DotA 2

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Муабетиве, ко у маало порано што се собиравме „леле брат ако ти го земам снајперот и ти направам *инсерт рандом 6 итеми* да видиш што ќе ти се случи“ :tapp:
Гледам ја се и сешто на AR кревај си ти мислења на темава колку сакаш .
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Точно така.. скилот се гледа во AR :D
Најмногу скилот се гледа, кога ќе се паднат 5 керија.. најмногу скилот се гледа кога керито ке купува вардс, најмногу скилот се гледа кога на исти лејн ке паднат Џугер и ПА, зошто нели AR е дефиниција за скил, а најмногу скилот не се гледа кога во АП ќе го земиш херојот што најмногу го играш и 102.5% ја победуваш партијата, пошто нели тие од другата страна се идиоти, незнаат анти-пик да напраат па можеш сам .vs. сите. Тоа е тој Чак Норис скил... Муабет на место :tapp:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.440
Поени од реакции
5.645
Скилот се глеал у AR :D

Скилот се глеа у solo q ranked all pick. Ако си добар ќе тепаш ако не те бива ќе си губиш заеби ти муабети за руси и срања. Посебно у high mmr партии. Затоа уместо да играш ко ретард од 3к ммр на сите херои ќе си одбереш улога у тим saport или offlane или mid или кери или комбинација од нив и ќе си ги фураш тие херои што ти се за улогата. Непостои некој што може перфектно да ги игра сите херои. Да беше толку лесно да ги играш сите перфектно тогаш у про тимовиве ќе се мењаа секоја партија кој што сака да игра.
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Скилот се глеал у AR :D

Скилот се глеа у solo q ranked all pick. Ако си добар ќе тепаш ако не те бива ќе си губиш заеби ти муабети за руси и срања. Посебно у high mmr партии. Затоа уместо да играш ко ретард од 3к ммр на сите херои ќе си одбереш улога у тим saport или offlane или mid или кери или комбинација од нив и ќе си ги фураш тие херои што ти се за улогата. Непостои некој што може перфектно да ги игра сите херои. Да беше толку лесно да ги играш сите перфектно тогаш у про тимовиве ќе се мењаа секоја партија кој што сака да игра.
Имаш репик ако несакаш да го играш херојот кој ти се паднал .
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.048
Последниот пат кога јас играв АР, едниот тип доби комбинација снова петорка, додека другиот доби херои кои што се кој од кој поиндивидуален, без тимски магии. Не знам сеа дали рандомот дава балансирани херои, но порано едниот тим беше ептен во предност. Комбинациите беа како да се игра CM, помеѓу професионален тим и 5 души што никогаш не играле заедно, па си одбрале по избор.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Последниот пат кога јас играв АР, едниот тип доби комбинација снова петорка, додека другиот доби херои кои што се кој од кој поиндивидуален, без тимски магии. Не знам сеа дали рандомот дава балансирани херои, но порано едниот тим беше ептен во предност. Комбинациите беа како да се игра CM, помеѓу професионален тим и 5 души што никогаш не играле заедно, па си одбрале по избор.
Ако се про ќе тепаат и со такви херои, ова ми се оправдувања за во 6-то одделение.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.048
Ако се про ќе тепаат и со такви херои, ова ми се оправдувања за во 6-то одделение.
Без разлика, рандомот треба да биде балансиран. Секој тим да добие горе доле еднакви херои. Да биде така, бидејќи играта ги дава хероите по некој си случаен избор.
Тоа „ако се про“ е живи глупости. Фала Богу дека оние кои се подобри играчи во игратаќе тепаат, но не е тоа, тоа. Итн, итн.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Ако се про ќе тепаат и со такви херои, ова ми се оправдувања за во 6-то одделение.
Е како ќе победат рецимо Дазл, Лион, Треант, Чен, Висп .versus. некој избалансиран пик што секој си го знае местото и позицијата? Кој сака нека дојде, нема да победат.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Е како ќе победат рецимо Дазл, Лион, Треант, Чен, Висп .versus. некој избалансиран пик што секој си го знае местото и позицијата? Кој сака нека дојде, нема да победат.
Ако ти си тој што играш со избалансираниот пик, ондак многу лесно ќе се победи. :love:

khz777 има само 2 регистрирани партии на dotabuff, не е интересно (n)
ма да се гледа колку (не)знае и од партијата со венге што ја играл
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Тешко, јас им викам барем 5 души да се собереме normal ќе играме, ќе се зезаме ни тоа нејќат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom