DJ AK47 (човекот со многу јузери)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пошто диџејот е факинг анбиливбл грејт диџеи, Тиесто, Пит Тонг и остали можат да му се фатат :)

Сите се фајкери, ама АК 47 е роден диџеи.

Наскоро, факти за АК 47.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
еве ја ќе почнам со фактите:
- DJ-АК47 микса сет од 2 саатa за 1 саат ! :pos:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јас не се разбирам во техно и диџеи.
Фала, пријатно!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.793
АМАН ЛУЃЕЕЕЕЕЕ
МИРРРРРРРРРРРРРРРРР
Што толку сте фатиле ремет да и стегате на девојкава.

ај да почнам со ред.

@pero_kocani, машко ти си помешал нешто, гарант!!!!
Не знаеф дека ЈувеФан личи на мене, ИСКРЕНО.
А дека Јуве е фејкер се познава по сликата од табло.
4 godz sake, get those suitz awayyyy

@JuveFan, машко, јас престанаф да пратам футбал, соодветно и со навивањето за Јуве, така да ќе те ругам до максимум.
СИТЕ ДИ ЏЕИ НА СВЕТОВ у задње време музика набавуваат од нет. Винилот е за ретки пригоди само. барем колку што пратам ја клабинг.

Фејкер е тешка навреда, хммм се двоумам дали да ти ја упатам на тебе...

@Пичји ГРИП, аман бре темава е за музика и за клупски живот... и треба да стои во музика, И ДА СУМ МОДЕРАТОР НА ТЕМАТА БИ ТЕ БАНИРАЛ ОД НЕА, БИДЕЈЌИ МУЗИКАТА НЕ ПОЗНАВА ЈАЗИЦИ СЕ ДОДЕКА ДИСКУТАТИТЕ СЕ РАЗБИРААТ МЕЃУ СЕБЕ A ТИ НЕ ДИСКУТИРАШ ЗА МУЗИКА, ИМАШ ТЕМА ПОЛИТИКА ЗА СВОИТЕ ФРУСТРАЦИИ.

@ Мистичен брачко, реметот шо му го удираа Влатко и Горан беше интересен за читање. Малку повеќе е избувлив Тоше коа станува збор за клаберство :) Од сеирџиски аспект беше интересно.

@ tina, девојко добредојде на форумов. И АК-47 се вика Тоше :)

АК-47 е интересно момче, добар човек и одличен DJ. Својот сет сосема различно го конципира од останатите ди џеи кои најчесто пуштаат музика во МК.
Тоа дека врти повеќе прафци... паа не би рекол баш, кога за продукцијата на Дино Псарас (кога се муабетеф со него беф сеуште под импресии од неговиот жур) кажа дека не е нешто арно, сфатиф дека тој се концентрира само на хаус и поджанровите кои произлегуваат од хаусот и се сродни на него.
Го имам слушано 3-4 пати во мојот живот. И секогаш ми бил по мерак. Сепак музиката е прашање на вкус нели.
Причината за неговата уникатност е што е под сосема различни влијанија и не припаѓа на кругот на македонски хаус ди-џеи.

Keep UP da good work my friend!
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Vj toshe ... ako ti seknat parite od Mario (Raschekor) so kje prais...i stanot sto ti go plakja pod kirija :)))
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Пошто диџејот е факинг анбиливбл грејт диџеи, Тиесто, Пит Тонг и остали можат да му се фатат :)

Сите се фајкери, ама АК 47 е роден диџеи.

Наскоро, факти за АК 47.
drugarcinja,
nemam nisto protiv vasiot forum. notu pak sakam da imam. nitu pak sum protiv vashite mislenja. sekoj covek si ima svoj vkus na muzika i neogovo mislenje. ama da mi lepite etiketi deka jas sum se registriral tuka pod nekoi si juzeri. e toa malku morgen. eve ako sakam nesto ke vi kazam vo zivo tuka sega odma. i ne mi treba reklama na vasiot forum .fala vi mnogu. iam kaj da se reklamiram i koj da me promovira. blagodaram mnogu.
sega se vrativ i eve mi kazaa ste jadele burek za mene na forum! da toshe e tuka dj ak47. ako ubavo e da jadete burek. reklama bez pari. a toa sto go procitav super si e. mislam so zborovi i na forumite e lesno da vregate, da pisuvate, da komentirate. toa e najlesno. ama koj da vi veruva??? jas neznam ovie luge sto go gledaat ova dali voopsto nekogas se zaprasale??? dali ovie ja zborat vistinata ili se samo nekolku luge koi komentiraat kako stari babi i nisto drugo vo zivotot ne pravat. vidite drugarcinja. nemam nisto protiv vasiot forum. i nitu me interesira da go citam zasto si imam povazno raboti otkolku da slusam trach rubriki. jas sum covek koj si gi pocituva site svoi kolegi vo makedonija mislam na site dj's. i za nikoj nikogas ne sum jadel burek. mene mi e merak koga ke vidam deka nekoj nov dj e dobar i saka da uchi da napreduva. stvarno mi e milo. ama napadot sekogas e najdobra odbrana. jas nikogas nikogo ne napadnav a mene me otepaa od napaganje. mi e gajle pravo da vi kazam. si imam svoja rabota moi gostuvanja malku poveke nadvor otkolku tuka. super mi e. ne mozam da se pozalam. ama so zborovi se se moze. ako nekoj saka da napravi nesto slobodno na mojata web strana ima kontakt neka me kontaktira i ako saka nesto najdobro bi bilo da go napravime toa vo nekoj dobar klub pa da si gi probame moznostite koj sto moze i sto ke napravi. eve ova e javen ogals do site onie koi jadat burek i me ogovaaraat ako sakate najdete dobar klub pa ke se presmetame na dj stage a ne vaka so zborovi. vi faka umot???? ke se natprevaruvame vo miks, scratch, govorno moznosti na mikrofon, izbor na muzika, reakcija na publika, kreativnost na dj, remix vo zivo i normalno kvalitet na snimki. pa koj e podobar jas odma ke mu dadam raka. jas sum covek od zbor. eve na koj mu stiska neka izleze so mene na dj stage. koga saka i na koe mesto saka! a ne tuka da jadete burek!!! akjde da se vidime na dj stage. ok??? pozdrav i ako ima nesto jas ke najdam sponzor za tie zabavi. ili moze vie dvajca jas eden. i za toa se slozuvam. fala vi mnogu! a ne samo da jadete burek na forumive. pokazete se na delo. are you ready for thi???
pozdrav!
toshe -aka dj ak47
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Тончи ли DJ АК47 истиот ли си не ли си,остај сеа тоа и моите фрстрации...Тој збор го употребува човек што така се чувствува.Да се вратиме на клубската музика...Ја детето не го знам,али ако е добар и ја сум за тоа да му се даде шанса да пушта музика.Али кај нас се е искомерцијализирано.Ама штом повеќето велат дека е фејкер...што знам.Имало такви шо ги бива и шо не успеале.И ќе има.И као нешто ново?Тоа ти е тоа.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
*зема пуканки*

*седнува пред дешавката*

*фрла рамо околу рандом пичка, поддава пуканките кон неа*

*гледа сеир*
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
TpH_Bo_OkO напиша:
Абе...Ху да фак из АК 47?!?!?
just some random DJ guy...the ticket seller said its gonna be an awesome movie. Lots a drama...half rave movie half crime, all gossip :P

заинтересиран? :pos:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Toreador напиша:
just some random DJ guy...the ticket seller said its gonna be an awesome movie. Lots a drama...half rave movie half crime, all gossip :P

заинтересиран? :pos:
мммммм....Сепак ќе одолеам :)

Боље „Темпејшнс“ да го гледам уште еднаш отколку да повраќам повеќе од музиката отколку од алкохолот :)

My question is...Does he even exist?

И ако може дотичниот да ми каже зошто е АК 47 а не Калашников? :zver:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јас би си го изгледал по 100-ти пат The Good, The Bad and The Ugly.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
suit yourselves, im in the mood for crappy dj movies.

Of COURSE he exists. He spins records for food.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Знаеш, Тореадор, деновиве не сум баш расположен за мјузикли. Повеќе класика ми е по главата.
btw saundrack-от е одличен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom