Diablo 2 - Lord of Destruction

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Ајде кој е ЗА за да играме една асална и долга партија (немора да е секојдневна) DIABLO 2 LOD 1.11b на интернет!!! Да се собереме барем 3-4 души и да праиме партали, али ве молам, без едитирање и глупости праење, една фер игра да измаваме for good old times!
jas sum za, samo ke mora da mi pomognete za pacot 1.11b ili da mi go pratis preku msn, inace vaka niso ne praime , ja sum so 1.10 , 1.11 so go imam ne mi raboti :nesum: ali moze da se sobereme, eve nie 2-ca, i kengur ke se nafati ako se sobereme 4-5 luge, taka da moze da igrame.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
74
gramat напиша:
Chaos Empire 7.14 нема врска со Diablo II !
ПАЧ http://www.gamershell.com/download_3945.shtml
abe glej ... 1.11b mi se snima .. ali ne se pusta igrata .. dava nekoj error .. e sea znam deka treba uste nesto da se simne ... nesto kako NO CD Crack ! go barav ali nigde nemozam da go najdam ... i vaka nemozam na b.net da vlezam !
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.236
Поени од реакции
305
Ако има некој активен, ве молам кажете како да свртиме една партија:vozbud:
Иначе јас ја имам ЛоД...И пишува дека е верзија1.7 или 1.07 не ми текнува:toe:
Ај да видам па ке ви кажам :salut:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.810
Поени од реакции
451
Ау Диабло 2 е најзакон игра, ми остана на срце, ја имам свртено 3-4 пати и пак да ја играм јака ми е:vozbud:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.236
Поени од реакции
305
Сега го симињам пачот што ми го даде К О Р У Н па ке видиме што ке биде :vozbud:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.236
Поени од реакции
305
Се е ок само ми вика дека CD-key-от се користи.
Сега ке најдам некој добар CD-key(дај боже) и ке плешам на батл.нет:vozbud:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.846
Поени од реакции
3.243
Дечки ако сакате ке организираме една потера по Диабло И Бал , уз пат ке убиеме по некој демон. Ја сум спремен у секој момент да вклучиме Мулти-Плеер, доволно е да се собереме 4-5 добри играчи и да влеземе да ја сјебеме за недела две-три..
Ако сака некој да се наврати наназад нека ми пише, Моето пц прво инсталира Диабло па после Windows :)
Играње без Shadowmaster.

П.С Ако ја имате почнато може да ми кажете room NA Hamaci ке ви се придружам.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.236
Поени од реакции
305
Ајде бе ке играме, ако треба и сами ние двајца. Скам проблём :helou:
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
95
Сеуште и не верувам дека во догледна иднина ќе ја избришам од PC, посебно не сега кога со друштвото повторно се активиравме и ја играме со помош на Tangle.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
972
Поени од реакции
1.038
Чекајќи полека да искочи DIII, пак си ја инсталирав (заедно со LoD експанзијата) .... си терам натенане со сите карактери, квест по квест :D. За денешни стандарди графиката е најмалку ужас, ама Diablo си е Diablo
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.998
Поени од реакции
7.599
Дочекајте ја торчлајт 2, нема да зажалите.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
669
Поени од реакции
51
Чекајќи полека да искочи DIII, пак си ја инсталирав (заедно со LoD експанзијата) .... си терам натенане со сите карактери, квест по квест :D. За денешни стандарди графиката е најмалку ужас, ама Diablo си е Diablo
hahaha isto i ja, zaraza. Jedina igra kojoj se stalno vracam :D A sto se grafike tice i tada kada se pojavila igra, spadala je u prosek, i mnogi ljudi su govorili da je losa grafika (a to je bilo pre 11 godina :D)
 
На врв Bottom