Dark Souls

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.686
Поени од реакции
7.270
Не чекај си емулатор за 10 године.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ичера на стрим на Лирика гу гледа ѓаволски душе кекдаблЈУ, перверзие изгледа и тој на стрим од 1080п, неможу да замислу како ќе изгледа на 45 инчан телевизор на ПС5. А ич не ми треба, дали вреди да се купи ПС5 само за едну игру што викате :D
Ќе излезе и за ПЦ, но ќе треба да помине барем година...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.686
Поени од реакции
7.270
Потполно се согласувам со Ананасот :pos:
Инаку би било добро да излезе за ПЦ и мислам дека поголема продажба ќе има на ПЦ отколку на Сони исто и за Блодборн.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Ја почнавне ниох 2! Урааа! Првичниот филинг беше малку overwhelming. Од опремата до ки пулс до јокаи каунтер па скилс па незнам што ама полека ми се враќаат некои работи од првата ниох. Бидна првиот бос мезуки. Немав никакви проблеми. Лабаво го исшљакав. Тераме далје!
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ја почнавне ниох 2! Урааа! Првичниот филинг беше малку overwhelming. Од опремата до ки пулс до јокаи каунтер па скилс па незнам што ама полека ми се враќаат некои работи од првата ниох. Бидна првиот бос мезуки. Немав никакви проблеми. Лабаво го исшљакав. Тераме далје!
Ти делува по брза од Нио 1?
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Ти делува по брза од Нио 1?
Па сега кога спомна ме замисли. Немав заприметено. Не би можел со сигурност да кажам пошто кецот не ми е баш скоро игран, али вака по меморија можеби да, за нијанса побрза.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Го пројдов и вториот бос, ватренко. Интересен концепт на босот, ми се допадна механиката. Забораив ама малку ме нервира ниох-во, како кецот така и 2кава, што цели мисии си во некои коридори, куќи, огради, ѕидови. Ај што не е опен ворлд добро ама барем у мисијата коа ќе влезеш да имаше повеќе слобода ќе беше пофино.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Го пројдов и вториот бос, ватренко. Интересен концепт на босот, ми се допадна механиката. Забораив ама малку ме нервира ниох-во, како кецот така и 2кава, што цели мисии си во некои коридори, куќи, огради, ѕидови. Ај што не е опен ворлд добро ама барем у мисијата коа ќе влезеш да имаше повеќе слобода ќе беше пофино.
Ја кога видов во нотификации си коментирал си помислив готово ја поминал човекот :)
За единицата ќе се сложам дека немаше моменти со така пространи мапи што даваат впечаток на слобода, големина и слично. При крајот баш имаше една што не ја изиграв до крај каде што има артилериски напад и се пробиваш од ров на ров, ама пак некако делува како што опиша ти.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Igrajte zelda be, kakov Nioh
Абе едвај те препознав на сликата :D
Нио е доста потценет серијал и доста гледаат со скептика према него и ретко кој немал позитивно мислење за играта откако ќе ја изигра. Еве изиграј го Нио1 па сподели импресии.
Те предизвикувам исто како што беше за Секиро :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom