DotA генерална дискусија

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Дота е мапа за Warcraft 3 - The Frozen Throne. Во неа постојат 2 спротиставени страни Sentinel i Scourge.Целта е да се уништи противничкиот Трон.За таа цел имате еден Херој на кој му купувате најразлични итеми (за да го направите помоќен) кои ги купувате со парите добиени од убивање крипци. http://www.dota-allstars.com/ би бил линкот на официалната страна. Сега ког знаете за со се работи (не дека јас ви кажав си знаевте вие и порано) мозе да ни ги пренесете вашите впечатоци од играта, омилени херои , итеми и така натака :):)
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
DuFFy напиша:
За све околу Дота омилени херои и рецепти која верзија највеке ви се допаѓа општо мислење за мапата и све друго шо ке ви падне на памет.
За во иднина, кога претставувате некоја игра, убаво би било да опишете за што се работи, како тип на игра е, линк до официјалната страна...
Можеби некому му е позната, но има многу кои воопшто не ја познаваат :)

Не го сфаќајте ова како замерка, туку како предлог. Така дискусиите ќе се развиваат многу поинтересно. :wink:
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
od dota najdobar heroj e GOBLIN TEHNICHS (mislam deka taka se pisuva)
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Дота е мапа за warcraft 3 јас порано ја играв сега и тоа ми е досадно а иначе играв со сите а најомилени ми беа: Spiritbraker, Nevermore , а највеке играв со Tiny.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
humanoid напиша:
За во иднина, кога претставувате некоја игра, убаво би било да опишете за што се работи, како тип на игра е, линк до официјалната страна...
Можеби некому му е позната, но има многу кои воопшто не ја познаваат :)

Не го сфаќајте ова како замерка, туку како предлог. Така дискусиите ќе се развиваат многу поинтересно. :wink:
Ok i fala za Predlogot
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
тооооооооооооооооооооооо оваа тема ја чекав !!!!!!!! :)
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Според мене најдобар херој е Sven .. нема кој да го утепа освен некој со bash ... а после него Phantom .. и омилена верзија 6.27 ... и дај да се собереме во EnterNet .. да поиграме малце дотичка
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.113
Поени од реакции
270
Insane напиша:
Според мене најдобар херој е Sven .. нема кој да го утепа освен некој со bash ... а после него Phantom .. и омилена верзија 6.27 ... и дај да се собереме во EnterNet .. да поиграме малце дотичка
miren miren koga ke me tepas mene togas ke odime vo enter :)

btw interesna mapa e a omilen heroj mi bese riki na 5.84 :) a na 6.27 sven i puskas :)
 

Vlad II Draculea

Грипосан Врабец
Член од
4 ноември 2005
Мислења
1.590
Поени од реакции
3
Moe мислење за дота.
Дота е еден од многуте недооформениизрасток фетуси на Варкрафт, нешо поразвиено од ембрионот(коридори).
поприфатлива за широките играчки маси. во која изборот на целот тим е важен исто и неговата игра, а не само на еден херој... грешката на еден го кошта многу целиот тим...
башка то има многу багој.. и страните не се доволно израмнети..
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
dwa напиша:
miren miren koga ke me tepas mene togas ke odime vo enter :)

btw interesna mapa e a omilen heroj mi bese riki na 5.84 :) a na 6.27 sven i puskas :)
ehh pa site ve gazam be .. pogotovo tebe hehe ... i koj crn riki maru be .. tapa e .. samo sven4e .. a puskasot da znaese da go igras pa da ti e omilen da .. ali vaka ... pffffff ... (se salam dwa dobar si :))
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.113
Поени од реакции
270
Insane напиша:
ehh pa site ve gazam be .. pogotovo tebe hehe ... i koj crn riki maru be .. tapa e .. samo sven4e .. a puskasot da znaese da go igras pa da ti e omilen da .. ali vaka ... pffffff ... (se salam dwa dobar si :))
hehehe se salam be dobar si i ti ;) ama jas sum :pehar: :P
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
humanoid напиша:
Така бе DuFFy :icon_lol:

Сега и јас знам повеќе и ќе можам да пробам тоа што препорачувате!! :)
HeHe zasluzuvam edno zeleno a :icon_lol: :icon_lol:
se zezam ne davaj :):):)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Nema los heroj ima samo losi igraci :):):):):) sekoj si e dobar na svoj nacin :)
 
На врв Bottom