Counter-Strike: Global Offensive

Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Јас имам отворено 10 кутии до сега од кога почнав да играм и ми дропна 2 ножа
Batterfly case hardened ww i Karambit scorched ft(sega go igram). Батерфлајот ми го скамнаа .
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Дечки имам еден проблем кој ми зачести во последно.
Одвреме на време се дешава најчесто коа фрлам бомби, да ми закочи цела игра на секунда и во тој момент горниот вар од нет графот се крева на ептен голема бројка, 40 или 50. После пак се нормално си е. Шо може да е проблемот?
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Значи со таков оптимизам си ја земав играта, и неам замерки у форма на гејмплеј и се остало...али тоа бановите, тоа чекањето 24 саати за да ти калибрира скил левел, тоа рандом киковите пошо така ќе им прдне. УЖАС. Моментално иам 7 дена компетитив кулдоун заради тоа шо 3 пати по ред ме кикаат дечки шо сакаат намерно да паѓаат ранкови, затоа шо ако си 5-0 автоматски читер си, и затоа што група од 4 дечки ме кикаат на меч поинт при резултат 16-2, хорор.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Дечки имам еден проблем кој ми зачести во последно.
Одвреме на време се дешава најчесто коа фрлам бомби, да ми закочи цела игра на секунда и во тој момент горниот вар од нет графот се крева на ептен голема бројка, 40 или 50. После пак се нормално си е. Шо може да е проблемот?
Јас колку што знам обично за сервери var најчесто се качува доколку серверот/машината грее така да ти препорачал да го зачистиш pcto и да видиш дали пак varot би бил голем
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Значи со таков оптимизам си ја земав играта, и неам замерки у форма на гејмплеј и се остало...али тоа бановите, тоа чекањето 24 саати за да ти калибрира скил левел, тоа рандом киковите пошо така ќе им прдне. УЖАС. Моментално иам 7 дена компетитив кулдоун заради тоа шо 3 пати по ред ме кикаат дечки шо сакаат намерно да паѓаат ранкови, затоа шо ако си 5-0 автоматски читер си, и затоа што група од 4 дечки ме кикаат на меч поинт при резултат 16-2, хорор.
Poenite od mm na competitive si gi zemash bez obzir dal te kikaat ili ne, tuka uzivaj si..taka da shame on them, mi se desilo isto taka da vlezam so primates i da me kiknat :)

a ova so kikanjeto i 7 dena cooldown prv pat slusham, jas primer 2 pati so red 7 dena (14 dena) cooldown si okrkav, od nz kakvi pricini :D

se konektirav na mm, me isfrli serverot nz zosto, probuvam, FAILED TO RECONNECT.
, a ne mi dade ni sansa 5 mins za reconnecting. okej, vi prostuvam :D..pominaa 7 dena, ISTO..mi se cini popizdiv toj period...

csgo :D welcome :D[DOUBLEPOST=1450263323][/DOUBLEPOST]
Јас имам отворено 10 кутии до сега од кога почнав да играм и ми дропна 2 ножа
Batterfly case hardened ww i Karambit scorched ft(sega go igram). Батерфлајот ми го скамнаа .
ti veruvame :D na 10 kutii, 3 noza :D
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
А иначе со кутииве, има ли реално продажби на ок ајтеми? у најмала рака да оправда цена на клучевите, пошо мене лично ме боли петле за скинови ама има секакви низ светов шо фрлаат добра пара па се мислев дали да инвестирам едно 20 јурци да си купам клучеви?
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
А иначе со кутииве, има ли реално продажби на ок ајтеми? у најмала рака да оправда цена на клучевите, пошо мене лично ме боли петле за скинови ама има секакви низ светов шо фрлаат добра пара па се мислев дали да инвестирам едно 20 јурци да си купам клучеви?
Нишо не праиш со 20 евра, не си троши пари за џабе :)
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
А иначе со кутииве, има ли реално продажби на ок ајтеми? у најмала рака да оправда цена на клучевите, пошо мене лично ме боли петле за скинови ама има секакви низ светов шо фрлаат добра пара па се мислев дали да инвестирам едно 20 јурци да си купам клучеви?
Отварње кутии ти е коцка, може ќе доибеш нешто а може и не, а ако не ти е за скиновите не ти препорачувам да отвараш кутии.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Подобро земи некој скин од новата кутија купи го и трејдај го. Има премногу луѓе кои немаат пари ама сакат одреден скин. Пример земаш Асимов вреден 60 евра и го трејдаш за нож од вредност у 70 евра. И вртеш у круг. Бараш ајтеми со поголема вредност. Стигнеш ли до инвентори вреден 200+ евра после лесно е за трејдање и „правење“ на некое евро плус, на стим. :)
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Poenite od mm na competitive si gi zemash bez obzir dal te kikaat ili ne, tuka uzivaj si..taka da shame on them, mi se desilo isto taka da vlezam so primates i da me kiknat :)

a ova so kikanjeto i 7 dena cooldown prv pat slusham, jas primer 2 pati so red 7 dena (14 dena) cooldown si okrkav, od nz kakvi pricini :D

se konektirav na mm, me isfrli serverot nz zosto, probuvam, FAILED TO RECONNECT.
, a ne mi dade ni sansa 5 mins za reconnecting. okej, vi prostuvam :D..pominaa 7 dena, ISTO..mi se cini popizdiv toj period...

csgo :D welcome :D[DOUBLEPOST=1450263323][/DOUBLEPOST]

ti veruvame :D na 10 kutii, 3 noza :D
Сакаш верувај сакаш не твое си е тоа ;)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
Најдобрите видеа во историјата на Counter-Strike.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom