Dexter

Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Да не ја видев темава во "што има ново" немаше да ми текне дека е понеделник и дека треба да симнувам епизода, значи толку тапа е станата серијава (n)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Какви глупости имаше во епизодата.

Моментално навивам за Лагуерта.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мене една работа ми остана нејасна.
Зошто Виктор ја имаше убиено стриптизетата? Оти ја сакал или нешто друго беше работата. Заборавив од првине епизоди :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Леле абе на што се сценаристиве. Човек без коментар да остане, поминуваат осум епизоди и Дебра испалува, „брат јас сум заљубена во тебе“:facepalm:

Башка ова со украинецов или што и да е тешка глупост, ајде ќе се бркаме, па ќе си збориме за чувствата, па ќе те земам да ми утепаш двајца што ме бркаат за на крајот јас да умрам, ама пред тоа да ти одржам лекција за љубовта.

И најјакото ставаат нов сериски убиец во деветта епизода. Мислам дај бре мајке му.

И прашање за милион долари: Зошто геј маж би убил стриптизета?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Леле абе на што се сценаристиве. Човек без коментар да остане, поминуваат осум епизоди и Дебра испалува, „брат јас сум заљубена во тебе“:facepalm:

Башка ова со украинецов или што и да е тешка глупост, ајде ќе се бркаме, па ќе си збориме за чувствата, па ќе те земам да ми утепаш двајца што ме бркаат за на крајот јас да умрам, ама пред тоа да ти одржам лекција за љубовта.

И најјакото ставаат нов сериски убиец во деветта епизода. Мислам дај бре мајке му.

И прашање за милион долари: Зошто геј маж би убил стриптизета?
Тоа е тоа што ми остана неразјаснето.
Значи нели реко дека он ја сакал нешто, ама оваа се маткала со тој обаезбедувањето на локалот.
Па ако е геј и ако имал дечко во Украина за шо ја убивал бре?
Ах бе сценаристи туго моја.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
4 eпизоди ми се собраа, гледам сега навратиле со она ретардираното влажнење на Дебра за Декстер и да известам дека официјално не ја гледам повеќе т.е не планирам да ја продолжам.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
На форумот почна да е сТрамота да си кажиш дека глеаш Декстер.
Јас ја гледам само од љубопитност да видам каков ќе е крајот. Никаков драж не остана, претпоследната епизода беше дно еј, едвај ја догледав.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Значи полош спореден лик, и улога воедно, од Квин во историјата на добрите серии немало, незнам како не се одлучија да го убијат до сега.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
4 eпизоди ми се собраа, гледам сега навратиле со она ретардираното влажнење на Дебра за Декстер и да известам дека официјално не ја гледам повеќе т.е не планирам да ја продолжам.
За влажнењето не се сеќирај. Како дојде од нигде-никаде, така и си отиде уште наредната епизода. Да, и мене ми пречеше тоа, ама повеќе ми пречат стотиците дупки во сценарио, филозофиите на Декстер, Хана (океј, убава е, ама предвидлива е и без цел), љубовната сага на Квин, Масука, Кошка, новиот пироман итн.

Моментално ја гледам за да видам Лагуерта до каде ќе догура, иако осеќам дека тоа ќе биде ќорсокак. Другите сцени почнав и да ги премотувам, што до сега не ми се случило на серија. Во секој случај, паметно што ќе ја прекинеш.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Кој не започнал да ја гледа од 10 Декември ке почне да се емитува на Фокс Крим.
4 епизоди немам гледано а по вашите коментари се прашувам дали да продолжам да ја следам.
Дали вреди ?
Мислам дека ниту една сезона нема да биде како 4тата.

Се согласувам за Квин.Во шестата сезона секоја сцена со него избегнував да ја пратам а истото го мислам и за Масука.
Што сакале да направат со таа улога?Да го додадам и неговото иритирачко смеење.
Дебра-the worst fucking detective ever :facepalm:
ЛаГуерта - колку и да ми е одвратна и да не ја сакам сепак морам да признаам дека улогата и годи.
Ако ништо друго барем со финалето да се извадат некако.Инаку ке загуби многу гледаност.А и според мене не и треба 8 сезони.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Квин е убацен во серијата, за девојки да се влажнат на него, првично беше одреден за партнер на Дебра, ама откако тоа не им успеа, и видоа дека не го бива, се одлучија да го остават како еден од ретките релативно згодини ликови во серијата, бидејќи нели, како и кај секоја серија, постојат огромен број на гледачи кои ги пратат само заради физичката привлечност на одреден актер/ка, ситуации кои ги имаме и на форумов во голем број :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom