DotA 2

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Добро што е со Дотава еј.Една партија да неможе да тепаш,очајно мава у психа :D Мац фида,rymz фида и најтрагичното и јас барабар со нив :pos:Отворено апелирам до Мац да се оформи ФФМ (Фидерска Федерација на Македонија) каде членовите ќе бидат згрижиувани и тешени дека имаат колку толку благе везе од дота :D :D Идам ја на рехаб од играва доста беше фидинг,peace :pos:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.741
Ај прв да искоментирам за новиот пач. Мислам дека е одличен. За разлика од минатиот што мање-више ја промени цела игра, овој носи одлични баланси. 2та најрасипани херои конечно се исправени (broodmother & earth spirit), но и скоро сите други промени се на место. Пачов пред се' ги бафнува кери хероите. Void, Sven, Skeleton King, Mortred, Troll, Medusa & Necrolyte имаат одлични бафови, плус и бафовите на Battlefury, Mask of Madness & Mjollnir се одлични. Исто така Necrobook е конечно нерфнат. Една од големите промени е 0 мана на Blink dagger-от. Ова ќе биде сериозно сега.

Една од промените што се недоволни мислам дека е за Alchemist. Иако сега е нерфнат, мислам дека +50 hp/s на 6ти левел за време на ултито е премногу. Фурион исто така е премалце нерфнат. Една од најинтересните промени ми е на снајпер. 4ти левел на Take Aim сега му дава +400 range, што значи 950 вкупен range. Fuck.... Исто така Huskar е бафнат и сега ќе биде уште по-доминантен на лејн...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
На дота тест е тргнат Nevermore.

Terror и Phoenix се ставени.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Профи пач, арно им текна.
--- надополнето: 28 јануари 2014 во 19:59 ---



Само коа искача пачов? Знае некој?
Вечер на официјалниот клиент.
Ќе има најверојатно и римодел на SF кој е преименуван во Nevermore.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
И штитот на Абадон не да плаче, рика. Кој .!. им е на тие што ја прават играва, ич не ми е јасно.
Пушта мирана стрела од далеку, Абадон штит, и станот се прекинува. Играв ја со Бане, пуштам грип(6), абадон штит и ми ја прекинува. Нека напраат и doom да прекинува, или само од dmg нека штити. Претерано е ова. Знам дека е магијата некое реме ваква, ама сеа видов дека ептен утепана. :tapp:
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
На терор не му треба никаков нерф... Зошто би го нерфнал? Која магија му е прејака? Херојот во целост не е толку корисен ако нема најмалку 3 итеми. А едниствен нерф за штитот од абадон што може да му се даде е + некоја секунда CD...ништо друго пошто ќе го направи прилично бескорисен. На феникс не му треба нерф во никој случај зашто ниедна магија не му е расипана...
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Ej decki znae li nekoj kako odi rabotava so ovie Flamesight ingos i Jaden Tokens , aj za tokenive treba mnogu ama ovie ingot kako da gi iskoristam ?
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Ej decki znae li nekoj kako odi rabotava so ovie Flamesight ingos i Jaden Tokens , aj za tokenive treba mnogu ama ovie ingot kako da gi iskoristam ?

Па си пишува на нив колку што знам дека ќе се користат кога ќе излезе тој босот. А токените се ваљда за итеми како што беше и за минатиот евент
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.741
Денес забележав интересна работа на dotabuff.

Patch 6.79c


Patch 6.80



Daaaaamn....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom