Counter-Strike: Global Offensive

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
5.769


Volvo со сила ме тера да деранкирам, ама не се давам :icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
Брат, не тактизирам. Едноставно ме бива и си играм. Најбољи бев од сите 10 што игравме, такада нема многу што да учам реално. Не е ко првпат да играм кантер плус, треба само да се навикнам на механиката на оваа верзија, а ми се чини дека не е толку различна од 1.6 ко што изгледа. А таа си ја знам like the back of my hand.
Неможеш да тепаш со 1 предност брат. :D
16-14 = 15-15..
1.6 ми беше 10ка, CSGO ми е на скромна 7ка за неа пошто имаат многу работи за средување, неможе да се споредува со 1.6 само со spray, посебно кога burst и tappping се катастрофални. Едино нешто подобро е промената што ја направија со снајпери каде што треба да играш многу поагресивно за пикови или е апла тешко да чуваш од сајт а ти влегуваат со молотови и слично. Посебно што дистанца не игра никаква улога во CSGO и јадам hs oд пичку матер од т9 и ред други глупости. Пиштоливе се смешка, единствен пиштол кој захтева знаење е УСП за one shot hs или cz-auto.
Различни се многу двете игри, и треба време да ја навикнеш CSGO ама има многу фурни леб да јаде за да биде како 1.6, според мене..[DOUBLEPOST=1452111854][/DOUBLEPOST]


Volvo со сила ме тера да деранкирам, ама не се давам :icon_lol:
rest in pepperoni :D
Вчера со какви сум играл еј, катастрофа. Многу бустани суприм имало, ај што неуме да пука па и тилта у курац. Еден ќе каже дека некој има чит и моментално на сите им влага у подсвест и не играат како што можат туку се расправаат на чет, а нема врска од читер, онака човекот си знаеше да пука..
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Каква турнеја сум направил еј. Селектирам ги сите мапи, освен овие со заложници шо се, даст и ацетек. Играм една после ја тргнам од листа. На Даст и Инферно руси. На другиве по некој пољак и турчин али нјук, треин и кобл бисери од луѓе најдев. Сите со микрофон и знаат ја мапата шо како, имаат разбирање ако останеш 1в3 и не можеш да „клачнеш“. Игра им се даст и на нив али неќат со руси оти се ептне токсични и ти уништат расположение и се. Сложувам се ја со тоа. До пред некое време ќе ги ставев даст, ќеш, оверпас и два пати по ред само даст и однемам желба и исклучам игра. Вака да ти е мерак да играш. :LOL:
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Онака си дропаш 50ка кажуал на Српски сервер и те кењнаат дека си читер а појма немаат од играње цс .... понекогаш и србиве се загреота со кантеров а се праат дека се играчишта :)

 
H

HoT IcE

Гостин
Јас еднаш пишав дека едини погаден народ од Пољаци на интернетов се срби, не ги поднесувам посебно кога се у филм дека се најаки. Отсекогаш биле, и ќе останат нубови.
На 1.6 кога игравме професионално по турнири редовно ги плескавме скоро сите појаки екипи од Србија а имавме далеку полоши услови за гејминг и играње професионално кантер од нив, додека ние се молевме за сервери од АДСЛ да играме миксеви со пасворди они веќе имаа приватни сервери, приватни хостинзи и спонзори. Ама нубчиња бе, ги сакам <3
 
Последно уредено од модератор:

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Јас еднаш пишав дека едини погаден народ од Пољаци на интернетов се срби, не ги поднесувам посебно кога се у филм дека се најаки. Отсекогаш биле, и ќе останат нубови.
На 1.6 кога игравме професионално по турнири редовно ги плескавме скоро сите појаки екипи од Србија а имавме далеку полоши услови за гејминг и играње професионално кантер од нив, додека ние се молевме за сервери од АДСЛ да играме миксеви со пасворди они веќе имаа приватни сервери, приватни хостинзи и спонзори. Ама нубчиња бе, ги сакам <3
Точно така и за жал сеуште е така, еве види само и во Глобал колку се понапред во тој поглед и од нас значи имаат 3 јаки сервери од кој што константно се фулл 30 или 16 слотен не ми текнуе додека пак ние Македонче у CS:GO иаме само еден сервер ( според Gametracker ) и тоа тој е беден и плаче за некој да влезе да игра со Bot Zimm и Bot Gabe. Ама тоа е тоа биле и ке останат нубови како што кажа само силни се на зборови и она иритираат коа се праат дека се игрчишта невидени а незнаат на кое копче се мења пушка
 
H

HoT IcE

Гостин
Точно така и за жал сеуште е така, еве види само и во Глобал колку се понапред во тој поглед и од нас значи имаат 3 јаки сервери од кој што константно се фулл 30 или 16 слотен не ми текнуе додека пак ние Македонче у CS:GO иаме само еден сервер ( според Gametracker ) и тоа тој е беден и плаче за некој да влезе да игра со Bot Zimm и Bot Gabe. Ама тоа е тоа биле и ке останат нубови како што кажа само силни се на зборови и она иритираат коа се праат дека се игрчишта невидени а незнаат на кое копче се мења пушка
Имаат све освен мозок и знаење да играат кантер, буквално. Ми текнува на 1.6 кога simpleX беше у своја најака форма ги викаа нубови србиве, ко су ти симплекси бајо појешчемо их за доручак дур не отидат нашиве во Белград да им освојуваат турнири. Е веќе кога се споија симплеХ со Ентити тогаш настана доминација. Онија КГБ тимот што беа важеа за трет најак тим у Србија, ги тепавме на онлајн турнир у полуфинале со микс екипа од АДСЛ сервери.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Кoгa сме кaј србиве. Пред некoе време нa еден гермaнски aренa сервер се зaигрaв, и дoјдoa двaјцa срби oд кoи едниoт сaмo шo пoчнaл a другиoт сo 3.000 сaaти нa цс и не знaм кoлку лaн турнири и чудa oсвoјувaл (бaр нa прoфил тaкa му пишувaше). Епa дечкoтo не мoжеше aренa 1 дa стигне и викaше декa се читери нa серверoт сите

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Имаат све освен мозок и знаење да играат кантер, буквално. Ми текнува на 1.6 кога simpleX беше у своја најака форма ги викаа нубови србиве, ко су ти симплекси бајо појешчемо их за доручак дур не отидат нашиве во Белград да им освојуваат турнири. Е веќе кога се споија симплеХ со Ентити тогаш настана доминација. Онија КГБ тимот што беа важеа за трет најак тим у Србија, ги тепавме на онлајн турнир у полуфинале со микс екипа од АДСЛ сервери.
Знам баце немора да мене да ми обаснуваш судија бев во 1.6 на WCG 2009/2010/2011 и на CS Masters турнирот во Борис Трајковски што беше лично и пресноално стоев и судев на тогашни VirtusPro со Kucher, LeX и hooch и неги памтам другите кој играа тогаш за VP (малце фалење :) ), монгу убаво ја памтам CS:1.6 сцената на балканов и во Македонија, србине се клањна на CI@ коа ќе го грабнеше АКто да го рафала ама стигнаа времиња они да солат памет за кантеров и тоа јако ме пука мене на едно смеење.Единствено нешто што стварно ми направи кејф е тоа што Nikolinjo или како што се вика сеа Niko успеа да стигне далеку како балканец во кантеров, стварно чоекот има скилл и аим само да продожи така многу кејф ми праи коа ги глеам mousesports кога играат и он гази све живо и диво уше малце искуство му треба за големи турнири и се надевам дека ке продожат да му даваат шанса на чоекот
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Точно така и за жал сеуште е така, еве види само и во Глобал колку се понапред во тој поглед и од нас значи имаат 3 јаки сервери од кој што константно се фулл 30 или 16 слотен не ми текнуе додека пак ние Македонче у CS:GO иаме само еден сервер ( според Gametracker ) и тоа тој е беден и плаче за некој да влезе да игра со Bot Zimm и Bot Gabe. Ама тоа е тоа биле и ке останат нубови како што кажа само силни се на зборови и она иритираат коа се праат дека се игрчишта невидени а незнаат на кое копче се мења пушка
Bot Gabe best bot
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
5.769
Откако го земав ѕверов.



После промената на ранковите паднав од LE на DMG, но тогаш го купив мониторов и денес фатив LEM. Fuck yeah bitch :roker:

ps: не е моја вина што имам толку победи на Cache. Сите мапи освен Dust 2 & Overpass ми се ставени во ротација, но ете, ваљда Volvo гледа дека ми тргна на мапава, па често ми ја дава :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom