Counter-Strike: Global Offensive

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
А бе мене да ме прашаш ќе го го тргнам тоа. Да има како ќе играм без ранк од толку ногу шо не ме интересира шо ранг сум. Едно улавање у мм, ако некој пише шо ранк сум, одма мјут ај деф на мајка ти у газицата, играј за забава, не за ранк, дали ќе фанеш или деранк.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А бе мене да ме прашаш ќе го го тргнам тоа. Да има како ќе играм без ранк од толку ногу шо не ме интересира шо ранг сум. Едно улавање у мм, ако некој пише шо ранк сум, одма мјут ај деф на мајка ти у газицата, играј за забава, не за ранк, дали ќе фанеш или деранк.
За забава имаш Casual, Deathmatch, Demolition и Arms Race.

На Competitive се игра со скил, организација и стратегија, не трчи-пукај.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
За забава имаш Casual, Deathmatch, Demolition и Arms Race.

На Competitive се игра со скил, организација и стратегија, не трчи-пукај.
cheers to that, i samiot dobro znae deka za kik e :D
go citiram: MGE IS REAL ! hype e all over the place.. my eyes they bleed..

hypocrisy at its finest.
 
H

HoT IcE

Гостин
Skill da, organizacija i strategija malo morgen na competetive osven ako ne igras 5ka. Ja kaciv MGE na cista individualnost a ne timska organizacija i strategii. Moze u pojako rankovi drugo e ne znam, ama do MGE nope.
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Skill da, organizacija i strategija malo morgen na competetive osven ako ne igras 5ka. Ja kaciv MGE na cista individualnost a ne timska organizacija i strategii. Moze u pojako rankovi drugo e ne znam, ama do MGE nope.
same..solo preku 1500h, 340 i nesto wins..supreme level.
Pozitivot vo mm od LEM levelot pa nagore e za pofalba od prosti pricini so igrachite veke se dobro zapoznati so strategiite, dobar skill pred se, frlanje na fleshovi, smokes, nadmudruvanje 1vs1 za clutch ili bilo sto...a pred se komunikacijata i team playot....so samoto logiranje na warm up ti pisuva turn on your mics i english please.
 
H

HoT IcE

Гостин
same..solo preku 1500h, 340 i nesto wins..supreme level.
Pozitivot vo mm od LEM levelot pa nagore e za pofalba od prosti pricini so igrachite veke se dobro zapoznati so strategiite, dobar skill pred se, frlanje na fleshovi, smokes, nadmudruvanje 1vs1 za clutch ili bilo sto...a pred se komunikacijata i team playot....so samoto logiranje na warm up ti pisuva turn on your mics i english please.
Ne se somnevam zatoa sto opsto u globala CSGO ima mislam najdobro community od site online igri od vakov tip, znaci ja imam okolu 400h igrano CSGO, od koi 300 mi se competetive sigurno i voopsto nemozam da se zalam od MM, odlicen e. Sega so nova konfiguracija sum beast mode za ovie MG1,2/MGE so znaci ke idam uste nagore u divizii ama moram da gi ucam flashovive tajminzi, smokes, samo mirage znam da ja igram so smokes, drugive sum tapa. Imam bajagi za ucenje, ama deka igram casual, ne se tolku napnuvam pa zatoa i sum labav za takvi raboti u MGE :D
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Ne se somnevam zatoa sto opsto u globala CSGO ima mislam najdobro community od site online igri od vakov tip, znaci ja imam okolu 400h igrano CSGO, od koi 300 mi se competetive sigurno i voopsto nemozam da se zalam od MM, odlicen e. Sega so nova konfiguracija sum beast mode za ovie MG1,2/MGE so znaci ke idam uste nagore u divizii ama moram da gi ucam flashovive tajminzi, smokes, samo mirage znam da ja igram so smokes, drugive sum tapa. Imam bajagi za ucenje, ama deka igram casual, ne se tolku napnuvam pa zatoa i sum labav za takvi raboti u MGE :D
casualot neka ti bide kako trening zona :D
probuvaj si novi taktiki, rush i slicno :D ostani posleden, dremi vbaza clutch-ni gi 5-6-7 igrachi :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
За забава имаш Casual, Deathmatch, Demolition и Arms Race.

На Competitive се игра со скил, организација и стратегија, не трчи-пукај.
Разбирам те, али сакам да играм ЦС, а не некоја фпс мех, имам си ТФ2 за трчи-пукај. Сакам 5в5, по можност сите да комуницират меѓусебе, таков мод нека ми направат без ранкинзи и слични срања и супер ќе биде. Воа само его бустање. Шо имам некој у френдз лист, ја бев ГНМ, он МГ1, omg I don't want to play with you I will derank и ете сеа после неполни два месеци ја сум МГЕ, он уште МГ1 и сеа ме моле да го инвајтнам у лоби да играме заедно. Еве на куров застани и ринге ринге јаја ебате. Поради таквите неќам ранкинг систем или да има можност да се скрие супер ќе биде.
 
H

HoT IcE

Гостин
casualot neka ti bide kako trening zona :D
probuvaj si novi taktiki, rush i slicno :D ostani posleden, dremi vbaza clutch-ni gi 5-6-7 igrachi :D
Zato i igram casual, dobra simulacija mi e za ct posebno za probuvanje mesta da cuvam i slicno. Podobro mi e otkolki deathmatch poblisku mi e do competetive i probuvam stvari. Inace znam so da pram, 1.6 igrav profi samo sega me mrzi da se zamaram i navleguvam do tolku posto CS bara trening sekok den i vezbanje a ja nemam bas tolku volja da se zamaram. Igram so igram pa si pustam FIFA
 
H

HoT IcE

Гостин
Од што ги добиваш? Не те сфаќам?
Ја досега немам дадено ни евро за скинови, сите ги купив/добив од продавање кутии и скинови што ги добивав откако почнав да играм. Еден период дури врска немав дека можело да се продаваат и дека се апла евтини скинови.
2015-11-01_00001.jpg
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Од што ги добиваш? Не те сфаќам?
Ја досега немам дадено ни евро за скинови, сите ги купив/добив од продавање кутии и скинови што ги добивав откако почнав да играм. Еден период дури врска немав дека можело да се продаваат и дека се апла евтини скинови.
Нормално дека не давам пари за скинови :)

Сите ми се од препродавање ingame/steam работи, па си купувам скинови и кога ќе дојдат вакви Major турнири, се кладам на csgolounge.com.

Ставаш максимум 4 скинови на некој тим. Ти ја пресметува вредноста на скиновите (пример 10 евра) и ако тепа тој тим, ќе добиеш скинови ви вредност од 30 евра (пример).
Вчера со 4 евра ќарив 80 негде.
 
H

HoT IcE

Гостин
Нормално дека не давам пари за скинови :)

Сите ми се од препродавање ingame/steam работи, па си купувам скинови и кога ќе дојдат вакви Major турнири, се кладам на csgolounge.com.

Ставаш максимум 4 скинови на некој тим. Ти ја пресметува вредноста на скиновите (пример 10 евра) и ако тепа тој тим, ќе добиеш скинови ви вредност од 30 евра (пример).
Вчера со 4 евра ќарив 80 негде.
Не сум знаел за ова дека може. А се плаќа нешто или не? Само ставаш скинови?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Логираш се со стим и кликаш скинови. Јако е, ама и заразно ногу. Не куцај на гугл csgo betting skins, си го наевиувиубал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom