DotA 2

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
2.092
Brutal. Savage. Rekt.

Очекувам прв пик Мипо од Ликвид нареднава партија. Колку и да изгледа глупо и очајно, искрено не гледам друг начин да ги победат.
Ни со мипото нема да тепаат, првата им ја пуштија колку да биде поинтересно, да не биде 3-0. Првата Ана не се откупуваше а вие идат на трон, остана тронот на 2 удара, фана се откупи, малце очигледно беше дека ја пуштија. OG се толку добро уиграни што секоја партија изгледа како да играат професионалци со нубови, а Ана е страшен играч упм, БРАВО!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.298
Поени од реакции
19.655
Куроки мизерен драфт денес, плус последнава им го дава најголемиот кансер во играва заедно со Алкемист моментално.

Иначе ако се докопаме до карти за ТИ10 може и да се иде. Мада картиве ќе се продадат во рок од 5 минути, така да ќе треба доста среќа да се има.
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
4
Добри дотки имаше на group stages на моменталниот major турнир ( не знам како се вика ) очекувам уште појако да биде на main stage утре. Штета што ќе сум на работа утре ама тоа е. Претпоставувам дека во недела ќе го гледам финалето XD Predictions?

Navi после колку време играат на upper bracket? Да видиме сега до каде ќе догураат.

Не ги сакам Нигма т.е ги мразам затоа што се помеѓу најдобри и за тоа признавам и затоа не сакам да освојат ништо. XD.

Сега којзнае што прават моите OG :love: дали брзо ја сфатија поентата на овој патч и што ли ново ќе ни донесат на крајот т.е кецот од ракав. Како на ана ио :love:. И во финалето со агресивна игра и херои со low coldown ( ако добро напишав). Кој патем и другите го копираат стилот. Како на пример миракле со ембер спирит и пл. На ана најдобрите херои.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.195
Последниве години 1/2 позиција цело време се менува, зависи на кој му лежи херојот повеќе. Sumail и Arteezy, Matumbaman и Miracle, Topson и Ana.
 
На врв Bottom