DOWNUNDER!

Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
LouWeed напиша:
skoro bese oke........prinzipot mi bese na ova vecera "prijatelski" kako sekojpat koga bea kajgandzii........ama sigurno nema toa taka da se sluci pak,deka imase nekolku sto bukvalno kidnaa koga slusaa deka ke se naplakja..........:lud:
јас си платив,и за мене и за Симончето,имам сведоци:icon_lol:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Мислам дека ја киднав, али не му кажујте на лу, не бидете буљаши. Ова нека биде помеѓу мене и вас! :)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
вака ко шо глеам сите платиле и поише од шо треба! на крај ќе испадне у вишак да е лу. плус ако овчар фрли спонзорство ко медиумска ѕвезда, еве и мотаро ко фер дечко некое евре ќе дае, за лу нема да има зима!
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
LouWeed напиша:
skoro bese oke........prinzipot mi bese na ova vecera "prijatelski" kako sekojpat koga bea kajgandzii........ama sigurno nema toa taka da se sluci pak,deka imase nekolku sto bukvalno kidnaa koga slusaa deka ke se naplakja..........:lud:
Океј еве и јас да си кажам јас си платив на девојката и дадов пари затоа и те прашав Лу колку ке биде пивото да знам колку да пијам според мојот џеб вечерта.....
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Јас на Лу лично му платив :D Ич не ми е галје...а за другиве...ве жалам, ма шо ќе ве жалам ќе трошам мозочни клетли за сељачина...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
moTaro напиша:
Ако е фер офчарот треба да плати се што е мањак. Он е моментално најголема медиумска звезда и према тоа изглеа праи највише пари.

Без разлика што не беше на забавата. Плати офчаровски, плати, не биди ѓубре!
ми касни хонорарот.. ама ќе биде..
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Аман бе, сите почнаа да се вадат “јас платив, јас платив“ :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
Да бе, исто ко на фудбал еднаш... Сите викаа „Јас платив”, а фалеа 150 денари. Точно луѓе бевме, а фалеше пари за еден човек! Мора да е истиот! :)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Па ајде де, ова е за покажуење со прст...сам нема да се јави!
Не е фер да се скрие клошарот, а во исто време да се напраи штета на газда Лу, кој сметам дека е фер дечко...и пуши гнаџа башка;))
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
gOJDO напиша:
Па ајде де, ова е за покажуење со прст...сам нема да се јави!
Не е фер да се скрие клошарот, а во исто време да се напраи штета на газда Лу, кој сметам дека е фер дечко...и пуши гнаџа башка;))
Тачно, мислам дека треба јавно да се осуди таквото сељачење.
Затоа ЛУ, или тој што знае, да ги кажеш овде јавно имињата на тие што се праат на нет фраери а у живо клошари. :pishtoldz
Ја се извинувам за гневот ама стварно мрзам вакви работи. :icon_mad:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
МОРЕ АМАН ЈАС НЕ ПЛАТИВ:.....

СИ КАЖАВ...

Ама немав за зошто да платам , да бе:(
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Acid напиша:
Да бе, исто ко на фудбал еднаш... Сите викаа „Јас платив”, а фалеа 150 денари. Точно луѓе бевме, а фалеше пари за еден човек! Мора да е истиот! :)
Е тоа беше интересно :) Само тогаш мислев дека случајно испадна така, а не помислив дека може некој да е толку безобразен :)
 
V

VirtualA

Гостин
И шо ко че го осудите јавно, небаре му е гаље на тој шо не платил
Има секакви педери во животот
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
ако бе, со други очи ќе го глеам ја, и многу на форумов! ако не му е срам...негов проблем....лу ќе преживее ваљда, нема да осиромаши, а ни клошарот нема да се обогати
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Што збориш бе друже? :icon_eek:

Гарант е истиот од фудбал тогаш!

Не ми се веруе еј! :pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom