Dexter

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Стајте си ја opening theme song за рингтон. Има нешто у музиката што и луѓе што не знаат од каде е, ко ќе ја слушнат така малку паника ги фаќа:)))
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Dexter Early Cuts ce официјални вебизоди за серијава. Само што ги открив.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
“I suppose I should be upset, even feel violated, but I’m not. No, in fact, I think this is a friendly message, like ‘Hey, wanna play?’ and yes I want to play. I really really do.” -Dexter
 
T

Tetro

Гостин
Како се калеа звучните ефекти.... Видеото ми крена температура во просторијата сигурно за некои +3-4*C :)

.

 
I

Intex

Гостин
^ Многу рано промото. Веројатно е у август да имаме и pre-air на првата епизода.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Вчера завршив со 5та сезона и според мене е доста добра.
- Tic tic tic that's the sound of your life running out. Take it Dexter.
- O i will!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Вчера завршив со 5та сезона и според мене е доста добра.
- Tic tic tic that's the sound of your life running out. Take it Dexter.
- O i will!!
Петта сезона имаше добар почеток, плус Џулија Стајлс ја подгреа надежда дека оваа сезона ќе имам Џејсон Борн флешбек. И нормално е да очекуваш квалитет после маестралната 4 та сезона, но кога очекуваш највеќе добиваш најмалку. Како што веќе реков, покрај солидниот почеток кој ветуваше нешто, заврши ко полуаматерска џандарска серија од 90 ти. За прва и четврта сезона може да се каже дека се еден вид ново доживување, особено 4 та за која сметам дека највеќе забегува од традиционалниот концепт на Декстер, така да би се осмелил да кажам: 4 сезона > остатокот од Декстер. Нормално покрај приказната, за позитивните впечатоци не може никако да се занемари придонесот на Дик Соломон :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom