Dreamboy / Dreamgirl

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Оу мај дримбој :)...хммм најпрвин би сакала да има разбирање и да е способен да ме ислуша. Многу ми е важно да биде интелигентен IQ ако може над 90, да е духовит и да знае да ме насмее, да делиме исти интереси, да сака филмови, серии, книги, музика и фудбал исто ко и јас.:pipi:
Е сега за надворешниот изглед. Ова не ми е многу битно, али нормално мора да постои нешто што ке ме привлече кај него. У пракса прво забележувам необични очи и на нив најбрзо паѓам :) :wub:
 
T

theTinule

Гостин
Да биде ѕвер. Другото не е важно :) Иако се шалам до некаде има вистина во ова.

Физички:
-да биде повисок од мене едно 10 цантими
-да има црна коса
-да има брадиче *треп*
-да има крупни очи
-да се облекува прекрасно (ќе ми требаат 200KB да го објаснам ова, ама е претежно, рокерско-раперско-металски тип)
-да има убави заби :)
-да има длабок глас

Карактерно:
-да ме сака
-да ме почитува
-да ме прави среќна
-да ме прави тажна
-да не е папучар (се што ќе му кажам да направи, туку да ми чита мисли и да прави тоа што сакам без да му кажам)
-да биде горд на мене
-да ме заштитува

Сепак, ова е перфектна слика xD
Бегам од ова во реалноста, мнооогу :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Порано имав девојка од соништа, ама тие соништа ги заборавив, и она се изгуби во нив.
Мислам дека имаше права коса смеѓа. Бела кожа, црвени усни, модри очи уморни.
Не и го слушнав гласот ама знаев што сака да каже. До мене е, и нешто за момент ке ми го сврти вниманието и више не е тука. Станувам и пак ја барам негде. Кога ке ја заборавам, кога ке се изгубам, она пак се појавува и ме вика да идам со неа негде за да живееме заедно подалеку од светот.
Она ме држи во прегратки кога сум уморен. Паднав зашто неможев да ја следам, или пак бегав од нешто и се уморив. Еднаш ја најдов есенско време покрај планинско езеро лежеше онесвестена. Кога и се доближив ми рече ‘‘Остави ме да умрам‘‘
И после тоа не ја видов повеќе.
Тоа беше мојата девојка од сон.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Секогаш ко сум сонвал, сум сонвал реални , опипливи и постоечки женски. Никогаш во соништата не ми иделе некои идеали. Според ова, да земам да опишвам некоја од сонот, нема да ви биди ама ич интересно а и ќе треба да опишвам едно 10ина чупенца можи :).
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
-Да биде емпатичарка.
-Да има страбизам.
-Да има необичен од.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Физички:
-висока колку мене, може 5-6 сантима по ниска
-тело добро обликувано, не премногу слаба како маникенка туку кога ќе ја фатиш за рака, нога (гради :) ) да ти ја исполнува раката
-црна или кафеава долга коса (може и малку кдрава)
-црни очи
-убава насмевка со бели забички :)
-прекрасно чисто лице (без никакви шминки пудри не знам ти што таму)
-да има тетоважа со мојата буква на грбот со ангелски крилја што излегуваат од неа (не голема )
-да се облекува пријатно без некој драчливи бои
-секогаш да мириса пријатно

Ајде сега малку претерав пренатрупав...

Карактер:
-да знае како да ме усреќи
-да ме растажи
-добро да игра, танцува
ајде сега и овде да не натрупувам само ќе кажам да биде своја и да знае како да ме поднесува :back:
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
da mi nosi pivo i da ne zamara koga gledam fudbal :tv:
Потполно се согласувам,само што вакви не постојат.За мене:

Да има зелени или плави очи,смеѓа или плава коса и да биде добра по карактер,секако да не биде слаба ко манекенкине,едноставно се знае каква си тие добри облини.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Потполно се согласувам,само што вакви не постојат.За мене:

Да има зелени или плави очи,смеѓа или плава коса и да биде добра по карактер,секако да не биде слаба ко манекенкине,едноставно се знае каква си тие добри облини.
da znae da izveduva penal so nadvoresno efe zatoa sto jas sum mesija .Ako go znae ovaa velguva vo konkurencija potoa citiranoto da ne ja tropam testaturata za dzabe a i vremeto zlato pa ne treba da go trosam koga moze da se snajdam,toa e najvazno vo zivotot.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Се што досега сум посакала - се остварило - и било безуспешно

Од сега веќе не поскаувам ништо - освен - си велам - совршениот за мене, божествениот за мене и јас за него

Мислам дека тоа е најточно, бидејќи опфаќа се ... досега сум посакувала вакви./ онакви карактеристики ... и ми се исполнувале, но друго не било погодено ... затоа подолу од тоа божествениот за мене ... веќе не признавам

Поздрав и внимавајте што посакувате ... може и да ви се оствари
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Не е битна бојата на косата, очите и пропорциите.
Битно да иде у град со тренерица и копачки место со минич и штикли, а и покрај тоа да влага кај сака. Да има кариес на шеска и клемпавите уши никад да не ги сокрива со косата (исклучиво реп). Сакам да знае да брани добро за да нема потреба више да се мењаме со другариве на еден гол. И шо е најбитно од се да ми пржи паланечка урда со пиперки секое сабајле, нарочито у летниов период.

Увек сањам кошмари јебига.


JEBENI MUSHKI SHOVINISTA!!!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
1. Да биде култрурна, воспитана.
2. Да биде забавна (да ме смее)
3. Да биде шармантна и мила (не ми е битна лепотата/изгледот ако ги има овие 2 карактеристики)
4. Да биде природна.
5. Да знае што е добра музика.
6. Да ме подржува и сака каков што сум.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Да е луд.
Да е фин.
Да д'тка [или ја ќе го здткам ебаго:icon_lol:].
Да е тромав.
Несмасен.
Да е бушаффффф.
Да има специфичен од.
Iq толерирам док не е задњо
Бинет скалило ебате.
Неизбежен monkey look. :icon_lol:
И да има добра техника бе. :icon_cool
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Dream girl - When I wake up, she is out of my house :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom