DotA генерална дискусија

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
абе, имат некој македонски клан од овде некој да ме земат ? не играв дота некое време ( цело лето ) ама сега пак се оддадов на дота, pro сум, само да имав некој македонски клан да играм со некој наши. :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Sakas od onie klanovi cii sponzori davaat po 100 evra mesecno, ili od onie po 500 ?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Tito ке те стави у негоФ клан , да го еб*м и лажачот , 1 година веке Оператор ме става :)))
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa ne si flezel na battle net veke 3 meseca... I aj kazi deka edno vreme ne te beh stavil ;)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
абе, имат некој македонски клан од овде некој да ме земат ? не играв дота некое време ( цело лето ) ама сега пак се оддадов на дота, pro сум, само да имав некој македонски клан да играм со некој наши. :)
Ako si dobar mozi da te zemime vo mojot klan ama treba nick ubica7 ubica8 nekoj nik takov da si naprajs.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ливерпул фан абе многу ботско прашање беше тоа (= Еве уште подобра петорка

Omniknight
Enigma
Sand King
Silencer
Heroj po zelba (може кентаурот поради станот и има многу енергија)
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Ливерпул фан абе многу ботско прашање беше тоа (= Еве уште подобра петорка

Omniknight
Enigma
Sand King
Silencer
Heroj po zelba (може кентаурот поради станот и има многу енергија)
херој по желба е дефинитивно Priestess of the Moon. Кај другите 4 хероја имаш 2 range и 2 melee. Имаш 3 lanes што значи мора последниот да ти биде пак range зашо ако бидат и двајца melee ќе го јадат стапот за 10 секунди.PotM мора да ја игра некој вешт играч иначе нема да погоди ниеден стан со стрела,. Ако си Сентинел со овие енигма и омни идат горен lane, Silencer на средина а другите доле и обратно за Scourge.

добра тактика...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Trarexx ке го масакрираат, а ако мислиш на Шенделзаре(Сваперот) ондак е ок. Другите се на место.
Трахекс мислев ради сајленсот негов...нема да го масакрираат со рипеил на него а и добар дмг дилер и килер е......ама да, боње би било со Сваперот(Венгефул, Шенделзаре како сакате јас свапер си го викам)
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Трахекс мислев ради сајленсот негов...нема да го масакрираат со рипеил на него а и добар дмг дилер и килер е......ама да, боње би било со Сваперот(Венгефул, Шенделзаре како сакате јас свапер си го викам)
Traxex е најбескорисен херој во тимски битки. Ако ти е до silence имаш Death Prophet.

И едно прашање до сите: како го играте Silencer?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Како го билдаме? Идам на статс+глаивс. До 16-17 лвл зависи од ситуацијата
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Ихаа сте се изназбореле без мене :) ...

Иначе за Сајленсерот ако мислеше и за спојки ... Прво мислам дека сите праат хекс, па дагон, Бутс оф травел, Манки, Хард (нема многу лајф) ... и то. Ако успееш хекс, дагон и бутс оф травел да му напраиш доста е :)
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Ихаа сте се изназбореле без мене :) ...

Иначе за Сајленсерот ако мислеше и за спојки ... Прво мислам дека сите праат хекс, па дагон, Бутс оф травел, Манки, Хард (нема многу лајф) ... и то. Ако успееш хекс, дагон и бутс оф травел да му напраиш доста е :)
Кои сите? на XPAM? :pred: Јас првпат слушам за билдов али ок. Најефикасен билд кој го користат професионалците е midas, BoT, Mekansm, Guinsoo, Assasult Cuirass, и BKB по потреба. Ако трае играта долго, Midas се заменува со Butterfly.

магиите на Shorty се ок, по потреба зимаш аура, последна на 10 и 11 левел. Curse of the Silent е најсрање магија што постои во дота ама glaives е најдобра од autocast магиите. и то...се изморив од пишување :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Кои сите ? Па доташите со кои најчесто играм. Хексот за тимска игра многу користи, а му користи и на Сајленсерот за да бега, лови ...
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
точно, и за да му даде дмг :) пишав нели во билдот хекс, guinsoo? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom