David Icke

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Во контекст на конфликтот помеѓу Израел и Палестина..
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Се фино лепо но зошто не признава дека и тој е гуштер?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Копиљаци?
Што да кажам за човек кој верува во човек кој верува дека сме гуштери...
РТД
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Знаете каде може да се најде некоја од книгиве на Ајк во Скопје,се утепав од вртење пред некоја година нигде немаше. Не се запознаени луѓево со него ич кај нас,еден дури ми извади и сликовница со рептили кога му кажав дека за рептили збори човекот.Богда чува.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Знаете каде може да се најде некоја од книгиве на Ајк во Скопје,се утепав од вртење пред некоја година нигде немаше. Не се запознаени луѓево со него ич кај нас,еден дури ми извади и сликовница со рептили кога му кажав дека за рептили збори човекот.Богда чува.
Ako najdesh nekoja kniga bratec da mi kazhesh, sakam i ja da ja zeam... :) Chovekot e zver i ja zbori vistinata. Koj go sledi - znae.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Свака му част. Инвентивна бизнис личност. Пазарот беше презаситен со приказните за ватикан, евреите и темпларите па типов ги додаде и гуштерите.
Проверен рецепт за штанцање кеш. Или пак јас сум од непросветлените?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Овој човек е за во институција, си пати од налудничаво растројство. Кутриот, во Перу така здраво се натрипал со некоја печурка, та уште го држи трипот :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Zosto e toj lud, zosto nasol nacin da zarabotuva bez motika? Toj si go zivee zivotot, patuva kaj saka, nema gazdi, ne odgovara nikomu i si pravi pari. I go boli reptilot dali nie na forum go mislime za lud.
За да си ваков манипулатор треба да имаш посебни способности и вештини кои секако лудите не ги поседуваат. Неговите следбеници се луди.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Toj e kako kombinacija od nostradamus i gandi taka go svakam predviduva raboti koi se temelat vo ime na mirot
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ајде за Орвеловото опшество кон кое со секоја наредна ден сме се поблиску и поблиски, дури ми се чини дека и забрза по закониве шо ни се наметнуваат...

Зборува Дејвид Ајк сред Оксфорд, го гледам моментално после неколку години и повеќе ефект има сега отколку тогаш.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom