Counter-Strike: Global Offensive

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абе добро во глобала е така ама ете ќе се паднат како мене овие од пичку си мајчин и како да не се нервираш .. му викам прва рунда полека во палата без трчање и јас ги слушнав 2ца од кантериве се качија по скали овај скотов зелениов се растропа и не убија на двајцата...
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Абе добро во глобала е така ама ете ќе се паднат како мене овие од пичку си мајчин и како да не се нервираш .. му викам прва рунда полека во палата без трчање и јас ги слушнав 2ца од кантериве се качија по скали овај скотов зелениов се растропа и не убија на двајцата...
Брат па голд нова си, 95% освен раш А или Б не знаат ништо друго.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
ahhhh .....snimka jas ke gledam.....do 22:00 sum na rab.....tuku koj e poupaten....na gift cs go....ako potrosam 5 usd ....ke mi otkluci se ,market add frn etc isto kako da sum ja kupil ili ostanuvaat nekoi raboti nedostapni
ohhh belja rabota logirajse....prati odgovor ne si logiran...daj neka kazi nekoj za ova .....ako klam 5usd dali ke mi odkluci se ili ostanuvaat nekoi raboti nedostapni ....ajde malce pomos za Veterani
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
ohhh belja rabota logirajse....prati odgovor ne si logiran...daj neka kazi nekoj za ova .....ako klam 5usd dali ke mi odkluci se ili ostanuvaat nekoi raboti nedostapni ....ajde malce pomos za Veterani
Ќе имаш пристап до стим маркето.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Турски Supreme stack... Ние бевме 2 Бугарија и 2 Полска.



Не знам за вас, но во мој ранк екстремно ретко се случува да играм со CIS играчи, а и кога некогаш ќе се паднат, 50-50 се шансите да бидат токсични. Али затоа Турциве... Ауууу....
Уживам кога играм против нив затоа што мислам дека во тие партии немам пораз, но кога ќе се паднат од моја... :uzi::popce:
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
МРАЗАМ ТУРЦИ И РУСИИИ. Сега играв 3 со ред 3 изгубив :(. Посебно Dust 2 ко ќе ми се падни си го мразам животот. Новата Нјук ми е добра за играње мираж, оверпас , трејн и другите се канцер.
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Momci imam eden prob..
Vcera pojacav graficka namestiv asus gts450 , na site preostanati igri osetiv promena osven na kanterot..od 70fps + ne odi isto onolku kolku i so predhodnata graficka..any clue?[DOUBLEPOST=1460209697][/DOUBLEPOST]
Momci imam eden prob..
Vcera pojacav graficka namestiv asus gts450 , na site preostanati igri osetiv promena osven na kanterot..od 70fps + ne odi isto onolku kolku i so predhodnata graficka..any clue?
I toa ne na site mapi..samo za inferno dust 2 i mirage mi varira pd 50do70...nuke i 30-40 cashe isto taka overpass i slichno..[DOUBLEPOST=1460210022][/DOUBLEPOST]
Momci imam eden prob..
Vcera pojacav graficka namestiv asus gts450 , na site preostanati igri osetiv promena osven na kanterot..od 70fps + ne odi isto onolku kolku i so predhodnata graficka..any clue?[DOUBLEPOST=1460209697][/DOUBLEPOST]
I toa ne na site mapi..samo za inferno dust 2 i mirage mi varira pd 50do70...nuke i 30-40 cashe isto taka overpass i slichno..
800x600
Normal4;3
I sitr setinzi na low..
 
Последно уредено:
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
МРАЗАМ ТУРЦИ И РУСИИИ. Сега играв 3 со ред 3 изгубив :(. Посебно Dust 2 ко ќе ми се падни си го мразам животот. Новата Нјук ми е добра за играње мираж, оверпас , трејн и другите се канцер.
Расисзмот е број еден причина што го убива кантерот, така најлесно се станува токсида... и ако мрзиш све, све ќе ти биде канцер. Пробај друг пристап да имаш кон играта.
Највише ми смета она кога ќе почнат да се ругаат за политики, држави и религии, тоа е врвот па 2016 дојде луѓево уште со тоа се занимаваат. :tapp:

Momci imam eden prob..
Vcera pojacav graficka namestiv asus gts450 , na site preostanati igri osetiv promena osven na kanterot..od 70fps + ne odi isto onolku kolku i so predhodnata graficka..any clue?[DOUBLEPOST=1460209697][/DOUBLEPOST]
I toa ne na site mapi..samo za inferno dust 2 i mirage mi varira pd 50do70...nuke i 30-40 cashe isto taka overpass i slichno..[DOUBLEPOST=1460210022][/DOUBLEPOST]
800x600
Normal4;3
I sitr setinzi na low..
Све е до оптимизацијата другар, треба да ја оптимизираш играта како би го црпел максимумот од хардверот што го имаш, пробај со различни сетинзи, резолуции и др, понекогаш и играта подобро работи на повисока резолуција, патем таа графичка е слаба, со 100 фрејма треба да си задоволен (y)
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Расисзмот е број еден причина што го убива кантерот, така најлесно се станува токсида... и ако мрзиш све, све ќе ти биде канцер. Пробај друг пристап да имаш кон играта.
Највише ми смета она кога ќе почнат да се ругаат за политики, држави и религии, тоа е врвот па 2016 дојде луѓево уште со тоа се занимаваат. :tapp:

Све е до оптимизацијата другар, треба да ја оптимизираш играта како би го црпел максимумот од хардверот што го имаш, пробај со различни сетинзи, резолуции и др, понекогаш и играта подобро работи на повисока резолуција, патем таа графичка е слаба, со 100 фрејма треба да си задоволен (y)
Samo 100 frejma i podakuvam na site mapi....nisto poveke
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Momci imam eden prob..
Vcera pojacav graficka namestiv asus gts450 , na site preostanati igri osetiv promena osven na kanterot..od 70fps + ne odi isto onolku kolku i so predhodnata graficka..any clue?
I toa ne na site mapi..samo za inferno dust 2 i mirage mi varira pd 50do70...nuke i 30-40 cashe isto taka overpass i slichno..
800x600
Normal4;3
I sitr setinzi na low..
Source енџинот е CPU ориентиран. Плус и графичка не се купува за со неа да играш на 800х600 low.

Со други зборови - џабе си трошел пари.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Брат па голд нова си, 95% освен раш А или Б не знаат ништо друго.
Знам бе јас така играв дур бев силвер кога почнав али почнав да пратам турнири едно друго и барем научив дека не е све само во раш .. иначе паднав во ранков една година немав играно ..
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Расисзмот е број еден причина што го убива кантерот, така најлесно се станува токсида... и ако мрзиш све, све ќе ти биде канцер. Пробај друг пристап да имаш кон играта.
Највише ми смета она кога ќе почнат да се ругаат за политики, држави и религии, тоа е врвот па 2016 дојде луѓево уште со тоа се занимаваат. :tapp:
Нема никакви политики и расизми ама НЕЗНАТ да играт и само песни пиштат се дерат ако пробаш да ги кикниш сигурно се двајца или поќе и неможиш да ги кикниш.
 
H

HoT IcE

Гостин
Прејака партија беше на Кеш и Инферно, како само влегуваат на сајтови синхронизирано, право освежување се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom