DKB Handball Bundesliga, Liga ASOBAL, LNH

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Феноменална завршница на натпреварот помеѓу Мелсунген и Фуксе.Мелсунген ќе имаат за што да жалат.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
хм... вчера едвај се извлекоа против Мелзунген, со пар сомнителни одлуки на судиите, но денес го освоија купот. Фуексе се шампионите на ДХБ Покал. И претходно пишав, мислам дека РНЛ изиграа премногу лошо вчера и самите се победија против Флензбург. За Флензбург четврто загубено финале на купот по ред...[DOUBLEPOST=1397400843][/DOUBLEPOST]инаку последниот гол на Икер беше фантастичен... сега Вардар - Мешков, а вечер Висла-Киелце.
Денеска Веспрем го освои купот на Унгарија победувајќи го Пик Сегед, а во Балтичката лига, на ФФ турнирот титулата ја одбрани СКА Минск против естонска Полва. Трети се Мешков, четврти фински Рихимен, кој во своите редови има еден многу добар лев бек Тиму Таминен.
 
Последно уредено:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
хм... вчера едвај се извлекоа против Мелзунген, со пар сомнителни одлуки на судиите, но денес го освоија купот. Фуексе се шампионите на ДХБ Покал. И претходно пишав, мислам дека РНЛ изиграа премногу лошо вчера и самите се победија против Флензбург. За Флензбург четврто загубено финале на купот по ред...[DOUBLEPOST=1397400843][/DOUBLEPOST]инаку последниот гол на Икер беше фантастичен... сега Вардар - Мешков, а вечер Висла-Киелце.
Денеска Веспрем го освои купот на Унгарија победувајќи го Пик Сегед, а во Балтичката лига, на ФФ турнирот титулата ја одбрани СКА Минск против естонска Полва. Трети се Мешков, четврти фински Рихимен, кој во своите редови има еден многу добар лев бек Тиму Таминен.
Од прееска се спремам да прашам за ова и никако да прашам:). Како им успеа на Мешков да играат сабајле во Балтичка лига за трето место, а вечерва во СЕХА финале? ... или ова во Балтичката лига нешто ко втор тим им е?
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Од прееска се спремам да прашам за ова и никако да прашам:). Како им успеа на Мешков да играат сабајле во Балтичка лига за трето место, а вечерва во СЕХА финале? ... или ова во Балтичката лига нешто ко втор тим им е?
да , во Балтичката лига играат со младиот тим, главно играчи родени после 92/3, иако на некои натпревари им имаат брането и голманиве од првиот тим.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
меч на годината во ХБЛ... кој знае дали ќе добие Германија нов шампион...а двата тима во сабота ги чека по уште еден ваков натпревар, да не речам уште посериозен и интензивен.[DOUBLEPOST=1397673493][/DOUBLEPOST]9-5 за РНЛ, одлична игра на Гроецки
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
@bbbbbb Mnogu me interesira tvojata analiza za Flensburg, kakva ekipa e, koj im e glaven igrac kakva igra preferiraat i doma gosti kako se ponasa ekipata. Negde vidov deka domasna ekipa e doma e jaka na gosti e sosem druga. Mnogu lugje go potcenija Flens neznam so mislat ali kao da igrame protiv Meskov a ne protiv nekoj gigant od Bundes ligav. Mislam deka Flens e najaka ekipa momentalno u bendes liga, strav me faka strasno mnogu, se plasam da ne mi go rasipat rodendenot na 26ti :D
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
@bbbbbb Mnogu me interesira tvojata analiza za Flensburg, kakva ekipa e, koj im e glaven igrac kakva igra preferiraat i doma gosti kako se ponasa ekipata. Negde vidov deka domasna ekipa e doma e jaka na gosti e sosem druga. Mnogu lugje go potcenija Flens neznam so mislat ali kao da igrame protiv Meskov a ne protiv nekoj gigant od Bundes ligav. Mislam deka Flens e najaka ekipa momentalno u bendes liga, strav me faka strasno mnogu, se plasam da ne mi go rasipat rodendenot na 26ti :D
хахахах, слави слободно без грижи, далеку се они од најдобри во Бундес лига, без разлика што се трети... :D .... ќе пишам една анализа до утре сигурно и ќе ти одговорам подетално на прашањата. Патем најдобрите во Бундес лига моментално решаваат за шампионот. http://www.bestsportgo.tv/20140410/vv-793609--5346acce1bc6b9.02196636.html
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
хахахах, слави слободно без грижи, далеку се они од најдобри во Бундес лига, без разлика што се трети... :D .... ќе пишам една анализа до утре сигурно и ќе ти одговорам подетално на прашањата. Патем најдобрите во Бундес лига моментално решаваат за шампионот. http://www.bestsportgo.tv/20140410/vv-793609--5346acce1bc6b9.02196636.html
uuf dobro e :D ali ako sakas u brzo napisi neso edvaj cekam da znaes, ne me ostavaj u neizvesnost :D
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
хехех...важи важи... би напишал радо и сега ама ептен морам да завршам нешто до утре до 08 за на работа и цела вечер тоа ќе мора да ми биде главна занимација...:D[DOUBLEPOST=1397675638][/DOUBLEPOST]лооол трет промашен пенал на Кил...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Mn slabo Kil... se odlepija ovie 4 razlika , ne mi e neso ubedliv Kil
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
па па па ... растур систем 24-16 за РНЛ[DOUBLEPOST=1397676694][/DOUBLEPOST]ако бранат како денес Палицка и Сјостранд и во сабота, тогаш мислам дека Металург има сериозни шанси за поминување понатаму. 2/17 Палицка, а веќе 18 минути поминаа од второво Кил е без одбрана на голманите...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ќе ги погоди поразов доста јако,а Металург може да го го искористи тоа.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
О Љандин бе. Шо ти се вика светски голман на гол :)

Многу слабо Кил утакмицава, посебно во одбрана.... швајцарско сирење, и во напад исто очај. Ко да ја нејќат титулата.

Папапа каков двомеч ќе биде РНЛ - Барса :coffee:
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Не знам зошто ама мислам дека од Барса ќе го јадат уште дома. Најинтересни мечеви ми се чини дека ќе бидат Вардар- Флензбург и Кил- Металург.[DOUBLEPOST=1397678150][/DOUBLEPOST]Инаку во второ полувреме Палицка + Сјостранд = 1 одбрана и тоа во 53 минута :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom