Counter-Strike: Global Offensive

Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Isto i so mene od global koj sto bev 6 meseci za 2 dena so 4 izgubeni i nersena padnav na suprime, a i toa sto igrata e na sale e katastrofa nevidena do sleden VAC wave ne treba da se igra mm

Sent from my D2203 using Tapatalk
Вчера на сио тој инает вратив суприм, победив две со ред, па изгубив две - повторно ЛЕМ, победив 4 - повторно Суприм, изгубив 2 - опет ЛЕМ....аххаха
Очај..
Искрено интересно е не дека не е, ( посебно какви ти се паѓаат во тимот) но сепак новиот систем пуздер.
 
H

HoT IcE

Гостин
Спреми се психофизички пред секој меч :) Русите се ствар невидена у кантеров
И мене така ми викавте па немав ни половина такво искуство. Не го плашете човекот.
@RickyLFC9 Во споредба со ЛоЛ, пошо знам дека играше тоа, очекуј многу посериозна игра и подобро комјунити, за ова ти гарантирам. Јас лично имам одлично искуство со кантеров и неможам да се пожалам. Едино што ме нервира е одредена бројка на читери што се вртат али ги банираат.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
И мене така ми викавте па немав ни половина такво искуство. Не го плашете човекот.
@RickyLFC9 Во споредба со ЛоЛ, пошо знам дека играше тоа, очекуј многу посериозна игра и подобро комјунити, за ова ти гарантирам. Јас лично имам одлично искуство со кантеров и неможам да се пожалам. Едино што ме нервира е одредена бројка на читери што се вртат али ги банираат.
Тrue .. се согласувам до некаде али ипак од 10 изиграни партии ( по ред или во денот сеедно ) ке ти се погодат две макисимум до три партии каде што пред тебе да се у лан кафе ке треба да станеш и да ги треснеш од кјотек :) ова ти е мое искуство со 2560+ саати во кантеров, не зборам за читерите тие се друга тема на разговор кој што според мене пострашно е да имаш канцер соиграч него читер против тебе кој што когаш тогаш ке јаде бан
 
H

HoT IcE

Гостин
Тrue .. се согласувам до некаде али ипак од 10 изиграни партии ( по ред или во денот сеедно ) ке ти се погодат две макисимум до три партии каде што пред тебе да се у лан кафе ке треба да станеш и да ги треснеш од кјотек :) ова ти е мое искуство со 2560+ саати во кантеров, не зборам за читерите тие се друга тема на разговор кој што според мене пострашно е да имаш канцер соиграч него читер против тебе кој што когаш тогаш ке јаде бан
Не знам што е лошо во тоа, во секоја онлајн игра има нубови, имало и ќе има. Не ми смета некој што не знае да игра, повеќе ми смета некој што користи читови а не знае да игра.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Спреми се психофизички пред секој меч :) Русите се ствар невидена у кантеров
A my friend, демек пољаците се нешто поарни, my friend. Нееее, my friend. Иако они барем зборат колку-толку англиски, my friend.

Украинците се исто гомна.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.865
Поени од реакции
25.083
Царов. Неверојатно! :D[DOUBLEPOST=1451456647][/DOUBLEPOST]
Не знам што е лошо во тоа, во секоја онлајн игра има нубови, имало и ќе има. Не ми смета некој што не знае да игра, повеќе ми смета некој што користи читови а не знае да игра.
Така, брани ме. :( Права за нубовите!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
1 месец кај шо ја купив и реков да поиграм кежуал да ги научам мапиве колку толку пошо се ко бајаги сменати од 1.6 и 90 посто се играт даст 2, 5 посто инферно и 5 посто мираж.Кеш,оверпас и остали на св Нубов посен ќе ги научам вака. Голем минус шо немат 5на5 а да не е компетитив или пак да бираш мапа на кежуал...
Иначе денеска првпат компетитив и при 12-3 за нас на пиштол рунда, сите тер. убиени дифузираме бомба и турчинот смрден ТК направи, и на крај завршивме 15-15, ми идаше од маде да си гризнам... Среќа наредните 2 партии се погодија океј момци и ги победивме двете.
Таман се загреав, добив известување дека имам 22 сати кулдоун на компетитив да се уплоадирал скорот или шо ти ја знам таму :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom