DotA 2

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
MidOrFeed, Aliwi 'w33' Omar stack lost their captain after Martin 'Saksa' Sazdov decided to take a short break from the competitive scene. MoF reached the SL i-League Invitational season 3 open qualifiers grand finals but lost the series 2-0 to SFTe-sports (Illidan’s stack), the AMD SAPPHIRE Dota Pit opens semifinals, and just recently reached the CIS+Europe league play qualifier leg for the DreamLeague Season 8 Major. Despite being in the DreamLeague league play, the team is now looking for a new position 5 support as Saksa announced his decision of taking some time off, on the 25th of September.




Was considering taking a break post TI since lately I feel burned out but I changed my mind last minute. I just wanna say I’m sorry to the guys from mof for wasting their time. I will be taking a break for a few months from the pro scene to recharge and I will be back soon!” - Saksa via tweet longer


:(

Iskreno mislam deka Saksa e mnogu dobar 5 poz igrac vo kvaliteten tim mnogu bi postignal.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.459
Поени од реакции
20.256
Dota 2 е од 2013.
Грешка си, дота 2 беше бета од 2011 година а официјално ја пуштија (за сите корисници на стим) во 2013 година. Пред тоа беше затворена бета, луѓе на почеток плаќаа скапо за пристап до самата игра. Среќа после некој 6-8 месеци добив гага клуч од @Sura.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.459
Поени од реакции
20.256

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Иначе ќе требаше да ја применам твојата постапка ... пак ќе кажам среќа.
http://taratur.com/sakashe-da-si-ja-prodade-nevinosta-za-da-kupi-iphone-vo-hotelskata-soba-ja-docheka-shok/
Ми се допаѓаат вестиве кои ги пратиш.
Јас сум тинејџерката што сакала да си ја продаде невиноста?
Сум наседнала, гадно сум се заебала...
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Pozz decki , imam problem , ne e deka sum nekoj gejmer no ja spustiv dota so cel da se zezam so drugarite po nekoas a I izglease ko interesna igra , dva tri pati me imaat kiknato postom sum dosta slab igrac I sea dobiv nekoja zabrana na akauntot pa mozam da igram samo eden vid na utakmici , so cel da se podobram vlegov vo igra no pak me kiknaa mislea deka sum bot , dali moze da mi pomognete da si gi povratam opciite nazad :(:(:(:yid:
 
Член од
18 јули 2017
Мислења
43
Поени од реакции
8
Turbo Mode <3
Вајпер конечно не е досаден да се игра.
 
Член од
11 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Turbo Mode <3
Вајпер конечно не е досаден да се игра.
Добар е турбо мод за тепање време, не ми се свиѓа што се вбројуваат статистиките од тој мод во твоите официјални и на дотабаф.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom