DotA 2

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Неможиш да се семеш како репер лично ти, зошто има луѓе што (пример) во моментов почнуваат за прв пат да играат дота 2. Тие емисии и туторијали/финтици се наменети за нив. Чак и Middle range играч може да научи повеќе како да си ја подобри играта.
Е сега околу ајтемите исто така ќе те корегирам. Доброто е што играва не е pay to win како што ги има еден куп игри. Ајтемот што ќе го купиш или добиеш прави само визуелна промена на херојот за разлика од игри како Конквер каде што од старт можеш да си купеш набилдан херој и да газиш се пред себе.
Околу ранкед исто така не си во право зошто колку што ти е твојот скилл (или ммр), толку е плус/минус и на останатите твои соиграчи/противници. Ако си добар ќе напредуваш се до степенот каде што ќе си го достигниш врвот и ќе се задржиш на тој рејтин што незначи дека во иднина неможеш да напреднеш и уште повеќе да се качуваш нагоре. Исто така природно е секој поголем апдејт да ја менуваат метата, одредени херои да буфнат, одредени да нерфнат, иначе играта би станала крајно монотона. Фактички со промените одредени херои што слабо се играле претходно на некој начин играчите ги тераат да ги играат.
Значи се ова нормално е што се случува со играта зошто страшни пари се вртат околу незе.
Па затоа и во двата поста нагласив дека е премногу искомерцијализирана и дека можеби повеќе ми се свиѓаа деновите поминати на БатлНет (ако некој воопшто го памти), Гарена, или можеби у локалното интернет кафе.
И нагласив дека со тоа визуелните глупости дека не играм ВоВ (каде што има секакви сетови и свашта) туку си играм Дота. Исто си нагласив дека сум и просечен играјач (додуша немам се оклучено година-ипол-две, и не сакам да се уклучам), ранкед ме нервира но ете има и љуѓе кои што заработуваат кеш од тоа (лично познавам љуѓе кои имаат по 4-5к ммр и одат по натпревари за пари/награди и слично).
Чисто муабет си праам за играта од моја перспектива.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Па затоа и во двата поста нагласив дека е премногу искомерцијализирана и дека можеби повеќе ми се свиѓаа деновите поминати на БатлНет (ако некој воопшто го памти), Гарена, или можеби у локалното интернет кафе.
И нагласив дека со тоа визуелните глупости дека не играм ВоВ (каде што има секакви сетови и свашта) туку си играм Дота. Исто си нагласив дека сум и просечен играјач (додуша немам се оклучено година-ипол-две, и не сакам да се уклучам), ранкед ме нервира но ете има и љуѓе кои што заработуваат кеш од тоа (лично познавам љуѓе кои имаат по 4-5к ммр и одат по натпревари за пари/награди и слично).
Чисто муабет си праам за играта од моја перспектива.
Е шо толку ти сметат ранкед? За разлика од ко игравме гарена или батлнет кај шо некое лигушанче ќе хостираше па ајде ќе кикам ако не е голд мембер у мој тим ако не е 20+ лвл...Чекај 1 саат за да почниш партија. Траумии
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Е шо толку ти сметат ранкед? За разлика од ко игравме гарена или батлнет кај шо некое лигушанче ќе хостираше па ајде ќе кикам ако не е голд мембер у мој тим ако не е 20+ лвл...Чекај 1 саат за да почниш партија. Траумии
Не ми смета ранкед. Ми смета она ако си 2к-3к па по дефолт си нуб. Па за да стигнеш до 4-5к треба да играш 24/7 па да се тресеш да не дропнеш или нешто (има и такви љуѓе...) или да шитнеш 50$ за акаунт за да играш саглам партии. Е добро де голд мембер, и сеа има чалемења со она книгата за дота интернашнл.
Па затоа и ги спомнав локалните интернет кафиња! :D Секој систем си има недостатоци.Друго шо ме нервира е она коа треба да изиграш 3 партии за пак да одиш ранкед ако си ливнал или нешто. Тие ми се најнекејфски на сила играни партии.
Мислам дека треба да постои подобар систем. На пример ако си ептен добар супорт да се нагласи тоа и да ти дава повеќе поени на крај од игра. Или ако ептен си нешто направил у играта да ти дава повеќе поени. Или па ако си напраил фирст блад/трипл или нешто пак повеќе поени.

Ама ве размуабетив сите ААААААААААААААА
 
Последно уредено:

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Не ми смета ранкед. Ми смета она ако си 2к-3к па по дефолт си нуб. Па за да стигнеш до 4-5к треба да играш 24/7 па да се тресеш да не дропнеш или нешто (има и такви љуѓе...) или да шитнеш 50$ за акаунт за да играш саглам партии. Е добро де голд мембер, и сеа има чалемења со она книгата за дота интернашнл.
Па затоа и ги спомнав локалните интернет кафиња! :D Секој систем си има недостатоци.Друго шо ме нервира е она коа треба да изиграш 3 партии за пак да одиш ранкед ако си ливнал или нешто. Тие ми се најнекејфски на сила играни партии.
Мислам дека треба да постои подобар систем. На пример ако си ептен добар супорт да се нагласи тоа и да ти дава повеќе поени на крај од игра. Или ако ептен си нешто направил у играта да ти дава повеќе поени. Или па ако си напраил фирст блад/трипл или нешто пак повеќе поени.

Ама ве размуабетив сите ААААААААААААААА
Шо им фалит на 3к ммр партиите?
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Шо им фалит на 3к ммр партиите?
Па ништо не им фали ама по секси е да играш во 4-5к лоби :P

Не глеаш неам се уклучено одамна, си ја хејтам играта онака..пасив/агресив сум со неа.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Па ништо не им фали ама по секси е да играш во 4-5к лоби :P

Не глеаш неам се уклучено одамна, си ја хејтам играта онака..пасив/агресив сум со неа.
За разлика од батленет или гарена кај шо можеше да ти се паднит семипро играч и да те здробит овде играш со играчи од твој ранк...Незнам колку го памтиш покоен qwerty кралот на дотата? тој играше на гарена во рандом хостој и ги газеше сите. Е овде немоишшш
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
kakvo nivo na dota od strana na Sumail na turnirov perfekcija :drk::cuc:

I think that was the single greatest tournament performance I have ever seen out of a single player.
A giant highlight reel for Sumail, consistently dragging his team to the finish line. Effectively ending the debate of who the best player in the world is.
 
Последно уредено:

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Lose big tournament - won small tournament :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
☎HELLO☎EG☎YOUR☎SLAYER☎HERE☎
Искрено мило ми е за Reso-God што некако влезе на интернешнл и продолжи да си гази, но пак од друга страна ми е жал што се раздели од стариот тим. Без разлика на тоа што играше со сакса, тимот имаше некоја магија и беше вистинско задоволство да се гледа како газат дота 2 .. проклет да е денот кога moon meander влезе во DC/ODD
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Искрено мило ми е за Reso-God што некако влезе на интернешнл и продолжи да си гази, но пак од друга страна ми е жал што се раздели од стариот тим. Без разлика на тоа што играше со сакса, тимот имаше некоја магија и беше вистинско задоволство да се гледа како газат дота 2 .. проклет да е денот кога moon meander влезе во DC/ODD
Reso ми е еден од најомилените играчи уште од ко играше во Empire ама mid. Па знам едно време се искараја со yoky ( мислам така му беше никот ) кој да игра мид, па ојде тогаш едно време reso offlane, а yoky mid и го заебаја цел empire. Баш ми е мило шо reso си остана уште играчиште, а yoky нигде го нема. :)

Иако се согласувам дека moon ги еба на DC, не беше само тој крив. Помала мотивација после второто место се осеќаше кај сите во DC, и кај Сакса и w33, посебно w33, кој не е ни w од тој шо беше. Мисери баш мизерија си е, не само сега, туку отсекогаш според мене, а moon се знаеше дека си е кловн, таков е и таков ќе останит.

Ама ајде, да се надеваме дека reso и saksa од следната сезона ќе играат за нави, а таму под дифолт се очекува големи резултати да имаш, иначе одма те кикет. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom