гледам нешо се збори македонија да се формира како суеверна држава..јас сега сум у русија и прашањето ми е дали после ке може да се "преселам" у Македонија да си играм ко Македонец или не??
Ќе можеш. Ќе се преселиш во Македонија со 1 q1 билет и како нова држава секој што ќе се пресели во неа до одржувањето на првиот конгрес, сите ќе добиеме државјанство на македонија т.е ќе станеме Македонци:helou:
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми појасни како да се излечам у болница на ерепублик секако :D не можам да најдам pls help
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Може ли некој да ми појасни како да се излечам у болница на ерепублик секако :D не можам да најдам pls help
во Јузерот->регионот (под аватарот пр. Русија; Калининград- калининград во случајов) после кај Hospital на Heal...

ама треба претходно да си се борел во војна...за борење треба 5ти лвл и 40 велнес
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
во Јузерот->регионот (под аватарот пр. Русија; Калининград- калининград во случајов) после кај Hospital на Heal...

ама треба претходно да си се борел во војна...за борење треба 5ти лвл и 40 велнес
Ахам..фала за помошта еве уште малку ми фали до 5-ти lvl strenght имам 2.6 што повеке strenght тоа повеке dmg правам или ???
P.S извинете за овие прашања кои можеби вие ги сметате како "ботовски" но јас сум нов еве 1 нед. како играм :toe::toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ахам..фала за помошта еве уште малку ми фали до 5-ти lvl strenght имам 2.6 што повеке strenght тоа повеке dmg правам или ???
P.S извинете за овие прашања кои можеби вие ги сметате како "ботовски" но јас сум нов еве 1 нед. како играм :toe::toe:
што повеќе str/wellness и што подобро оружје повеќе демиџ :)
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
еве ме мене пак у акција можеби сум досаден но сеа дигнав 5-ти левел и како да се борам нз :jaj:HELP
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
17ти дигнав, 6 Strength, преку 6.000dmg. Примете ме. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom