Darksiders

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Искрено, не знам како сеуште нема тема за играва. :)
Ова е можеби најдобрата hack and slash игра која ќе искочи годинава.
Станува збор за тешка копија на God of War и Devil May Cry, поточно делува како фузија на двете игри. Е сеа, може е копија, ама затоа е проклето добра копија! : )



Вие сте War, еден од четирите јавачи на апокалипсата, а ваше е...ајт, ќе си ја играте. Одлична акција, огромен простор за истражување на околината, безброј можни апгрејди на оружјата и самиот лик...

Мое е да ја препорачам, а ваше е да ја пробате! :)




 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја играв на хбох катастрофа беше, како со 12 фрејма во сек да ја играв, интересна е заразна некогаш стварно ме нервираше бидејќи светот е голем и се губев па јавав којњ како некоја будала. (има којњ накај пола од играта можеш да си го викаш целов реме надвор).

--- надополнето ---

А и некогаш губев и по 2 часа додека го најдев правилниот пат, има доста мислење...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
wow! mnogu dobar trailer , inache jak pc sigurno bara igrava.. i prvpat ja gleeedam ova igra :( a sakam da ja imam
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
wow! mnogu dobar trailer , inache jak pc sigurno bara igrava.. i prvpat ja gleeedam ova igra :( a sakam da ja imam
Трејлеров врска нема со играва, така е само на почетокот 15-тина минути и после не гледаш модерно време.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Океј бе Џои, океј, чил.
У 2 реченици имаш 15 спојлера стаено, аман. : )

Значи на PC иде топ, не знам на боксот како е. Има се што би сакал од ваква игра, поточно целосен God of War rip-off, со примеси на Devil May Cry. Ако ги сакате овие две игри, сигурно и оваа ќе ви се допаѓа!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Летоска ја тестирав на Пс3 во Белград и од тие 15-20 мин. ме заинтересира да ја зеам но за жал немав лова у џеб. Ете и до ден денес не стигнав да ја купам... но еве за среќа место да изгорам некои си 50тина евра ќе изгорам 15тина гига(кој во моментов нит тоа го иам :kesa:).
Веднаш после 00-00 1 Окт. праам рестарт на рутер и ја брзам на дл.
До тогаш уживајте во прекрасниот гејмплеј кој го овозможува Дарксајдерс.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Океј бе Џои, океј, чил.
У 2 реченици имаш 15 спојлера стаено, аман. : )

Значи на PC иде топ, не знам на боксот како е. Има се што би сакал од ваква игра, поточно целосен God of War rip-off, со примеси на Devil May Cry. Ако ги сакате овие две игри, сигурно и оваа ќе ви се допаѓа!
Еј де за еден којњ :)
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Гледав Reviews за играва и ми остаи ептен големи импресиии иако е мноооогу слична на God of War и Devil May Cry како што напомена Мац,но вреди да се проба ..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Гледав Reviews за играва и ми остаи ептен големи импресиии иако е мноооогу слична на God of War и Devil May Cry како што напомена Мац,но вреди да се проба ..
Ако ви се свиѓа ооваа ви ја препорачувам ин дантес инферно.
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Имам и за неа гледано Reviews ама незнам дали за PC или за PSP да ја симнам...
Ваше мислење?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Имам и за неа гледано Reviews ама незнам дали за PC или за PSP да ја симнам...
Ваше мислење?
Јас ја играв цела, и баш ми се свиѓа. Вреди да се проба ако сакаш такви игри.
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Обожавааааааааам такви игри и ете ме натера да ја симнам и ќе ја симнам :icon_lol: Исто така ја иам свртено Devil May Cry и God of War и игриве сееееее нешо најбоље:wink:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Оваа игра не се ни споредува со GoW3. На сосема друго ниво се. Ама океј игра е, ја играв пред неколку месеци на Faibox.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Мое мислење, верзијава за PC е многу лош порт, не можеш ни графика да наместиш, а да не збориме што освен на Xbox360 controller, не можеш да ја играш на друг пошо нешто е ептен избагирано со камерата -.- 1/10 за портот, 5/10 за играта.

--- надополнето ---

Со помош на емулатор го оправив џоистикот и некако почнав да го менувам мислењето за играва ^.^
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја симнав верзијата на SKIDROW и нешо ме зафркават. :mad:

Кога ќе се наполне до крајот инсталацијата, ми пишува " Non Responding " и се појавува за да инсталирам DirectX. Го инсталирвам DirectX-от и се појавува нешо " Microsoft Visual C++ 2005 SP1 " таква глупост и без разлика дали ќе стегнам " Yes " или " No " пак ме враќа на DirectX-от. Стегам Install/Don't Install и повторно пак се појавуват " Microsoft bullshit " и одново и одново, а инсталацијата си останува да си пишува " Non Responding ".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom