Counter-Strike: Global Offensive

H

HoT IcE

Гостин
„Што е ваше, ќе си дојде!“ - Семе Синапово :D
Најубав начин да качуваш ранкови е да не се замараш за истите многу, само си пукаш :)
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
81
Поени од реакции
17
јас бев дмг.. паднав на мге и неам мрднато од мге многу време а имам тепано 10 партии и 2-3 изгубено...
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Прегледај го приврзокот 132955
„Остваруваме!“ - Никола Груевски

Знам дека дивизијава не е ништо посебно за вас што сте ГЕ ама за мене што сам си лизгам низ ранковиве со минимално вежбање и играње ради други обврски презадоволен сум.
nisto posebno ?
rank upot od dmg do eagle , vlaknata na gazot mi popadnaa...pokraj tolku troleri i chiteri na toa nivo mozis i da si zaviduvash za eagleto..
bravo !

sledno tie od LEM na SMFC...da mi reci nekoj vo momentov da preminam od lem vo supreme, rado bi sednal kvantna fizika da ucam..
 
H

HoT IcE

Гостин
Kaciv i LEM ama igrav so drugarcinja. Site se GE i me izbustaa edna divizija i ne znam zosto posle 3 partii kaciv rank valjda deka imav mnogu fragovi i MVP vo rank na GE.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Kaciv i LEM ama igrav so drugarcinja. Site se GE i me izbustaa edna divizija i ne znam zosto posle 3 partii kaciv rank valjda deka imav mnogu fragovi i MVP vo rank na GE.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
tocno.
frags i mvps..se pricinite za rank up..
so sekoj mm dobivash ELO points..razgledaj na forumi ima precizno objasnuvanje, ke ti bide jasno kako odi rank upot :D
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Не знаете што е пекол вие.. Пред големиот vac wave бев 6 месеци DMG, тоа беше катастрофа невидена секоја партија ретарди руси и читери кога фатив за прв пат eagle се радував повише заразлика од кога стигнав до Global.Али сепак јас мислам дека не е све до ранкот има LEM играчи кој што може да изиграат појако и од Global а има и Global играчи кој што играат ко силвери
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
https://fnaticgear.com/r/30af94c94b ајде кликнете ми на линкот па после скролнете малце подолу и клик на enter the competition now и логирајте се преку фб, и на вас ќе ви испадне линк како мојот па постирајте тука и јас да ви кликнам, да земеме нешто гага :D
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Тазе си ја земав CS:GO и ме занимаше шо е со тие IDF ајтеми шо ги добивам у Steam Libary, се чуваат се праи нешо со нив а у. Ако може некој да разјасни топ би било
 
H

HoT IcE

Гостин
Тазе си ја земав CS:GO и ме занимаше шо е со тие IDF ајтеми шо ги добивам у Steam Libary, се чуваат се праи нешо со нив а у. Ако може некој да разјасни топ би било
Ги добиваш после меч. Можеш да ги користиш или да ги продадеш на steam market, истото важи и за кутии. Моја препорака ти е продај све од тие бош ајтеми што даваат, ќе собереш некое евро и купи си за омилени пушчиња скинче и то.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
А као се користат? Пробуев десни кликови, барам опен на тие нишо не се дешава, малце сум у збунки.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
А као се користат? Пробуев десни кликови, барам опен на тие нишо не се дешава, малце сум у збунки.
IDF items?? мислиш скинови(оружја)?
во in-game менито:
- Десен клик на оружјето;
- CT Replace или T Replace, или двете :D

а IDF колку што знам е име на една од трејдинг картите?
Ако прашуваш за тоа, има 5 различни од нив (за CS:GO, други игри имаат поише),
и ако ги собереш сите, можеш (ако сакаш) да крафташ беџови.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да да скопчав, некои глупи беџови, ми пишуваше дека не се трејдабл, така да ги напраив у гемови. Уше сум тешка дупка, има разлика ептен од 1.6-ката не сум навикнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom