Darksiders

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да, не го имав исклучено USB, само рачката ја имав истаено. Сега е во ред кога ја играм на тастатура...

А нема некој начин да се играт на рачка? Или морат вака? :(
Играва бара гејмпад со 2 аналози, најверојатно тоа ти прави проблем...
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
бара 8800 GeForce графичка ја на 8600 GT ја играм :)..играва е шема стварно е лудило ја чекав од уште 5 јануари кога искочи за DickBox и за Playstation..никој нема потреба да збори додека не ја проба да го осети филингот..и btw имам 8/10 дела од Abbysal armor,кога ќе го земам ќе ви шлапнам еден скриншот.:helou:
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Топ е играва.
Но и јас сакам со рачка да ја играм ама истиот проблем како на Zaebaniot :(
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Тие што го имате проблемот со џоистикот, симнете си Xbox360 Controller Emulator, и ќе немате проблеми со камерата :) Јас така го оправив
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68

Abbysal armor,како што ви ветив дека ќе ставам :) и штотуку изкованиот Armageddon blade.

 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
си ги барал на youtube локациите признај :)
ПРИЗНАВАМ ПРЕД СВЕТОТ,дека за abbysal armor ги барав локациите не викам не ( и кој и да игра сигурно ако сака да го има armor-от, ќе ги бара ) а за Armaggedon blade, не само ти ги дава на мапата. :$ :D
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
ПРИЗНАВАМ ПРЕД СВЕТОТ,дека за abbysal armor ги барав локациите не викам не ( и кој и да игра сигурно ако сака да го има armor-от, ќе ги бара ) а за Armaggedon blade, не само ти ги дава на мапата. :$ :D
само се шалев, и јас неможев да ги најдам за abbysal armor ама не ги ни барав на нет, ме мрзеше да се враќам и да ги собирам така да без него ја свртев
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
само се шалев, и јас неможев да ги најдам за abbysal armor ама не ги ни барав на нет, ме мрзеше да се враќам и да ги собирам така да без него ја свртев
Не ми е до арморот што апсорбира помалце штета да примаш,туку што изгледа многу зверски затоа :)Во комбинација со Armaggedon Blade е лудило :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Што е проблемот, неможам да ја мрдам камерата ни со уклучен џоистик ни со исклучен. Разликата е само тоа што ако играм со уклучен џоистик, можам да се движам а камерата не. Ист проблем како што имаше "Zaebaniot". А кога пак го гасам џоистикот и пробувам да играм на тастатура, неможам ни да се движам ни камера. Што е форава?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Си има некој проблем играва со гејмпади, 3 сменив со ниеден не успеав да го средам кадарот.
Не се игра ваков тип на игра на киборд али ај... како и да е многу е вложено во Дарксајдерс, ете зашто тежи 14гб.
Има голем слободен просор, исто ко на џаст Кос и Крајзис, има многу апгрејди ко на ДМЦ и МЕ и доста многу потсетува на ГОВ.

Големо освежување и новитет за пц гејмерите, се дур ГоВ не се мултиплицира Дарксајдерс ќе добива на публицитет и задоволство.

у секој случај, Kratos pwned War :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Незнам што се случи, ја инсталирав еднаш и се беше во ред, но поради некој причини требаше да ја избришам. И еве се решив денес да ја инсталирам, се помина како што треба, кракот ставен, но тие животните со секирите не ги гледам, т.е. само секирата ја гледам и ништо друго, и кај првиот главен (т.е. незнам дали е главен тој) ми крешннува. Некој да го има истиот проблем, и како да се реши?
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Незнам што се случи, ја инсталирав еднаш и се беше во ред, но поради некој причини требаше да ја избришам. И еве се решив денес да ја инсталирам, се помина како што треба, кракот ставен, но тие животните со секирите не ги гледам, т.е. само секирата ја гледам и ништо друго, и кај првиот главен (т.е. незнам дали е главен тој) ми крешннува. Некој да го има истиот проблем, и како да се реши?
јас ја свртев од SKIDROW верзијата,кракот беше океј јез да имав крашови дали 3-4 пати уз гејмплеј од 6-8 саати..се дешава како и да е,на секое битно место сејфувај!
p.s - кој крак го користиш?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
јас ја свртев од SKIDROW верзијата,кракот беше океј јез да имав крашови дали 3-4 пати уз гејмплеј од 6-8 саати..се дешава како и да е,на секое битно место сејфувај!
p.s - кој крак го користиш?
Колку кракови има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom