Dexter

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Малку бавно напредуваш, ама не е битно уживај полека, ја практично во еден здив ги изгледав 4те сезони :toe:

--- надополнето ---

Малку бавно напредуваш, ама не е битно уживај полека, ја практично во еден здив ги изгледав 4те сезони :toe:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
ПОСТОВ ИМА СПОЈЛЕРИ!!!!

Ја завршив денеска 5-тата сезона и конечно ги изгледав сите Декстер епизоди.

Другар ми ја препораша серијава пред 2-3 месеца, и бев воодушевен од првата сезона.
Втората и петтата сезона се дефинитивно најлоши. Посебно петтата и не само заради катастрофалната финална епизода, туку и фактот што само едно од петте убиства беа соред кодот на татко му на Декстер. А финалната епизода? СРАЊЕ! Првин начинот на кој Декстер се ослободи од Џордан, од кај му одеднаш нож во раката? Па зар Џордан е ретардиран и слеп? Многу слабо направено. Уште послабо беше направена сцената кога Дебра доаѓа во подрумот каде што се Луман и Декстер. Знаев дека Дебра ги поддржува убијците на силувачите, ама не дотолку за туку-така да ги пушти. Барем да видеше кои се. Трето, зар полицијата не го најде тринаесеттото цеде кај четвртата жртва (тој со портокаловата коса)? Да го најдеа цедето, а сигурен сум дека требаше, Дебра се ќе дознаеше. И најлошо од се направено е заминувањето на Луман. Декстер и го спасува животот, убива 5 луѓе (технички 3) заради неа, имаат длабока поврзаност и она туку-така си оди?
Се надевам шестата сезона ќе виде добра колку и првата и четвртата, другите сезони беа просечни.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
QUOTE=IgorChete;3998703]ПОСТОВ ИМА СПОЈЛЕРИ!!!!

Ја завршив денеска 5-тата сезона и конечно ги изгледав сите Декстер епизоди.

Другар ми ја препораша серијава пред 2-3 месеца, и бев воодушевен од првата сезона.
Втората и петтата сезона се дефинитивно најлоши. Посебно петтата и не само заради катастрофалната финална епизода, туку и фактот што само едно од петте убиства беа соред кодот на татко му на Декстер. А финалната епизода? СРАЊЕ! Првин начинот на кој Декстер се ослободи од Џордан, од кај му одеднаш нож во раката? Па зар Џордан е ретардиран и слеп? Многу слабо направено. Уште послабо беше направена сцената кога Дебра доаѓа во подрумот каде што се Луман и Декстер. Знаев дека Дебра ги поддржува убијците на силувачите, ама не дотолку за туку-така да ги пушти. Барем да видеше кои се. Трето, зар полицијата не го најде тринаесеттото цеде кај четвртата жртва (тој со портокаловата коса)? Да го најдеа цедето, а сигурен сум дека требаше, Дебра се ќе дознаеше. И најлошо од се направено е заминувањето на Луман. Декстер и го спасува животот, убива 5 луѓе (технички 3) заради неа, имаат длабока поврзаност и она туку-така си оди?
Се надевам шестата сезона ќе виде добра колку и првата и четвртата, другите сезони беа просечни.[/QUOTE]

Мала забелешка за делот со цд-њата. Декстер и го зема на Дебра 13то цд додека она ги прегледуваше другите - не е дека не најдоа цд од 13та жртва. Ја бутна кутијата со цд-ња кога пробуваше да го смени, ама успеа да го земе.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
ПОСТОВ ИМА СПОЈЛЕРИ!!!!

Ја завршив денеска 5-тата сезона и конечно ги изгледав сите Декстер епизоди.

Другар ми ја препораша серијава пред 2-3 месеца, и бев воодушевен од првата сезона.
Втората и петтата сезона се дефинитивно најлоши. Посебно петтата и не само заради катастрофалната финална епизода, туку и фактот што само едно од петте убиства беа соред кодот на татко му на Декстер. А финалната епизода? СРАЊЕ! Првин начинот на кој Декстер се ослободи од Џордан, од кај му одеднаш нож во раката? Па зар Џордан е ретардиран и слеп? Многу слабо направено. Уште послабо беше направена сцената кога Дебра доаѓа во подрумот каде што се Луман и Декстер. Знаев дека Дебра ги поддржува убијците на силувачите, ама не дотолку за туку-така да ги пушти. Барем да видеше кои се. Трето, зар полицијата не го најде тринаесеттото цеде кај четвртата жртва (тој со портокаловата коса)? Да го најдеа цедето, а сигурен сум дека требаше, Дебра се ќе дознаеше. И најлошо од се направено е заминувањето на Луман. Декстер и го спасува животот, убива 5 луѓе (технички 3) заради неа, имаат длабока поврзаност и она туку-така си оди?
Се надевам шестата сезона ќе виде добра колку и првата и четвртата, другите сезони беа просечни.
Мала забелешка за делот со цд-њата. Декстер и го зема на Дебра 13то цд додека она ги прегледуваше другите - не е дека не најдоа цд од 13та жртва. Ја бутна кутијата со цд-ња кога пробуваше да го смени, ама успеа да го земе.[/QUOTE]

Не зборувам за моментот кога го замени цедето со друго оштетено (Масука тогаш ги гледаше видеата, не Дебра), туку кога го убија 4-тиот силувач, тој банкарот со виткана портокалова коса, нели на телевизор му го пуштија цедето кога го киднапираа и однесоа во соседната куќа. После неколку минути во истата куќа дојдоа Дебра и Квин.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не зборувам за моментот кога го замени цедето со друго оштетено (Масука тогаш ги гледаше видеата, не Дебра), туку кога го убија 4-тиот силувач, тој банкарот со виткана портокалова коса, нели на телевизор му го пуштија цедето кога го киднапираа и однесоа во соседната куќа. После неколку минути во истата куќа дојдоа Дебра и Квин.
Епа добро де во меѓувремено Декстер и Лумен го земале тоа ЦД. Они цело тело однесоа од една во друга куќа, па проблемот е за едно ЦД да го земат:)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Деновиве планирам да ја гледам последната епизода. Ве немам ни читнато ни отворено од денот кога заборавивте да користите спојлери д вери фрст деј после епизодата. И така. Сакав онака малце да ве искарам :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Џули Бенз навистина е многу талентирана и убава актерка, ми беше една од најомилентите во Декстер.
Штета што Тринити ја уби, можеше уште подобра кариера да си направи.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
И ајде конечно изгледано...преразочарана од некреативноста... можеа ли полошо да ја завршат сезоната?
Едино нешто што ми се свиѓаше:
They make it look so easy, connecting with another human being. It’s like no one told them it’s the hardest thing in the world.:back:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Најлошо е што пародијава донекаде е во право -

 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Се заразив и јас со Декстер, само што ја имам гледано само 4та сезона. Сега почнувам да ги гледам од прва, и според мене е убедливо најдобра серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom