Dragonball

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе ајде пак Веџита го испаднаа, пак Гоку ќе ја собери славата. И преку кур од логикава во анимето. Сто пати на нула сила останаа Гоку и компанија и сто пати се враќаат со фул сила. Џирен можеше уште првиот пат надвор од ринг да го исфрли. Сега не можи да мрда, по една минута топ сила. За 48 минути сто ќотеци изеде и сто пати се врати
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе ајде пак Веџита го испаднаа, пак Гоку ќе ја собери славата. И преку кур од логикава во анимето. Сто пати на нула сила останаа Гоку и компанија и сто пати се враќаат со фул сила. Џирен можеше уште првиот пат надвор од ринг да го исфрли. Сега не можи да мрда, по една минута топ сила. За 48 минути сто ќотеци изеде и сто пати се врати
ти држи вода ова се ама ќе кажам дека гоку е main карактер и ради тоа е толку како што викаш.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Ќе те цитирав ама немат поента ко не си ја сватил поентата на целиот серијал :):):) ...... Џирен можеше да ги исфрлит од старт сите али од кај знајш ти кој е Џирен,каква боречка култура носит,каква гордост ,карактеристики итн. Се гледат дека е ептен праведен карактер а не ко Фриз на пример. А то шо му се враќат на Великанот Гоку силата то ти е од хилјаду и хилјаду склекова :pos:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Од страна на Акира Торијама е потвдено дека околу декенври Dragonball super ке продолжи со нов сага. според мене мислам дека анимето воошто не требаше ни да продолжи со бу сага ама тоа е . исто така веке кога го имаа натпреваров можеа наместо тиен или крилин и сел да го одберат би било уште по возбудливо не дека иамм против нив нешто али каде каде сел е појак од нив
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Добро некој да каже пошто релативно касно почнав да го гледам анимето, која ќе беше желбата Џирен ако победеше, а кој Гоку? За Фриза знам што ќе бараше.....
Сега ако испдне нова сага, за што ќе се работи некој ако знае, да објасне на поопширно малку..
Ме интересираат импресиите ваши околу анимето кој дел најмногу ви се допадна, што не ви се допаднало, така тоа..
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Добро некој да каже пошто релативно касно почнав да го гледам анимето, која ќе беше желбата Џирен ако победеше, а кој Гоку? За Фриза знам што ќе бараше.....
Сега ако испдне нова сага, за што ќе се работи некој ако знае, да објасне на поопширно малку..
Ме интересираат импресиите ваши околу анимето кој дел најмногу ви се допадна, што не ви се допаднало, така тоа..
Гоку ќе го бараше истото што и 17.
Џирен нешто со неговото минато.
Инаку Зено и очекувал победникот да бара враќање на сите универзуми.
Инаку ок е анимето. Што не ни се допаднало е дискутирано страни наназад. Да не се повторуваме
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Гоку ќе го бараше истото што и 17.
Џирен нешто со неговото минато.
Инаку Зено и очекувал победникот да бара враќање на сите универзуми.
Инаку ок е анимето. Што не ни се допаднало е дискутирано страни наназад. Да не се повторуваме
брат мислиш ке има нова серија ? после филмот на големо се зборви деке ке продолжи
 
C

Castiel

Гостин
брат мислиш ке има нова серија ? после филмот на големо се зборви деке ке продолжи
Ќе има. Тоа е и потврдено. Ќе биде филмот во декември па после ќе продолжат само не се знае дали ќе биде па DBS или некое ново име. Филмот ќе е со арка за Садала и 6тиот универзум.
 
E

Epsilon

Гостин
ushte 15tina epizodi imam za gledanje i dosega borbive mi se napraeni onaka meh, nitu nekoja taktika nitu pak nekoi se da recam... nepredvidlivi i skoro site warriors, so isklucok na odvaj 10tina se napraveni kolku da potpolnat mesto na tie 80te. :)

Vo globala mnogu mi e slabo animevo, preferiram 12938123812132 epizodi frieza vs all, otkolku ova. Se nadevam filmot so sajonskiot god ce bidi interesno, vo sprotivno palec dole.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ќе има ли пак епизоди и ако има кога почнува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom