Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Абе едвај те препознав на сликата :D
Нио е доста потценет серијал и доста гледаат со скептика према него и ретко кој немал позитивно мислење за играта откако ќе ја изигра. Еве изиграј го Нио1 па сподели импресии.
Те предизвикувам исто како што беше за Секиро :)
Пошо паднаа и двете игри на дискусија...

Без разлика колку се различни една со друга (а се до душа), без разлика колку е потценет Нио... Зелда е "институција" како игра. Mорам да напоменам, иако не сум фанбој.
......

Но како што кажав и претходно - Ќе пробам да и' дадам нова шанса на Нио бе :)
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Ја кога видов во нотификации си коментирал си помислив готово ја поминал човекот :)
За единицата ќе се сложам дека немаше моменти со така пространи мапи што даваат впечаток на слобода, големина и слично. При крајот баш имаше една што не ја изиграв до крај каде што има артилериски напад и се пробиваш од ров на ров, ама пак некако делува како што опиша ти.
Периодов ич неам време за играње. По пола саат-саат макс приквечер и толку. Али полека полека ќе се заврши.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Абе ќе зима некој Пс5 да даде импресии за Демонс солс
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Пошо паднаа и двете игри на дискусија...

Без разлика колку се различни една со друга (а се до душа), без разлика колку е потценет Нио... Зелда е "институција" како игра. Mорам да напоменам, иако не сум фанбој.
......

Но како што кажав и претходно - Ќе пробам да и' дадам нова шанса на Нио бе :)
Зелда веќе 100 години излегува секако дека е институција :)
Јас освен BOTW друга зелда ненам изиграно, но знам дека е квалитетен серијал и има огромна фан база.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Nebo i zemja za toa e Vaati. Pustas i topenje.

Порано, уште кога DS беше за секташи, најјак беше еден батка на јутјуб, Epicnamebro. Меѓу првите weapon, armor и boss туторијали беа неговите. Првите lore видеа можам да се кладам дека беа негови. Сум го сркал тоа срање агресивно. Читаше јапонски текст на некој прстен и дедуцираше дека ако Izalith имала пакт со Gwyn - then who was phone. Видеата му почнуваа со yo yo people this is EPIC, comin' at ya'...ама типот живееше у Јапонија, беше нешто професор таму, им го разбираше тоа јазикот и читаше од збор до збор преводи на item descriptions у lore видеата, затоа шо „многу од контекстот се губел у англискиот превод“. Сега ме потсети, па му го отворив каналот да видам if it holds up и ги нема видеата. Фрлил нуклеарка на сопствениот канал. Изгледа брука беа. :(
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
На Стим е 4 и пол евра моментално, a за тоа конзолите ваши - само 3.

- Lords of The Fallen мислам е солидно соулс-лајк искуство за таа цена.
Повеќе дарк елементи во жанрот, повеќе evil. Добро стори, добри анимации, механики, итн.

Јас лани после тешка апстиненција ја платив 10Е за повторно да ја играм :love:
И не жалам.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
На Стим е 4 и пол евра моментално, a за тоа конзолите ваши - само 3.

- Lords of The Fallen мислам е солидно соулс-лајк искуство за таа цена.
Повеќе дарк елементи во жанрот, повеќе evil. Добро стори, добри анимации, механики, итн.

Јас лани после тешка апстиненција ја платив 10Е за повторно да ја играм :love:
И не жалам.
Fala na sovet. Ja kupiv Dark souls Remastered digital, i mi ostanaa 4.5 funti, ete kaj ke gi potrosam.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
На Стим е 4 и пол евра моментално, a за тоа конзолите ваши - само 3.

- Lords of The Fallen мислам е солидно соулс-лајк искуство за таа цена.
Повеќе дарк елементи во жанрот, повеќе evil. Добро стори, добри анимации, механики, итн.

Јас лани после тешка апстиненција ја платив 10Е за повторно да ја играм :love:
И не жалам.
Daj be probaj ja mortal shell, jas mislam deka mnogu ke ti se dopadne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom