DKB Handball Bundesliga, Liga ASOBAL, LNH

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Псж нерешено со Селестат...водеа цело време на крај им стигна честитката...:D
Данкерк го искористи киксот на Псж и сега води со 1 бод предност пред Парижаните...
Интерсна сезона во Франција,ако продолжи со оваа иггра,ништо чудно ПСЖ да ја изгуби титулата...
А сега им претстои гостување во Барселона,леле,леле комедии...:D
Очигледно е дека ПСЖ со оваа постава и тренер нема да одат далеку...
Во Германија очекувани резултати...
Победи на РНЛ,Кил,Фуксе...
Интересна сезона,можеби прашањето за првакот е донекаде решено,ама битката за пласман во ЛШ ќе биди жустра до самиот крај...
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Исклучително тежок меч, од физички аспект, играат Монпеље и ПСЖ , со многу агресивни и подвижни одбрани. 8 - 10 за ПСЖ. Монпеље игра без Чино Симоне, со Гребил на центар. Оваа година ова му е трета позиција на која игра- лево крило, лев бек и сега централен. Брилијантен играч.[DOUBLEPOST=1393778956][/DOUBLEPOST]13-12 за Монпеље на полувреме. Добар меч. За разлика од дербито во ХБЛ меѓу Фуиксе и Фленс каде со оглед на играва, немаат нешто многу шанси дечкиве од Берлин, 10-15
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Фертибериа Пуерто Сагундо објави дека Дарко Димитриевски, наш млад десен бек, е нов играч на тимот. Со среќа нека му е во борбата за опстанок во АСОБАЛ. http://cbmpuertosagunto.com/portal/fertiberia-puerto-sagunto-ficha-a-darko-dimitrievski/
дај ти гледај кога ќе има некој настапи известувај, детево го знам во близина кај мене живееше почна во Борец па отиде одма во МРК Вардар и после во Куманово знам играше повеќе во одбрана па направи трансфер во Катар па тука сега доста добро ако добива шанса.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
На која од сателитскиве го следиш француско?
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
дај ти гледај кога ќе има некој настапи известувај, детево го знам во близина кај мене живееше почна во Борец па отиде одма во МРК Вардар и после во Куманово знам играше повеќе во одбрана па направи трансфер во Катар па тука сега доста добро ако добива шанса.
ќе пишам. мислам дека во вториов дел би требало да има повеќе преноси на Теледепорте и Спортманиа, па можно е да се пренесува и натпревар на кој не игра Барселона. Јас го немам гледано како игра. Од она што најдов на нет е само видеово подолу. И баш би сакал да видам како ќе снајде во Шпанија, каде во секој тим има голем број играчи на негови години.

Денес дал еден гол, во многу битна победа против Анајтасуна на гости. Всушност ова е огромно изненадување и многу значајни бодови за нив. Следниве две недели имаат клучни мечеви кои мора да ги добијат за да не биде ова залудно. Во сабота дома против Бидасоа, мора да добијат за да не се приближат на зоната за испаѓање, а после тоа и со Кангас, за помирен крај на сезонава.

[DOUBLEPOST=1393788079][/DOUBLEPOST]
На која од сателитскиве го следиш француско?
Главно на канал +, а некогаш и на Канал + Спорт, зависи кој прави пренос.
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кил изгуби во Мелсунген..
Како игра РНЛ би била интересна борбата за титулата,разликата е 3 бода..
Штета шо не почна во овај стил РНЛ...
Баш го гледав распоредот до крајот на шампионатот,РНЛ го пречекува Кил на свој терен,имаат меч со Фуше дома,со Мелсунген дома,ова се мечевите каде ќе имаат посериозни ривали..
Реално ако ја задржат оваа форма тешко дека ќе ги победи некоја послаба екипа....
Се ќе зависи од нивниот меѓусебен дуел,Кил има меч со Фленсбург дома...и неколку мечеви со незгодни ривали..
Се е можно...
Интересна ќе биди и борбата за ЛШ,иако Фуше малку заостана,4 бода се зад местото во ЛШ,но најверојатно пак Германија ќе добие вајлд карта па ќе имаат шанса да разигруваат на квалификационен турнир...
Мелсунген е прилично сигурен на 6тото место и пласман во ЕХФ куп,големо изненадување се,но сосема заслужено се наоѓаат при врвот,одлична екипа...
Во иднина би требало да се очекува Магдебург да биди поконкурентен,Лемго време е да се вратат на старите патеки...
Некако Гепинген паднаа,Хановер имаа амбиции но играат под своите можности...
Како и да е,Германците сеуште се далеку пред другите,ненадминати....
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Nov poraz na PSG ovoj pat od Chambery, koi go imaa izvonredniot Demulen na golot. Po se izgleda kvlaifikacii za slednata sezona vo LS ne im begaat ako prodolzhat so ovoj trend.

Od druga strana transfer za odbelezhuvanje e onoj na Magnus Person vo VFL Gummersbach. Mislev deka podobri ekipi kje go zemat, no od Drott vo bilo koj tim vo HBL i ne e taka losho.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Даре денеска повторно 5 гола од 6 обиди и победа за Пуерто.
Кире исто одличен 10/11.
 
L

Löwe

Гостин
Колку години е? И зошто побогу сеуште не заиграл за репрезентација?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Колку години е? И зошто побогу сеуште не заиграл за репрезентација?
играше за младата репрезентација уште пред неколку години, сега може да го земат и за сениорска ако продолжи во ова темпо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom