DotA 2

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
Mastermind да, најдобар играч не.

На нивото што се играат овие tier 1 турнири механичката способност не ти дава толкава предност колку тактиките и како го водиш тимот (како Папи).
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.551
Поени од реакции
19.429
Зошто не би опстојувал најдобриот дота играч евр?
Пошо мислев ќе газат млади откако се појави Sumail а овие „старциве“ ќе се пензионираат.
Кој е најстар што игра моментално? Ама од оние што играа и порано. Ваљда нема некој што почнал многу касно? :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.366
Поени од реакции
10.855
Пошо мислев ќе газат млади откако се појави Sumail а овие „старциве“ ќе се пензионираат.
Кој е најстар што игра моментално? Ама од оние што играа и порано. Ваљда нема некој што почнал многу касно? :D
Нема млади, ДОТА стагнира или веќе станува мртва игра, бројот на играчи секоја година се намалува, а прајз пулот за ТИ секоја година е поголем, тоа кажува дека играта ја играат се помалце луѓе, а има се повеќе гледачи.
Повеќето љубители на ДОТА се по 25+ години, со стабилна работа и можат да си дозволат да купат бател пас, да потрошат некој денар повеќе што доведува до голем прајз пул за Интренашенал.
Тоа што има се помалце млади про играчи се криви ВАЛВЕ што не знаат добро да ја организираат про сцената и да ја промовираат играта, секоја година истите играчи и истите тимови играат, милионери станаа маме им ебам, додека тиер 3-4 тимовите едвај преживуваат и не им се исплати да играат, единствена шанса за успех им е долколку некој од големите тимови им даде шанса, ко Ниша во Сикрет и Топсон во ОГ.
Автоматски споено мислење:

утре мора да станам во 4 и 30, прејаки утакмици ќе има.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
Ауу Ликвид во ТИ форма, мислам дека утре лесно ќе се справат против ВГ/Сикрет. ЛГД мислам ќе ги тепа ОГ, мада и двата тима играат ненормално добро. Само нека идат сите серии до Г3, да гледаме топ дота.
Типувам на ЛГД дека ќе освојат. Пред ТИ не би ги ставил нити во топ 5, затоа што Аме и Чалис играа стварно мизерно последниве неколку месеци, ама сега ептен качија форма, посебно Аме.

Иначе да, ќе се станува утре во 4 и пол сигурно. Сабајле станав тоа време и веќе се играше, така да очигледно со драфт почнуваат 4:15 некаде.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
За ова ли се будиме во 4 и пол? :pos: :pos: :pos:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
Ги посраа.

Инаку, еве и јас 3-4 години немам пуштено Дота, а не пропуштам поголем турнир.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
После таков Г2 не го банираат Алкемист, епа и треба да изгубат. Магнус требаше да им го дадат или па самите да го пикнат Алкемист.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.551
Поени од реакции
19.429
Аууу ова Кејси е уште похот од тоа што беше а на Куроки косата у подрум многу брзо бе
1566716934333.png
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
Испадна најдобро можно финале. Само да не гледаме Алкемист, Енч или Ио и ќе има топ дота.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.363
Поени од реакции
12.763
Идеме следна година на летување во Стокхолм. :D
Europe Doto :love:

The International 2020 is coming to the Globen in Stockholm, Sweden — the tenth edition of the grand annual celebration of Dota returns to Europe for the first time since 2011. #TI10

received_373767753552044.jpeg
Автоматски споено мислење:

Game 2 на OG е најдобрата партија што некој тим ја изиграл до сега во историјата на International.
До сега тој примат според мене го држеа Na'Vi со легендарната Hook партија и комбото Pudge + Chen.
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
Brutal. Savage. Rekt.

Очекувам прв пик Мипо од Ликвид нареднава партија. Колку и да изгледа глупо и очајно, искрено не гледам друг начин да ги победат.
 
Последно уредено:
На врв Bottom