Dexter

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Јас ке си чекам да испаднат сите епизоди па ке ги гледам наеднаш. Последната сезона мислам дека поради чекањето од епизода до епизода не ми остави добар впечаток.

I Lied :)

Ги изгледав првите четири епизоди па да си кажам и јас импресии за новата сезона на Декс.
1. Многу работи се сменети во глумата на Мајкл Хол. Некако не ми е ист како во првата сезона кога се ежев од него. Иако во последната сцена од четвртата епизода сезона глуми феноменално.
2. Целосно се исфрлени Коди, Астер и Рита. 2 сезони нема ни глас од нив. Барем некое сеќавање од Рита, колку и да нема чувства сепак беше доста поврзан со неа и спремен да се самоубие кога дозна дека е мртва. Па дури и Харисон не го остави кај баба му и дедо му додека беше кај Дебра нити го зема со него. Онака 2годишно бебе беше оставено само на себе со дадилка која го чува половина ден(небитен детал за целата серија, онака го забележав.)
3. Пријателството помеѓу Батиста и Декс. Во првите 2 сезони двајцата беа многу поврзани. Батиста преспиваше на неколку наврати кај него кога беше пијан или имаше фамилијарни проблеми.
4. Дебра. Секоја чест за нејзината глума. Ама сепак беше малку глупо што почна да држи терапија за сериски убиец, и што слепо верува во justice systeм и пробува да го промени Декс. Таа знае и дека неговиот начин функционира. Во 5та сезона таа и го фати Декс заедно со Лумен кога го убиваа Џордан(кога ги делеше само една пластична фолија да не се видат) и ги пушти да одат. Треба режисерите да се сетат и на овој детал и да го вметнат некако.
5. Во сите сезони досега ловеше друг сериски убиец, а сега ке се спротистави на цела организација. Ке има многу крв

Кога ги видов првите две епизоди се разочарав, ама третата и четвртата ветуваат многу. Се надевам дека ке продолжат така.
Фала богу направив спојлер :cuc:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Значи серијава е....wooow. Секоја чест од сезона во сезона се подобра и подобра. За помалку 2 недели ги изгледав 5-те сезони, вечер почнувам со 6-тата. Една од најдобрите серии што сум ги гледал дефинитивно.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Многу добра серија, случајно ми дојде во рака и ги изгледав овие 3 месеци сите 6 сезони и сега редовно ги гледам епизода по епизода.Специфично ја снимаат првите 3-4 епизоди се онака просечни и таму после 5 епизода доаѓа невиден заплет :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Реј Стивенсон од епизода во епизода се повеке ме воодушевува :cuc:Секоја сцена заедно со Декс е прајслес.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Седмава сезона е секс со Битолчанки.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Над говорницата во затворот кога Декстер и Ајзек си муабетеа за убиства and stuff, имаше знак: Your calls are being monitored.

Да беше ова Breaking Bad ќе мислев дека е намерно. Но, бидејќи ова е Dexter, можам само да го сметам за огромен пропуст на продуцентите. Едноставно не се замараат.

И понепотребен лик од Масука не сум видел во серија. Океј, можеби сум видел. Квин.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Серијава едвај крпи крај со крај со приказната, големи и чести дупки.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе оваа сезона е Breaking Bad за минатата....
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Шестава епизода беше WTF?
--- надополнето: 5 ноември 2012 во 22:36 ---
И еве нешто се дешава и со Квин. :)

Detective Quinn: "... If you hurt her, I will put a bullet through your motherfucking head"

ХА,ХА,ХА.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom