Counter Strike - Quarantine

Дали ке присуствувате на собирот на цс играчите?


  • Вкупно гласачи
    31
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Napraj te lista so site predlozi i stajte na glasanje koi mapi imaat najvise glasovi tie ke se igraat i gotovo, inaku za actek bese nekoj pisal za vremeto, ides u konzola i pises cl_weather 0 i nema dozd
 
Ф

Флеш

Гостин
Дај видете тука мапи ако може на линков,има избор,да збогатиме понуда ....

Автоматски споено мислење:

Еве ви ноќна асалт .... Со најтвижн да играме :pos:

Автоматски споено мислење:


 
Последно уредено:
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
На другите сервери што знам има едно 6-7 мапи и се истите се вртат нема потреба од админ да смени. И тука може така тие што ги играме често тие да одат само.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Нови мапи oilrig и survivor. Aztec без дожд не е aztec.

Автоматски споено мислење:

Ајде една убава, целосна листа на мапи со која ќе се согласат повеќето и да нема бунење кога ќе се пуштаат. И мене многупати не ми се свиѓала некоја мапа, па сум ќутела и сум играла. Патем, ќе гледам вечер да ве дружам пак, зависи во каква состојба ќе се вратам од работа.
Кога има луѓе
dust2
nuke
inferno
dust 2002
aztec
dust
train
westwood
winter dust 2
survivor

Кога има помалку луѓе
office
oilrig
assault
italy
italy 2
rats
militia
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Асаулт со уклучен Frendly Fire :kafence:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Дада Агде,
Ако може да бидат убацени мапи како
de_Desktop - ПРЕЈАКА мапа, нешто као де ратс само мнооогу подобра. (башка и по големка е)
De_Nuke2x2 - Скратена верзија од Нук, таман за помалце играчи, таа и дуст2х2 се топ.
Assault (таа на @Sasa Ilic што е)
Office
de_Tuscan (Мнооогу добра мапа, не знам зашо ја игнорираме)
de_dust4ever

Мислам дека овие ако се убацат постепено ќе биде доста по интересно. Особено кога е полн серверот. Сите овие со по големки мапи, таман за 6вс6 и повеќе...
А мапа како Westwood и Nuke2x2 може коа ќе бидат помалце играчи...


И не сте фер, Estate не ми ја сака никој :( ај ваљда на Треин вечер ќе може да се изнаштекам...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
@xxixka ти првен почни да идеш на сервер после давај предлози за нови мапи, овој рики почна да ти го копира стилот на игра на астец
Јас се извинувам, оправдано ме немаше неколку дена. Иначе еден од по редовните сум, дали 4 дена вкупно ме немало у последниов месец... :D


бтњ, ти фалам ? :ljubove:
 
M

Macedon1um

Гостин
Јас се извинувам, оправдано ме немаше неколку дена. Иначе еден од по редовните сум, дали 4 дена вкупно ме немало у последниов месец... :D


бтњ, ти фалам ? :ljubove:
Секако дека ни фалиш, нема кој на крај да ја заврши работата и сите исцедени на 20-30 сила да ги дотепа :boksix:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Секако дека ни фалиш, нема кој на крај да ја заврши работата и сите исцедени на 20-30 сила да ги дотепа :boksix:
Така така..
И за тоа треба нерви и талент...


Фала ви што ме трпите „треп треп“
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Сто пати им пишувам за мапава да ја пуштат и никако, едно време ја игравме и скоро никој не се бунеше лесна е и интересна

Овие 8 големи мапи се повеќе од доволно кога има народ
dust2
nuke
inferno
dust 2002
aztec
dust обична
train
cbble
Реално мапи на место се вие, нема потреба да се ставаат други, само ке бега народот. Додека не сме собрани сите може некоја westwood, militia, italy, asault. Вечер сеќавам ке го срушиме рекордот од 29 души на сервер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom