Diablo 2 - Lord of Destruction

Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
веќе не али немаш појма колку ноќи не сум спиел заради играта... обседнат бев :devil1:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Некромансерот беше љубав на прва магија. Ама подоцна напуштив оклутизам и се венчав со волшебничката :)
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
хехехе..жива зараза. У задње време играм клона по имену FATE. Топло препоручујем сваком ко воли Дијабла 1 и 2. Игра може да се скине са http://www.fatethegame.com/ Кошта 20$ или да вам неко да серијски број да откључате све нивое :)

Графика је боља него у диабло 2, (3D) а игра је једноставна као Дијабло 1. Идеално за нас који немамо увек много времена да играмо. Само укључиш и пичиш. Нема мултиплејер, само сингл.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
јас бев навлечен на диабло, а последниве неколку недели пак „чукам„ со сати...

порано играв само „ladder„ и 1-2 про карактери, ама сеа иам само обични, ресетирал близард карактерите ова лето, а јас појма немав...

иначе јас бев типичен Барбар, дури не ми здосади да се убивам самиот себе поради „ајрон мејден„

тогаш си напрајв вештерка и некро ;р)

само со асасина немам некое искуство, со некро онака...

друид - менување форми (волк) - растурам, сегашниов (Саботко) е лвл 52 и веќе лом ги праам во дуел лвл 70 - 75, а некоаш и повисоки ;р)

амазонка - Стамена, лвл 75 и нешо, од ко ми „остаре„ (= беше избришан :)) старата амазонка, си ја напраив Стамена, наместо со копје, ја напраив да биди д мастер оф лак и стрела...

Барбари имам секоаш барем 2..
Сердар е лвл 79 - експерт за мачеви, скоро непобедлив, долго време беше Меџик фајнд Барбар, опремен е само со елитни работи
ФонМакедон е „буздован„ јунак, крале марко не му е рамен, само уште е лоу левел ;р)

и мојата вештерка, срцето мое, мај сорсерес

Македонка, лвл 85, Меџик фајнд пљус Батл е типката...

та ко ќе се налути... хехе

ајс ајс бејби...

па...

ако некој уште игра или сака да почни да игра онлајн, нека чкртни тука...

со дсл-от би требало да не е голем проблем да се игра и од МК :)

pi es: karakterite se ili pominati, ili nekade lvl 90 :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Леле, играва е закон!!

Ми ја даде едно другарче пред две години(мислам)

Многу е добра....зараза, коа ке седнеш да играш не стануеш после 5 саати.......
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kolku neprespani noki i kolku beganje d casovi samo za da frli unique ili nesho zelen igrav 3 godini bez prestan ali bataliv sea brzo pred godina dena
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
поќе од 600 % МФ носи многу поголем процент на сет (зелени) предмети отколку уникатни...

меѓу 400 и 500 % мф , во пекол, или ако не е толку јак карактерот, тогаш во најтмер... скоро исклучиво јуникс... (уникати, не оперативниот систем)

ќе ти требаат неколку акаунти да можиш да чуваш се шо ќе најдиш... некои работи не се продаваат (во играта), а некои работи СЕ ПРОДАВААТ кај и-беј ;р)

а то не можев да го сватам...

луѓе даваат пари (хехе, некоаш се суми од 2, 3 или 5 евра, ама некоаш... 500, 700... најскапото шо сум видел со свои очи да се продаде беше околу 700-800, а сум чул и дека некои предмети се продавале и преку 1 000 евра (вистински пари, шушки, не крушки :р)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Sinisa напиша:
Нема мултиплејер, само сингл.
со тоа имам голем проблем кај повеќето од игрите...

мултиплеер можи и обично Е многу повозбудливо него АИ (артифишл интелиџенс, вештачка интелигенција ), значи сингл плеер...

спешл кај стратегиски игри ко Command & Conquer, Age of Empires, Empire Earth, а и кај Диабло 2, иако не е стратегија (до некоја мерка некако и е...)

поради икс причини јас претпочитам мултиплеер...

кај диабло на пример, еден тим од Волшебничка, Барбар, Паладин и Друид, добива бонус од барбарот (воени крикови), Паладин Аурата, Друид-повикани-суштества кои даваат бонус штета или одбрана

малата „Сорсерес„ лом праи се со својата „ледена сфера„
ако е правилно изграден карактерот, уште после левел 40-42, НИШТО не може да и се доближи, освен имуни на ладно, а тие се лесен залак за барбар, пала и друид, зато шо штетата се зглоемува во огромни проценти

исто, има и задачи шо се можни да се играат само онлајн, а кај еден дел од тие „квестови„ МОРА да имаш тим, САМ нема шанси да усшееш ни првиот чекор да го направиш...

на пример новиот „Pekolen Ogan„ (Hellfire Quest)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Hellfire Quest

само за да го почниш, ти требаат најмалку 3 х 3 = 9 специјални клучеви, кои пак ги добиваш на три места... отрпилика еднаш од 15-20 „ранс„ (рунди, обиди) добиваш ЕДЕН клуч...

финтата е шо ги добиваш само во пекол тешкотија...

е сеа, ептен е комплицирано да ги собериш клучојте, ок...

ама то е само ПРВИОТ ЧЕКОР

ставаш 3 различни клучови (постојат Клуч на Омразата, на Теророт, на Уништувањето) во Хорадрим Коцката, и се отвара еден нов портал, нешо слично ко „кравји левел„

само шо демоните и останатите монструми таму се НЕВЕРОЈАТНО ЈАКИ, ИМУНИ НА фИЗИЧКА ШТЕТА, И НА ЕЛЕМЕНТАРНА ШТЕТА

значи, трт на мара гаќите...

на крајот на првиот отворен левел, треба да ja совладаш LiLit
на крајот на вториот отворен левел, треба да го совладаш Uber Diriel
на крајот на третиот отворен левел, треба да го совладаш Uber Izual

кај секој од „босовите„ добиваш еден „артефакт„

Лилит - Рогот на Диабло
Убер Дуриел - Окото на Киро , овај Баал де...
Убер Изуал - Мозокот на Мефисто

тогаш почнува правото...

треба тие 3 артефакти да ги стаиш во коцката, и отвораш НОВ ПОРТАЛ

а шо таму те чека...

на пример, неколку мои познаници, лвл 93 & погоре, неколку пати не успеаја, од едноставни причини шо е ептен тешко, и не можиш сам да отвараш портали...

толку за сега...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
и повторно Диабло епизода кај мене. некако ама сум тажен шо во сето ова време онлајн, сретнав луѓе од секаде, само од МК не ;*(

никој не игра онлајн?
 
Член од
23 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Igraci za Diablo 2

Abe ima nekoj od ovde za diablo 2. ke vrsime misii ili ke se plesame megu sebe(pVp)
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Луѓе... играње на Diablo II на интернет не е бесплатно?????
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
OVaa igra e proglasena za najzavisna do sega .. bas ke ja zeam da probam so e tolku jako ...
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Нема да зажалиш, него знае ли некој дали треба да се плати за да се игра на нет????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom