Duffy или Amy Winehouse?

Кој е подобар според вас?

  • Duffy

    Гласови: 32 46,4%
  • Amy Winehouse

    Гласови: 37 53,6%

  • Вкупно гласачи
    69
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
AMY!!!
Prekrasen vokal, svoj 4ovek i svoja muzika... mnogu loso e sto se unistuva taka sebe si ali... ke se pomolam za nea. taa e PEJa4, a ne elena risteska...
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Оти е поубава, нели? :drk:


Дали е?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Amy има убави песни (Valerie, Tears dry on their own, You know I'm no good ми се обавезно на плеј-листа) и одличен глас, не знам како би ја споредиле со Дафи, самото слушање на Mercy од неа ми вади живци :toe:

Плус, што ми е гајле дали Ејми се дрогира или која е поубава...
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Definitivno sum za Amy Winehouse,edna od retkite originalni i mnogu talentirani pejacki sto se pojavija po posledno vreme.Navistina golema steta za nacinot na koj go vodi svojot zivot,steta za nea a i za muzikata,zatoa sto ima mnogu sto da pokaze.Izvonreden i unikaten glas,prekrasni pesni.Se nadevam deka konecno ke pojde po prav pat...
A Duffy isto taka mi se sviga,ama sekogas ke ja gledam kako bleda kopija na Amy,ne samo poradi faktot sto se pojavi posle Amy,tuku i spored vokalnite moznosti,koi se daleku od na Amy.Inace pesnite se dobri,go imam preslusano nejziniot album Rockferry,dobar e,ama ne e fenomanalen ,kako sto e na Amy.Jas mislam deka koj ne ja slusal Amy,osobeno posledniot album,treba da se slusne ,super muzice.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас едноставно ни двете неможам да ги поднесам.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ne gi obozavam posebno ni ednata ni drugata,ama ako moram da biram Amy Winehouse.Ima podobri pesni(Valerie,Love is losing game) i podobar glas.Kako pejacka mi e podobra,ne gi sporeduvam vo odnos na izgledot i pametot.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
Amy Winehouse , немам проблем што е наркоман,едноставно си ја бива:toe:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Аmy Amy ... а мн ја сакав .типката има еден типичен глас шо многу ми се свига и интересни текстови ... али пер сеа она не личи на нишо . на една тешка јанкерка на која и се броени дениовите ... ее kids don't do drugs! хахахаахах
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Аmy Amy ... а мн ја сакав .типката има еден типичен глас шо многу ми се свига и интересни текстови ... али пер сеа она не личи на нишо . на една тешка јанкерка на која и се броени дениовите ... ее kids don't do drugs! хахахаахах
Не личи на ништо во последно време... додуша личи на експеримент од нацистите или избегано зомби од некој хорор филм.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.445
Поени од реакции
22.060
Не личи на ништо во последно време... додуша личи на експеримент од нацистите или избегано зомби од некој хорор филм.


Да да не личи на ништо ама има прекрасен глас.
 
П

Паган-др

Гостин
Гласав за Дафи од едноставна причина што Ејми нема мозок. Само празна глава. Што ке и е глас кога нема ништо друго освен љубов кон дрогата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom