Criminal Minds

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Глеам нема тема за оваа серија па викам ај да опнам една.Значи овака серијата ја избегнува некој период дека мислеше оти е слична на CSI ама немајки шо да гледам даде и шанса и испадна доста солидна.Значи на CSi ги решават случаите со докази а тука прават профили на осомничените или UnSub (Unknown Subject) шо е доста интересно прикажано и морам да спомнам дека и актерската екипа ми се свига не се некој познати фаци ама добро си ја вршат работата и некако сите се добро синхронизирани со улогата.Значи ајде кој ја гледал/гледа/сака да ја гледа серијата нека билда постови тука јас сум инаку до 2 сезона.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ко за промена има фини епизоди серијава, од друг аспект гледано на убиствата. Иако премногу случаеви имаше очигледни и мислам дека четврта сезона беше онака послаба, во глобала фина серија.
Можеби и фали само хумор, премногу стегната е во тој поглед, иако од разбирливи причини се бара сериозност, но тоа не е оправдување :).
 
I

Intex

Гостин
Лани ја гледав до почетокот на трета сезона (додека не си отиде Гидеон), после прекинав. Претходната недела пак продолжив со гледањето. Фали Гидеон, ама пак се држат до некое ниво.
Омилени ликови: Др. Рид и Гидеон (додека беше дел од тимот де)

П.С. Можно е вака да се решаваат крим случаеви во реалноста или?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Лани ја гледав до почетокот на трета сезона (додека не си отиде Гидеон), после прекинав. Претходната недела пак продолжив со гледањето. Фали Гидеон, ама пак се држат до некое ниво.
Омилени ликови: Др. Рид и Гидеон (додека беше дел од тимот де)

П.С. Можно е вака да се решаваат крим случаеви во реалноста или?
Е друже фала ти шо ми кажа дека ке си оде гидеон јас не сум стасал до таму ......ама нема везе ај ке се праам дека не сум прочитал.Инаку дали може хм,мислам дека може зошто да не со соодветни средтсва и соодветни луге секој најдобар у својто поле мислам дека може мош не толку ефективно ама ке има разултати.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Мислев дека сум ги изгледал сите добри серии се додека не почнав да ја гледам Criminal Minds. Дефинитивно оди во моите топ 5 трилер/акција/мистерија серии.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не е лоша, ама искрено не паднав на гз која гледав неколку епизоди. За мене е просечна серија, која некогаш е во ред да ја гледаш за да утепаш слободно време, ако немаш како попаметно да го искористиш.
 
I

Intex

Гостин
Не е лоша, ама искрено не паднав на гз која гледав неколку епизоди. За мене е просечна серија, која некогаш е во ред да ја гледаш за да утепаш слободно време, ако немаш како попаметно да го искористиш.
Серијата не е за да ја гледаш маратонски. Баш напротив, епизода до две максимум двевно. Детални психоанализи на сериски убијци ти овозможува која друга серија тебе?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Јас за еден ден изгледав 10 епизоди. Максимално интересни и различни. Девојката што постираше погоре или не е по серии (според други еднолични постови за други добри серии) или нема вкус.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас застанав со серијата ама планирам па да почнам...а др,Кулен ми скрши филм со неколку поста погоре и од тогај некако ........Инаку и јас се слагам дека е одлича серија ама кај мене е уште не е дојдела до Топ 5 ....:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Серијата не е за да ја гледаш маратонски. Баш напротив, епизода до две максимум двевно. Детални психоанализи на сериски убијци ти овозможува која друга серија тебе?
Па баш не сум ја гледала маратонски, ретко симнувам серии, треба ептен да ме погоди. На Фокс Crime ја даваат и имам фатено неколку епизоди и како што реков, да, добра е, не е лоша, ја гледам ако ја начекам, ама не ме воодушевува...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Јас застанав со серијата ама планирам па да почнам...а др,Кулен ми скрши филм со неколку поста погоре и од тогај некако ........Инаку и јас се слагам дека е одлича серија ама кај мене е уште не е дојдела до Топ 5 ....:smir:
Ретко во која серија еден таков лик заминува комплетно.:)
И да, новата сезона иако има промени пак во тимот, сепак имаат случаи кои според мене и го вратија шмекот на серијата.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
CRIMINAL MINDS

Многу јака серија кајганери, јас сум 4та сезона, има моментално 7 сезони и работат уште на оваа серија и прават уште епизоди, значи целокупно може да се каже како серија дека е една од најдобрите направени серии за криминилисиката и мислите и делата на криминалците, во оваа серија се работи за профајлери од FBI кои успешно си ја вршат својата работа т.е цел им е да го фатат сторителот, серискиот убиец, криминалецот и тако даље. Значи во секоја епизода е различен криминалистичкиот сторител и различна е приказната, одприлика една епизода трае 40-45мин, вистинска зараза е кога ќе почнам да го гледам не прекинувам по 6-7 епизоди гледам, се заборавам... Еве ви оцена од IMDB http://www.imdb.com/title/tt0452046/ имаат 8.2/10 оцена. Па батки кој сака да гледа какви мисли имаат криминалните сторители, да гледа како работат детективите(профајлерите) итн слободно ви ја препорачувам оваа серија.

Еве ги и главните детективи(профајлери) во серијата:

На мене омилен ми е Shemar Moore дефинитивно црнецот е еден од најјаките типчиња во филмот.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.015
Ептен јака серија, се опседнав ја зимава и ги изгледав сите сезони, сега криво ми е што мора да ја чекам секоја недела по една.
Супер се и ликовите, ептен се погодени, јез да се нервирав кога ги менуваа, али се навикнав сеа на екипава :)
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Jaka e serijava :D ja ja gleam na fox crime imas linkovi za site sezoni? :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Добра е затоа сите сезони ми се симнати и по два пати ги гледам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom