Counter-Strike: Global Offensive

Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Да да скопчав, некои глупи беџови, ми пишуваше дека не се трејдабл, така да ги напраив у гемови. Уше сум тешка дупка, има разлика ептен од 1.6-ката не сум навикнат.
ke go naviknes :D so e do mene daleku e podobar od 1.6kata :D
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Да да скопчав, некои глупи беџови, ми пишуваше дека не се трејдабл, така да ги напраив у гемови. Уше сум тешка дупка, има разлика ептен од 1.6-ката не сум навикнат.
беџовите можеш да ги користиш за кревање на левел на steam профилот, добиваш повеќе friend slots,
незнам колку е лимитот на почеток, не знам на кој левел си ама тука има поише инфо.
трејдабл се картите после некое време мислам,(барем беа до пред некое време, не знам сега)
у секој случај и тие се продаваат на маркет (ако имаш купено нешто преку стим, не знам дали ти е гифт ЦС, или си ја купил)
Ако немаш купено ништо преку стим, нема да можеш да го користиш маркетот. :D
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Малце сум досаден али јбг, најбоље извор на информации од тука иам. Добив Operation Phoenix cache, али пошо стим си се стим ми треба клуч нели, тие паѓаат често или воопшто или само се купуваат?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Клуч мене никогаш ми се нема паднато, па не верувам дека се паѓаат. Мора да се купат.
 
H

HoT IcE

Гостин
Малце сум досаден али јбг, најбоље извор на информации од тука иам. Добив Operation Phoenix cache, али пошо стим си се стим ми треба клуч нели, тие паѓаат често или воопшто или само се купуваат?
Само се купуваат, а ќе добиваш најразлични кутиии.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
И кутиите ги шиткате?
Ако имаш 150 денари за фрлање по клуч, слободно купувај клучеви за кутии.

Во спротивно едноставо продавај ги. Или избриши ги. Секако не вредат ништо (освен кога ќе излезе најнова кутија).
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Малце сум досаден али јбг, најбоље извор на информации од тука иам. Добив Operation Phoenix cache, али пошо стим си се стим ми треба клуч нели, тие паѓаат често или воопшто или само се купуваат?
Samo se kupuvaat za steta :D
da ne te kopka zadnikot i da ne se lazis :D 30evra samo za klucevi si imam dadeno, nisto ne paga , pusta sreka :D[DOUBLEPOST=1448530850][/DOUBLEPOST]Vcera vecerta se nacekav so makedonci na MM :D da ne beshe nekoj od vas :D ????
 
H

HoT IcE

Гостин
Бидна и Супреме, ама ме изнамачи мајку му, не у смисла на skill level туку мислам дека изиграв највеќе партии за да преминам од ЛЕМ у Супреме.
Road to GE!
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Колку само поквалитетни играчи има на faceit, не сте свесни. Global на mm е навистина релативно, а има и премногу читери каде со око забележуваш дека играч од твојот тим има aimlock... А да не зборувам колку нубови имаат само wh, само што не се толку приметливи како aim engine-от.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја од фејсит немам баш добро искуство. Сите партии ми се или ќе тепам 16-2 или ќе изгубам 16-2, настрана што луѓето многу флејмаат оти мислат дека ако се на фејсит они се веќе полу професионалци и скокаат на нерви со што 80% од игрите ги играм со voice_enable 0.
А баш и ќе закачам еден скриншот од фејсит од партија што ја тепав 16-12 така нешто, лик од мој тим имаше 2 убиства и 1 асистенција цела партија.
Релативно, ММ се лоши сервери, апла лоши и треба многу да се средува ама имам подобро искуство отколку фејсит.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Ја од фејсит немам баш добро искуство. Сите партии ми се или ќе тепам 16-2 или ќе изгубам 16-2, настрана што луѓето многу флејмаат оти мислат дека ако се на фејсит они се веќе полу професионалци и скокаат на нерви со што 80% од игрите ги играм со voice_enable 0.
А баш и ќе закачам еден скриншот од фејсит од партија што ја тепав 16-12 така нешто, лик од мој тим имаше 2 убиства и 1 асистенција цела партија.
Релативно, ММ се лоши сервери, апла лоши и треба многу да се средува ама имам подобро искуство отколку фејсит.
Првично и јас имав такви партии, само што тоа се случува додека се стационираш во некој level. Инаку, многу поголем gameplay, разбирање, разбирање во играта во глобала. Твојот играч те вади од говна ако затражиш flesh, паметно користење на smoke, побрзи ротации... Значи многу работи се подобри од mm. 128tick, 1.45m round timer, 35sec c4 timer.
Знам како е, цепај со road-oт до глобал, исто и ја не мрднав од mm, додека не станав глобал, ама кога ќе станеш, буквално после 5 партии изиграни во глобал, губиш волја и бараш нешто нагоре. :)
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Некој заинтересиран да му го шитнам steam акаунтов, само 1 игра има CSGO секако :)
300 победи
570 саати
Legendary Eagle
Заинтересирани inbox.
+1.65 евра има на него :D
 
Последно уредено:

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Идете на csgodouble.com страница бетање како рулет. На почеток немате жетони али имате опција "free coins" клик таму и ќе ви побара код, пишете hiks и ќе ви даде 500 жетони (мојот акаунт) и слободно бетајте, скиновите почнуваат од 400 па до 200 000+ жетони..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom